Nata AZS AWFiS - Zgoda 42:21

4 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Piłkarki ręczne Naty AZS AWFiS Gdańsk ustanowiły strzelecki rekord sezonu. Na własnym parkiecie rozgromiły Zgodę Ruda Śląska 42:21 (23:9)! Wszystko wskazuje na to, że zdobycie nawet jednego punktu w dwóch najbliższych meczach da akademiczkom po raz pierwszy w historii klubu tytuł mistrzowski! Karolina Kudłacz objęła prowadzenie w tabeli najskuteczniejszych zawodniczek w ekstraklasie.

NATA: Łotariewa, Piłatowska - Truszyńska 1, Kapała 4, Tyda 2, Seruga 3, Stachowska 7, Siódmiak 5, Bołtromiuk 3, Kudłacz 10, Wilamowska, Kamielina 2, Strzałkowska 5.
ZGODA: Muszioł, Baryłka, Kos-Łakomska - Ślusarz 5, Pawlik 1, Semeniuk-Sikorska 1, Pastuszyk 1, Echolc 5, Guryliowa-Flizikowska 1, Mazurek-Łukaszek 5, Rogocz 2.
Sędziowali: Chodysz (Koszalin) i Tarczykowski (Osina).

Zgoda jest wyjątkowo zgodna, jeśli dochodzi do meczu w Gdańsku. W sezonie zasadniczym przegrała przy ul. Wiejskiej pierwszą połowę 6:22! Tym razem przed przerwą akademiczki były jeszcze skuteczniejsze. Siłą rozpędu, choć trener Jerzy Ciepliński wprowadzał na parkiet dublerki, a mecz kończył w rezerwowym zestawieniu, Nata pobiła także strzelecki rekord w przekroju całego spotkania. Poprzednio dwukrotnie (Kolporter, EB Start) zatrzymywała się na 38 bramkach. W gromieniu śląskich bramkarek, które nie radziły sobie, choć próbowały aż trzy, prym wiodła Karolina Kudłacz. Gdańska skrzydłowa po raz pierwszy w karierze znalazła się na szczycie najskuteczniejszych zawodniczek ekstraklasy. W ostatniej kolejce zarobiła trzy trafienia do Agaty Wypych i dzięki temu wyprzedza jeleniogórzankę w klasyfikacji generalnej o dwie bramki!

Na temat Zgody, a także innych drużyn, nie chcę się wypowiadać. Też trudno mi zrozumieć, jak to się dzieje, że Zgoda przed tygodniem zabiera punkt Bystrzycy, a Vitral, z którym w środę wygraliśmy wyraźnie, jedzie do Elbląga, gdzie niedawno przegraliśmy, i gromi EB Start - przyznaje akademicki szkoleniowiec.

Pozostałe wyniki 30. kolejki o miejsca 1-6:
Bystrzyca Lublin - Mercus Zagłębie Lubin 34:26 (16:18), EB Start Elbląg - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 18:32 (11:15).
O miejsca 7-12:
AZS AWF Katowice - Kolporter Kielce 19:24 (10:15), Meble-Ryś Gościbia Sułkowice - Sośnica Gliwice 20:24 (7:12), Piotrcovia - Łącznościowiec Szczecin 27:24 (12:17).

Opinie (5)

• sędziowie i jag!

Panowie sędziowie na emeryturę!!!! Do jasnej cholery, brzuch i rower na nosie. Jedyne co pozostaje to dobry aparat słuchowy, dzięki któremu słychać gospodarzy. Czas podnoszą na życzenie! Dwa - Nata kończyła mecz rezerwami? Panie J.G. nie było pana na meczu! Nata kończyła mecz z Kudłacz na boisku! (Kudłacz grała cały czas, nie brała udziału w jednej akcji!)

• 0 0

• oj Ewunia

Jeżeli tak postepujesz w życiu jak piszesz, czyli pie...... , to musisz być być zawodowcem. Tylko uważaj ! Różne choroby czychają przy drodze.

• 0 0

• 2 bramki

"a Vitral, z którym w środę wygraliśmy wyraźnie"
    2 bramki to wyraźnie?

• 0 0

• z vitaralem bylo juz 7 bramek przewagi na kilka minut przed koncem. graly w sumie rezerwowe i vitaral podkrecil wynik. mecz przez caly czas byl kontrolowany przez nate!!

• 0 0

• ZAGADKA DLA EWY

Jedna podstawowa zawodniczka i szesc rezerwowych. Jak nazwac taki sklad? Podstawowym?