Wiadomości

Bożok do Abbotta: Teraz nastrzelasz goli

Arka Gdynia

Paweł Abbott w poprzednim sezonie w 16 oficjalnych meczach w pierwszej drużynie Arki strzelił 2 gole. Co ciekawe bramki zdobywał w pierwszym meczu w każdej rundzie w Gdyni.
Paweł Abbott w poprzednim sezonie w 16 oficjalnych meczach w pierwszej drużynie Arki strzelił 2 gole. Co ciekawe bramki zdobywał w pierwszym meczu w każdej rundzie w Gdyni. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/trojmiasto.pl

W piątek o godzinie 18:00 w Centrum Riviera Arka zaprasza kibiców na oficjalną prezentację drużyny. Jednak wciąż nie wiadomo, w jakim ostatecznie składzie piłkarze żółto-niebiescy przystąpią do rozgrywek. Wśród nierozwiązanych kwestii jest ta z Pawłem Abbottem. Napastnik trenuje w Gdyni, licząc na nowy kontrakt, a w sparingu z Olimpią Grudziądz potwierdził dobrą formę, strzelając gola.Czy Arka powinna przedłużyć kontrakt z Pawłem Abbottem?

tak 47%
nie 29%
trudno powiedzieć, gdyż to zależy od tego, kto byłby na jego miejsce 24%
zakończona Łącznie głosów: 371
Jacek Główczyński: Myśli pan, że ten gol będzie przepustką do nowego kontraktu w Arce?

Paweł Abbott: W mojej ocenie nie. Choć każdy może na to patrzyć inaczej. Ktoś na przykład pomyśli: "strzelił gola, rozwiązał worek z bramkami i teraz pójdzie mu dobrze". Nawet Miro Bożok, który zaliczył asystę, podbiegł do mnie i powiedział: "Widzisz, teraz nastrzelasz tych bramek dużo".

W tej przebudowanej Arce, ze wspomnianym Bożokiem, czy Rafałem Siemaszko łatwiej panu się gra niż to było w poprzednim sezonie?

Nie chcę, aby to zabrzmiało jak narzekanie, gdyż zawsze najpierw staram się oceniać siebie, a dopiero potem innych, ale poprzednio byłem w niektórych meczach osamotniony z przodu. Rafał jest ustawiany jako cofnięty napastnik, a z takim zawodnikowi temu najbardziej wysuniętemu w ataku, zawsze lepiej się gra niż z ofensywnym pomocnikiem. Odległości między nami są teraz mniejsze, mogę z Siemaszko zagrać z pierwszej piłki, przez co akcje są szybsze i płynniejsze niż te, kiedy trzeba było sobie poprawić piłkę, czy grać na 2 czy 3 kontakty.

NIE TYLKO ABBOTT TRENUJE Z ARKĄ BEZ PRZEDŁUŻONEGO KONTRAKTU. PRZECZYTAJ WYWIAD Z JAKUBEM MISZCZUKIEM

Czuje pan, że Arka szuka innego napastnika i dopiero, gdy go nie znajdzie, przedłuży z panem kontrakt, czy może to zwlekanie jest potrzebne, aby lepiej ocenić pańską obecną formę?

Arka wie przede wszystkim, jakim typem napastnika jestem, wie, na co mnie stać. Myślę, że wiosną z moją grą nie było źle. Brakowało tylko tych bramek. Gdybym strzelił 5 czy 6 goli, to myślę, że nie byłoby żadnego problemu z przedłużeniem kontraktu. Sam też nie zdawałem sobie sprawy, że aż tyle kosztował mnie rok rozbratu z piłką, który praktycznie miałem w Zawiszy przed przyjściem do Arki.

Paweł Abbott

Paweł Abbott

Dane:

ur.:
1982-05-05
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Trenuje pan w Gdyni bez kontraktu już trzeci tydzień. Gdyby przydarzyła się kontuzja zostaje pan bez klubu. Nie za duże ryzyko?

Tak to jest w piłce, że czasem trzeba zaryzykować. Nie ma też sensu myśleć o takich rzeczach jak kontuzja. Jednak nie ukrywam, że ten czas coraz bardziej się dłuży. Początkowo były ustalenia, że sprawa zostanie zakończona szybciej.

W dwóch pierwszych sparingach nie mógł pan grać, do dwóch kolejnych już został pan dopuszczony. Kto o tym zadecydował?

Z zarządem Arki ustaliłem, że zostanie mi przedstawiona oferta. Dlatego czekam. Na co dzień rozmawiam głównie z trenerem. Gdy skończył mi się kontrakt, także on mówił, że najlepiej jakbym trenował dalej, gdyż nie wiadomo, jak to się potoczy. Cieszę się, że dostałem znów szansę gry w sparingach, bo na pewno będę lepiej przez to przygotowany do sezonu.

PIŁKARZE ARKI DWUKROTNIE SPOTKAJĄ SIĘ Z KIBICAMI PRZED ROZPOCZĘCIEM SEZONU

W piątek jest oficjalna prezentacja Arki przed nowym sezonem, w sobotę sparing z Zawiszą Bydgoszcz. Czy to są daty graniczne, do których pańska sprawa musi się wyjaśnić?

Może niepotrzebnie zadeklarowałem, że z chęcią bym został w Gdyni i dlatego to teraz tak wszystko trwa? Wiadomo, że nie mogę wiecznie czekać. Ktoś w końcu będzie musiał powiedzieć, czy idziemy w tę, czy w tę stronę.

Ma pan już szalupę ratunkową, gdy jednak przyjdzie ewakuować się z Arki?

Zawsze coś tam jest. Mam alternatywę, gdy w Arce nie wyjdzie.

Polski klub, czy może powrót do Anglii, gdzie spędził pan dużą część kariery piłkarskiej?

Na pewno Polska. Nie chcę już wyjeżdżać za granicę. Chodzi głównie o rodzinę. Tutaj mieszkamy, a 10-letni syn trenuje piłkę nożną w Arce.

RUCHY KADROWE ARKI GDYNIA PRZED SEZONEM 2015/16
Przyszli: Konrad Jałocha (pozycja: bramkarz, ostatni klub: Legia Warszawa, wypożyczenie do 30.06.2016), Alan Fialho (paszport: Brazylia/Polska, obrońca, Linense, Brazylia, wypożyczenie z Fluminense, Brazylia, 30.06.2016), Michał Czapłygin (pomocnik, Bałtyk Koszalin, ekwiwalent za wyszkolenie, kontrakt do 30.06.2017), Miroslav Bożok (Słowacja, pomocnik, Górnik Łęczna, wolny transfer, 30.06.2017), Rafał Siemaszko (napastnik, Chojniczanka, wolny transfer, 30.06.2016), Tadeusz Socha (obrońca, Bytovia, wolny transfer, 30.06.2016), Damian Mosiejko (pomocnik, z drużyny rezerw, 30.06.2016)

Mogą przyjść: Kamil Kotkowski (bramkarz, z rezerw), Rashid Yussuff (Anglia, pomocnik, Zebbug Rangers FC, Malta), Sebastian Szerszeń (napastnik, Start Otwock)

Byli na testach: Artur Fernando Rodrigues Correa Sales Junior (Brazylia, pomocnik, CD Feirense, Portugalia), Paweł Piceluk (napastnik, Olimpia Elbląg), Szymon Sobczak (napastnik, MKS Kluczbork)

Przedłużenie automatyczne kontraktów po wypełnieniu limitu gier: Krzysztof Sobieraj (obrońca, kontrakt do 30.06.2016), Michał Renusz (pomocnik, 30.06.2016), Antoni Łukasiewicz (pomocnik, 30.06.2016)

Nowe kontrakty: Patrik Lomski (Finlandia, pomocnik, kontrakt do 30.06.2016), Grzegorz Niciński (trener, 30.06.2016), Przemysław Stolc (obrońca, 30.06.2017), Marcus (pomocnik/napastnik, 30.06.2017), Dawid Kędra (bramkarz, 30.06.2017), Tomasz Wojcinowicz (obrońca, 30.06.2017)

Mogą zostać: Jakub Miszczuk (bramkarz), Maciej Wardziński (napastnik), Paweł Abbott (napastnik) - kontrakty upłynęły z końcem poprzedniego sezonu

Mogą odejść: Maciej Dampc (obrońca, testy w Gryfie Wejherowo), Maciej Koziara (pomocnik/napastnik, rezerwy bądź wypożyczenie do innego klubu)

Odeszli: Dawid Kędra (bramkarz, Legionovia, wypożyczenie do 30.06.2016), Przemysław Szur (obrońca, Gryf Wejherowo, wypożyczenie do 30.06.2016), Grzegorz Lech (pomocnik, Stomil Olsztyn, wolny transfer), Łukasz Skowron (bramkarz), Michał Szubert (napastnik), Bartosz Ława (pomocnik), Łukasz Kowalski (obrońca), Glauber Souza Couto (Brazylia, obrońca), Piotr Karłowicz (napastnik) - wszyscy koniec kontraktów, Aleksander Jagiełło (pomocnik, koniec wypożyczenia z Legii Warszawa), Michał Rzuchowski (pomocnik, koniec wypożyczenia z Ruchu Chorzów)

Opinie (26) 5 zablokowanych

 • ja był zostawił Abbocika może grać tylko lepiej (2)

  a i tak z nazwiskiem nikt nie przyjdzie

  • 32 12

  • ściągnijmy z powrotem Chmiesta i Moretto oni też już mogą grać tylko lepiej hahahahhahahaha

   • 3 6

  • dobra taktyka geniuszu, zostawić najgorszych piłkarzy z poprzedniego sezonu, bo mogą grać już tylko lepiej. Długo nad tym myślałeś?

   • 6 5

 • Nie ważne

  ile nastrzelają bramek
  bo i tak ręczniki w bramce wpuszczą więcej goli - szmatek.

  • 16 6

 • jak go zostawią w drużynie to znaczy że brak ambicji jakiejkolwiek się opłaca (2)

  ale komu tu zależy na awansie? ani miastu ani klubowi ani zawodnikom...

  • 7 18

  • O czym Ty piszesz? (1)

   Chodzisz na mecze? Widać że Abbott walczył w każdym meczu na 100%. Jednak nie miał za dużo okazji do zdobycia bramki i tu był problem Arki. Dobrze powiedział o tej grze z Rafałem. Może być tylko lepiej. A grać i strzelać potrafi

   • 11 5

   • marnował setki, jest cieńki jak bałtyk

    • 7 2

 • Moim zdaniem Abbot nie da rady. (3)

  Taka opinia.

  • 14 19

  • (1)

   że jak: ag Wrzeszcz ..... hahahaha to tak jak ara w ekstraklasie :)

   • 8 9

   • Mieszka we Wrzeszczu i kibicuje Arce , a ty po ch.j udzielasz się na nie swoim forum?

    • 2 2

  • ag Wrzeszcz ?

   haahhahahah . śmieszne rzeczy się tutaj dzieją na tym forum :)

   • 2 3

 • decyzję podejmie zarząd i trener (2)

  decyzję podejmie zarząd i trener bo to oni będą rozliczani z gry drużyny. Jako kibic, który niespecjalnie zna się na piłce, po obejrzeniu dwóch sparingów ostatnich dałbym szansę gry Abbotowi. Widać, że walczy, umiejętności też
  nienajgorsze. Może w nowym ustawieniu obudzi się i faktycznie "rozstrzela się".

  • 14 9

  • tak można pisać o 20-latku

   a nie o gościu co już jakby miał coś osiągnąć, to by osiągnął

   • 2 4

  • Rozliczni z gry to mają być zawodnicy

   I trener.

   • 0 0

 • Pan Abbott

  Moze zostac, ale tylko pod tym warunkiem ze bedzie gral maksymalnie od 75 minuty. Na pelny mecz sie nie nadaje. To ze chce i ze walczy, to nie wszystko! Napastnik musi byc skuteczny! A Pan Abbott strzelac nie potrafi! Moze gdzies jako defensywny pomocnik by sie nadal, bo sile to ma. Gra Pana Abbotta to przypomina jazda walcem. A napastnik musi byc szybki i zwinny. Przede wszystkim musi umiec dobiec do pilki! A sprytu ma zero! Jezeli chcemy awansowac, to potrzebny jest snajper, a nie walec. Pozdrawiam. Takie ja mam wrazenie i takie mam zdanie na ten temat.

  • 15 7

 • (1)

  jutro prezentacja a oni nie maja skopletowanej druzyny napastnika z szerszeniem kontrakt niepodpisany z miszczukiem tak samo nie z nowym napastnikiem tez nie i nie skompletowana przyjdzie arka na prezentacje to tylko tak olimpijska moze zrobic nikt poza tym.

  • 8 7

  • Okienko transferowe j

   Jest do konca sierpnia. Uspokoj sie

   • 2 2

 • Hehe,....Szkoda że "DOBRA FORMA" Pawła jest tylko w sparingach:)

  Chyba czas na zmianę:)

  • 10 3

 • jak

  Podpisze kontrakt to za najnizsza krajowa czyli 1750 zl.../ m-cznie albo tak jak mlodzierzowcy 1000 zl brutto

  • 11 7

 • weryfikacja

  Tragedii ciag dalszy

  • 9 8

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 30.10.2020 godz. 17:00 LIVE!

mecz pucharowy

Jak typują inni

1

82%

97 typowań

x

14%

16 typowań

2

4%

5 typowań

TYPUJ!

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Ryszard Kiwatrowski 8 22 87.5%
2. Kasia Lamczyk 10 22 70%
3. Wojciech rohde Rohde 10 22 70%
4. Miś Brązuś 10 21 70%
5. Hubert Kowalik 10 21 70%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ŁKS Łódź 8 7 1 0 20:4 22
2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 8 7 0 1 14:3 21
3 Odra Opole 9 6 2 1 9:6 20
4 Górnik Łęczna 7 5 2 0 12:2 17
5 GKS Tychy 9 5 2 2 14:7 17
6 ARKA GDYNIA 9 4 3 2 13:7 15
7 Miedź Legnica 9 3 4 2 14:11 13
8 Radomiak Radom 8 4 1 3 13:10 13
9 Puszcza Niepołomice 8 3 2 3 8:10 11
10 Widzew Łódź 9 3 2 4 7:12 11
11 Stomil Olsztyn 9 2 4 3 7:9 10
12 Chrobry Głogów 8 2 3 3 9:12 9
13 Korona Kielce 8 2 3 3 6:11 9
14 Zagłębie Sosnowiec 8 2 1 5 8:7 7
15 GKS Bełchatów 9 2 3 4 4:10 7
16 Resovia 8 1 1 6 6:14 4
17 GKS 1962 Jastrzębie 9 0 1 8 5:18 1
18 Sandecja Nowy Sącz 9 0 1 8 5:21 1

Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.

Wyniki 10 kolejki:

 • ARKA GDYNIA - Zagłębie Sosnowiec (mecz odwołany z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gości)
 • GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (2:0)
 • niedziela
 • Górnik Łęczna - Miedź Legnica
 • Chrobry Głogów - Odra Opole (przełożony na 30 października)
 • Mecze odwołane
 • Radomiak - ŁKS Łódź (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gości)
 • Widzew Łódź - GKS Bełchatów (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
 • Korona Kielce - Stomil Olsztyn (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
 • Resovia - Sandecja Nowy Sącz (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gości)
 • Puszcza Niepołomice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole gospodarzy)
 • Mecz zaległy z 3. kolejki
 • Górnik - ARKA 2:0 (0:0)
 • Mecz zaległy z 4. kolejki
 • Radomiak - Puszcza 2:0 (2:0)

Terminarz

30.10 (pt) godz.17:00 ARKA Gdynia typuj Korona Kielce LIVE!
08.11 (nd) godz.14:00 Sandecja Nowy Sącz typuj ARKA Gdynia
13.11 (pt) godz.19:00 ARKA Gdynia typuj GKS Bełchatów
25.10 (nd) godz.12:40 ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany Zagłębie Sosnowiec
21.10 (śr) godz.17:40 Górnik Łęczna 2:0 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane