Nic nie było pewne

21 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Energa Stoczniowiec pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 5:4 (3:0, 1:3, 1:1). Gdańszczanie aż dwa gole zdobyli w liczebnym osłabieniu, ale bramkę na wagę trzech punktów strzelił Paweł Skrzypkowski w przewadze! Biało-niebiescy wrócili na trzecie miejsce w tabeli PLH. Tym bardziej warto wybrać się we wtorek do "Olivii" na hokejowy klasyk. O godzinie 18.00 podopieczni Henryka Zabrockiego w pomorskim derby ugoszczą TKH Toruń.

0:1 Jurasek - Bigos 5:00 (osłabienie 4/5)
0:2 Jurasek - Skutchan 12:35
0:3 Urbanowicz- Jankowski 19:30 (przewaga 4/3)
1:3 Klisiak 29:47
2:3 Jaros - Klisiak 33:17
3:3 Luka - Holik 34:26
3:4 Jankowski 38:53 (4/5)
4:4 Luka - T. Da Costa 53:18
4:5 Skrzypkowski 58:50 (5/4)

ZAGŁĘBIE: Jaworski - Gabryś, J. Rutkowski; M. Puzio, Chabior, Luka - Urban, Labryga; Jaros, Zachariasz, Klisiak - Holik, Dronia; Ślusarczyk, T. Da Costa, Bernat - Horny, T. Kozłowski, M. Kozłowski.

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Wróbel, Bigos; Skutchan, Jurasek, Vitek - Skrzypkowski, Rompkowski; Urbanowicz, Rzeszutko, Jankowski - Smeja, Bernasiewicz; Łopuski, Prokop, Kostecki.

W meczach na linii Gdańsk - Sosnowiec w tym sezonie nikt niczego nie może być pewny. Przed niespełna miesiącem w "Olivii" Stoczniowiec prowadził w 36. minucie 3:1, ale przegrał 3:4, tracąc decydującego gola na 47 sekund przed końcem. W rewanzu "Stocznia" kapitalnie zagrała w inauguracyjnej tercji. Wygrała 3:0, a pierwszą bramkę w osłabieniu (!) zdobył Zdenek Jurasek. Niestety, po zmianie stron, miejscowym wystarczyło niespełna pięć minut (między 30 a 35), aby zdobyć trzy gole i wyrównać!

Ponownie gdańszczan na prowadzenie wygrowadził Wojciech Jankowski, który w trzeciej trachi trafił... w liczebnym osłabieniu. Także decydujący gol dla naszej drużyny, na 70 sekund przed końcem, padł gdy było luźniej na lodzie. Tym razem jednak to "Stocznia" grała w przewadze.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Naprzód Janów - Wojas Podhale Nowy Targ 5:4 (3:2, 1:1, 1:1), Unia Oświęcim - GKS Tychy 2:6 (2:1, 0:3, 0:2), KH Sanok - Polonia Bytom 6:1 (0:1, 2:0, 4:0), TKH Toruń - ComArch Cracovia 1:3 (0:1, 0:1, 1:1).