Najlepsze UKS są w Gdańsku

24 listopada 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
21 zespołów wystartowało w IX Ogólnopolskich Drużynowych Otwartych Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych we florecie. W Warszawie złote medale zdobyły reprezentantki i reprezentanci Sietomu AZS AWFiS Gdańsk, a na czwartych pozycjach w obu turniejach plasował się UKS Atena Gdańsk. Brąz w turnieju dziewcząt wywalczył UKS de La Salle Gdańsk.

Akademiczki do startu przygotowali Anna Sobczak i Longin Szmit. Natalia Gołębiowska, Karolina Pachucka, Agata Wyganowska, Martyna Przybyłowicz bez kłopotu przebiły się na najwyższe podium. Dość powiedzieć, że w finale aż 45:25 pokonały Budowlanych Toruń 45:25.

To turnieju chłopców gdańszczan przygotował samodzielnie fechtmistrz Szmit. Złoto Sietomowi zapewnił Szymon Kozłowski, który w ostatniej walce finału wygrał aż 16:4 i cały mecz przyniósł sukces naszej drużynie 45:37. Poza liderem ogólnopolskiej klasyfikacji młodzików w najlepszej drużynie walczyli: Krystian Gryglewski, Michał Siess i Szymon Szewczyk.

W turnieju dziewcząt brąz zdobyły przedstawicielki UKS de La Salle, które w małym finale pokonały UKS Atena 45:36. Tej ostatniej ekipie nie powiódł się atak na podium także wśród chłopców. Tutaj gdańszczanie w meczu o trzecie miejsce ulegli Kolejarzowi Wrocław 23:45.

Opinie (1)

• Ołkej A de La Salle przegrało z Budowlanymi zaledwie jednym punktem 45:44. A nic nie jest tu o tym wspomniane.