Udany finisz

29 lipca 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Marcin Czajkowski i Krzysztof Kierkowski ukończyli żeglarskie mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie 49er na 9 miejscu. Jako, że regaty miały formułę open, czyli startowali także zawodnicy spoza kontynentu, to w Europie załoga YKP Gdynia sklasyfikowana została z ósmą lokatą. Przed nią byli bowiem Amerykanie, Morgan Larson/Peter Spaulding. Nasi żeglarze dobrze finiszowali. W ostatnim starcie osiągnęli metę nawet na szóstej pozycji. Druga trójmiejska załoga - Paweł Kacprowski (AZS AWFIS Gdańsk)/Arkadiusz Fedusio (SKŻ Hestia Sopot) była 25.

Złoty medal przypadł w udziale bytyjskiej załodze Stevie Morrison/Ben Rhodes, srebro duńskim braciom Peterowi i Sorenowi Hansenom, a brąz Hiszpanom Ikerowi Martinez i Xabierowi Fernandez.