Najszybszy nie znaczy najlepszy

16 sierpnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska 2006 zgromadziły na starcie trzydzieści jachtów. Wyniki zawodów zostały zaliczone do eliminacji do Pucharu Polski Jachtów Kabinowych - Frans Maas Cup. Jachtklub Stoczni Gdańskiej na wodach Zatoki Gdańskiej przeprowadził rywalizację po raz dziewiąty. Zwyciężył Oiler 2 dowodzony przez Marka Kowalskiego.

Klasyfikacja została ustalona po rozegraniu czterech biegów, w tym dwóch długodystansowych na trasie z Górek Zachodnich do Brzeźna i trasie powrotnej. Brano pod uwagę nie tylko czas pokonania trasy, ale również parametry jachtu. Dlatego końcowa kolejność różniła się znacznie od miejsc, z którymi jachty meldowały się na mecie. Najszybsze na wodzie były jednostki sportowej klasy regatowej DELPHIA 24 Sport, z tą dowodzoną przez olimpijczyka Zbigniewa Kanię (YKP Warszawa) na czele.

Klasyfikacja generalna - po przeliczeniu: 1. jacht OILER 2 dowódca MAREK KOWALSKI, 2. PELIKAN II ZYGMUNT KIEJZIEWICZ, 3. AFINOR MAJA CZARNIAWSKA, 4. VACU LINE KRZYSZTOF KOŁAKOWSKI, 5. WWW.MAKOWSKI.PL ZBIGNIEW KANIA, 6. KAMYK RYSZARD DODA.