Wiadomości

Nata AZS-AWF - kierunek: Gliwice!

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

Pierwsze trzy kolejki ekstraklasy piłkarek ręcznych potwierdzają przedsezonowe przypuszczenia. Rozgrywki powinny toczyć się pod dyktando Monteksu Lublin i Zagłębia Lubin. Za plecami faworytek jest liczna stawka zespołów, które z powodzeniem mogą pokusić się o brąz lub walczyć o utrzymanie, tym bardziej, że z krajową elitą pożegnają się aż trzy zespoły. Szczypiornistki Naty AZS AWF Gdańsk trzeciego miejsca w tabeli bronić będą dzisiaj w Gliwicach (środa - 17:30).

Przyspieszenie w stosunku do ligowego terminarza o trzy dni jest związane z występami Sośnicy w europejskich pucharach. Akademiczki w długą podróż na Śląsk udały się już wczoraj (wtorek). Pociągiem przemieściły się do Krapkowic, a stamtąd autokarem do Gliwic. W stosunku do ostatnich meczów w drużynie Jerzego Cieplińskiego nie zaszły poważniejsze zmiany. Nadal nadzieje na korzystny wynik związane są z dobrą grą bramkarki Galiny Łotariewej, skrzydłowych: Agnieszki Golińskiej i Darii Tiesler oraz umiejętnym kierowaniem koleżankami zarówno w obronie, jak i ataku, przez Agnieszkę Truszyńską.

- Co prawda, mamy cztery punkty i trzecie miejsce w tabeli, ale z dotychczasowych zdobyczy wcale nie jestem zadowolony. Ciągle nie mogę zapomnieć, że w Kielcach sukces był tak blisko. Liczę, że w Gliwicach tamtych przykrych doznań uda się uniknąć - mówi gdański szkoleniowiec.

Przeciwko Sośnicy akademiczkom nigdy nie grało się łatwo. We własnej hali na ogół wyniki oscylowaly wokół remisu, a na wyjazdach przegrywały, i to często wysoko. Jednak jest szansa, aby tę kartę odwrócić. Sośnica, która w minionym sezonie sięgnęła po srebrne medale, znacznie straciła w okresie wakacyjnym na wartości. Na urlopy macierzyńskie udały się Ludmiła Tuz i Iwona Szafulska, kontuzja wyeliminowała z gry bramkostrzelną Ewę Salbert, a Agnieszka Ślusarz odeszła do AKS Chorzów. Nic zatem dziwnego, że zespół Haralda Tłuczykonta w ostatniej kolejce w Kielcach, gdzie Nata pechowo przegrała jednym trafieniem, poległ różnicą aż sześciu bramek. Konto Sośnicy obciąża też inauguracyjna porażka w Lubinie (21:23).

jag.Opinie (2)

  • 3mam kciuki

    3mam kciuki za Natę AZS AWF. Jest szansa na 2pkt. Pozdro.

    • 0 0

  • Nata wyjechała we wtorek o godz.22.00 a nie w poniedziałek.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane