Najkrótsza droga?

21 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
- Postaramy się sprawę awansu rozstrzygnąć w dwóch meczach. - zapewnia Jerzy Ciepliński. - W play off zamierzamy wygrać... wszystko. Chcemy przede wszystkim pojechać na rewanż do Lublina i tam zwyciężyć - dodaje Lucyna Wilamowska. Dzisiaj piłkarki reczne Dableksu AZS AWFiS bez problemów pokonały w Gdańsku Zgodę Rudę Śląską 31:22 (17:8). Drugie spotkanie odbędzie się za tydzień na wyjeździe.

DABLEX: Sadowska, Rostankowska - Chudzik 1, Sabajtis 3, Stachowska 4, Musiał 4, Serwa 1, Łabul 5, Bołtromiuk 4, Kulwińska 1, Wilamowska 7, Szwed 1, Wojtas, Mielczewska.

ZGODA: Łakomska, Krzymińska, Muszioł - Pohrebniak 4, Pawlik 6, Bogusz 2, Sikorska 2, Liwa 2, Brachmańska, Weselak 3, Obruśnik, Flizikowska, Giera 3.

To był jednostronny mecz. - Cały czas mieliśmy znaczną przewagę, ale to nie może nas uśpić przed rewanżem. Zgoda u siebie z pewnością postawi nam trudniejsze warunki, ale i tam będziemy chcieli wygrać - podkreślał gdański szkoleniowiec. W środę wynik otworzyły trafienia Wilamowskiej i Moniki Stachowskiej. Rywalki pierwszą bramkę (Olena Pohrebniak) zdobyły w siódmej minucie, ale po dziesięciu Dablex prowadził już 5:1. Zgoda zdołała zbliżyć się na 7:5. Na więcej nie pozwoliła Wilamowska. Po akcjach prawym skrzydłem zdobyła ona cztery trafienia z rzędu, a aż dwie rywalki, które próbowały zatrzymac Lucynę otrzymały kary. Przyjezdne nie potrafiły zdobyć bramki aż przez dziewięć minut. Gospodynie w tym czasie odskoczyły na 14:5!

Zaraz po przerwie do bramki przyjezdnych weszła już trzecia tego dnia golkiperka, ale to tylko... poprawiło wynik. Po akcjach Justyny Łabul akademiczki miały już 11 trafień przewagi (20:9). Większa tego dnia już ona nie była, gdyż trener Ciepliński stopniowo do gry wprowadzał dublerki. W ostatnich ośmiu minutach na parkiecie nie było już żadnej szczypiornistki z wyjściowej siódemki.

W ćwierćfinale play off gra się do dwóch zwycięstw. Rewanż odbędzie się w najbliższą środę. Jeśli wygrałaby Zgoda, to trzecie decydujące starcie odbędzie się w Gdańsku, zapewne 31 marca.

Opinie (25)

• tylko

ARKA

• 0 0

• BĘDZIE GOLDZIAK!!!

Choć czasem zdarzają się upadki i wzloty,
    to i tak do Gdańska powróci medal złoty.
    Jeśli do walki włożycie całe swe serce,
    to rywalką na parkiecie się gry odechce.
    Bo w Was jest siła i umiejętności morze,
    więc walczcie o medal w najcenniejszym kolorze!!!

• 0 0

• Monika Stachowska zostala zawieszona w rozgrywkach na czas nieokreslony przez ZPRP z powodu braku ksiazeczki zdrowia (niewymaganej od tego roku w do weryfikacji!) z powodu wady wzroku (smiech!) Wyprawa Moniki do Bieleszowic to znak zapytania , znakiem zapytania jest takze decyzja osmieszajaca zwiazek który wyraził "troske" o zdrowie zawodniczki Dablexu z kapelusza.

• 0 0

• To jakiś żart????

• 0 0

• *********

No to może trzeba do zarządu piłki ręcznej wysłać pracowników CBA /może dostali coś/ . Jak można zawiesić zawodniczkę za coś, co jest nie wymagane? A może chodzi o wygraną Zgody?

• 0 0

• parodia!

AZS AWFiS powinien nie pojechać na mecz!
    To oczywiste- jest to walka na lini Łakomy-Ciepliński!
    Człowieczek który prowadzi kadrę ma jakieś kompleksy, do tego Noszczak który siedzi na garnuszku Związku, a jego rola sprowadza się do karania Klubów i spikierki (zresztą z marnym skutkiem) meczy w telewizji!
    Ich boli jedno , że klub z marnym budżetem i ubytkiem co sezon zawodniczek ogrywa kluby które mają kasę typu Piotrkowia,Zagłebie czy SPR!
    Szkoda że dzisiaj nie ma z nami Dyrektora Malca!
    Jemu na nosie by nie zagrali!
    Dziewczyny i trenerze na przeciw wszystkim , zdobędziecie MISTRZA POLSKI! Tego wam życzę!
    A swoją drogą to Monika "chyba" jest pełnoletnia, i to ona powinna decydowac czy ma,może grać a nie jakiś palant ze związku!W Niemczech jak chce i jest dobry to i niewidomy może grać, to jest jego sprawa!

• 0 0

• Tu nie chodzi o mecz ze Zgodą bo tę to pokonały by nawet dziewczynki trenowane przez Agnieszkę Truszyńską. Podejrzewam raczej że to SPRowi, Piotrcovii i Zagłebiu woda w tyłkach się zagotowała.

• 0 0

• a moze SPR?? AZS chyba spotka sie w polfinale z lubelska druzyna jesli pokona Zgode... i wszystko jasne

• 0 0

• Juniorki starsze zajęły III miejsce na turnieju finałowym w Jeleniej Górze - galeria z meczu o brąz do obejrzenia na Sportowych Faktach.