Nie udało się podtrzymać passy

Michał Kulawiński
1 listopada 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Zachęceni ostatnimi sukcesami Stoczniowca kibice licznie przybyli dopingować swoją drużynę. Jednak na Podhalu rozpoczęła i zakończyła się seria spotkań bez porażki, których przypomnijmy było aż dziewięć. We wczorajszym meczu gospodarze musieli uznać wyższość Nowotarżan, którym ulegli 2:4 (0:1, 0:2, 2:1).

Stoczniowiec: Jakubowski 2 (40'. Odrobny); Wróbel - Leśniak , Skutchan - Balat 2 - Drzewiecki, Cychowski - Bukowski, Kostecki - Zachariasz - Jurasek, Smeja 2 - Wachowski, Grobarczyk - Słodczyk - Błażowski, Jankowski.
Podhale:Batkiewicz; Łabuz 2 - Kolasa, Hajnos - Biela 2 - Podlipni, Gil 2 -Talaga 2, Łyszczarczyk - Ćwikła - Batkiewicz, Sroka 2 - Piotrowski 2, Radwański 12 - Słowakiewicz - Zubek.
Sędziowali: Włodzimierz Zarodkiewicz, Leszek Kubiszewski, Paweł Meszyński.
Widzów: 2000 w tym grupa kibiców Podhala.
Kary: 6 - 24 min.

Już w 11'. Paweł Jakubowski otrzymał karę ponieważ na tyle niefortunnie wybił krążek, że ten znalazł się poza lodowiskiem, a takie zagranie jest klasyfikowane jako celowe opóźnianie gry. Goście potrzebowali zaledwie dwudziestu jeden sekund gry w przewadze by zdobyć bramkę, na listę strzelców wpisał się Michał Radwański, asysta Bartłomiej Piotrowski.

W połowie drugie tercji, a dokładniej w 32'., za sprawą Zbigniewa Podlipniego przewaga Podhala wzrosła do dwóch bramek, asystowali Piotrowski, Biela. Minęły niespełna trzy minuty i kolejna kontra przyjezdnych zakończyła się zdobyciem gola, tym razem na listę strzelców wpisał się Sebastian Biela, a podającymi byli Hajnos i Podlipni.

Od trzeciej odsłony w bramce gospodarzy Pawła Jakubowskiego zmienił Przemysław Odrobny, zaś zawodnicy wzięli się za odrabianie strat. W 44'., kiedy to na karze za zahaczanie przebywał Bartłomiej Talaga, Rafał Cychowski kolejny raz w tym sezonie popisał się atomowym uderzeniem z okolic niebieskiej umieszczając krążek w bramce, zagrywał jeden z najlepszych "kanadyjczyków" w lidze Zdenek Jurasek. Odpowiedź Nowotarżan przyszła po niewiele ponad minucie, Janusz Hajnos w sytuacji sam na sam nie dał szans młodemu golkiperowi Stoczniowca, asysta podobnie jak przy drugiej bramce gości Sebastian Biela. Szansa na odrobienie strat pojawiła się w 50'., karę odbywało dwóch podopiecznych Andrzeja Słowakiewicza i choć pod bramką gości było gorąco, to Marka Batkiewicza z opresji wybawił, po silnym strzale Cychowskiego, słupek. Dopiero na trzy minuty przed końcem Robert Grobarczyk, po akcji wypracowanej przez Wojciecha Jankowskiego, skierował krążek do praktycznie pustej bramki, druga asysta Marcin Słodczyk. Jednak na wywalczenie chociaż remisu, a co za tym idzie dziesiątego meczu bez porażki zabrakło już czasu.

Po meczu powiedzieli:
Andrzej Słowakiewicz:
- Mecz ułożył się pod nas, zagraliśmy defensywnie z tyłu. Szybko strzelone bramki zaowocowały tym, że Stocznia musiała gonić, wszystkie bramki zdobyliśmy z kontry.

Marian Pysz: - Każda seria kiedyś się kończy. Mecz został "wypunktowany" przez Podhale. Nie wszyscy zawodnicy wytrzymali presję gry o wysoką stawkę. Mnożyły się niecelne podania, najazdy, gra była zbyt nerwowa. (...) W czwartek wyjeżdżamy na Litwę na drugą turę Pucharu Bałtyku, będzie okazja dania szansy ogrania się kilku juniorom, min. Gliwie i Kosobuckiemu.

Wyniki pozostałych spotkań 19 kolejki:
GKS Tychy - Cracovia 4:0 (0:0, 1:0, 3:0).
Jarosław Kuc (23, 44), Adrian Parzyszek (45), Michał Woźnica (52).
Kary: GKS - 14, Cracovia - 24 minuty w tym 10 minut za niesportowe zachowanie Stanisław Urban.
Widzów: 3000.
KH Sanok - Unia 3:4 (0:3, 1:0, 2:1)
Bramki KH:
Robert Kostecki (32), Łukasz Ciepły (54), Marcin Niemiec (59); Unia: Mariusz Puzio (8), Wojciech Wojtarowicz (9), Marcin Jaros (16), Sławomir Kowalówka (46).
Kary: po 10 minut.
Widzów: około 700.
TKH Toruń - GKS Katowice 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Tomasz Proszkiewicz (5), Przemysław Bomastek (9), Robert Fraszko (15), Jarosław Dołęga (21), Karol Piotrowski (21) i Robert Suchomski (50).
Kary: TKH - 20 min., GKS - 35 min., w tym kara meczu dla Rafała Kowalskiego.
Widzów: 1200.

Wyniki spotkań 18 kolejki:
Unia - Stoczniowiec 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Bramki Unia:
Mariusz Puzio (52), Marcin Jaros (57); Stoczniowiec - Łukasz Zachariasz (5, 54), Roman Skutchan (34), Bartłomiej wróbel (60).
Kary: Unia - 14, Stoczniowiec - 16 minut.
Widzów: około 1000.
Podhale - GKS Tychy 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Bramki Podhale
Janusz Hajnos (37);GKS Adrian Parzyszek (1, 20), Michał Belica (12).
Kary: Wojas - 14 minut w tym 10 min. Łukasz Wilczek za niesportowe zachowanie, GKS - 28 minut w tym Michał Belica i Mariusz Justka po 10 min za niesportowe zachowanie.
Widzów: około 2000.
GKS Katowice - KH Sanok 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Bramki GKS:
Robert Sobała (8), Rafał Tkacz (8), Tomasz Marznica (58); Sanok: Maciej Radwański (18).
Kary: GKS - 8, KH - 28 minut w tym 10 minut Piotr Ciepły za niesportowe zachowanie.
Widzów: 250.
Cracovia - TKH Toruń 1:2 po dogrywce (0:1, 0:0, 1:0, 0:1)
Bramki Cracovia:
Sławomir Wieloch (56); Toruń: Tomasz Proszkiewicz (2), Karol Piotrowski (64).
Kary: Cracovia - 2, TKH - 8 minut.
Widzów: 1500.

Opinie (6)

• mały włos, a Sanok pociągnął by mistrza :)

• 0 0

• Opinia

Podhale wygralo taktyka i znacznie lepsza gra fizyczna od 100czni. W dodatku "nasi" ie otrafia grac po presji i w dodatku w roli faworyta. Obawiam sie ze teraz zwyciestwa przyjda znacznie trudniej bo wszystkie zespoly beda sie szczegolnei mobilizowac na mecze ze Stoczniowcem.

• 0 0

• pytanie

Dlaczego Jankowski nie gra w drugiej piątce ? Najwyzszy czas skończyc z układami panie trenerze .

• 0 0

• Kiedy jest nasepny mecz w Gdańsku i z kim????

• 0 0

• Nieciekawa oprawa

Następny mecz jes 21 listopada w niedzielę o stałej godzinie z Cracovią.Chciałbym zaproponować aby w jakiś sposób zacząć organizować oprawy na meczach naszej ukochganej Stoczni bo przyznam szczerze że bylo mi trochę głupio gdy kibice Wojasa odpalili wulkany a u nas nic.Można by organizować na przykład zbiórki kasy w celu uleprzenia naszego dopingu.Tylko ciekawy jestem czy jest ktos komu tak jak mi nie wystarczą śpiewy i nasz bęben.:)Bylo by zajefajnie gdyby ktoś zauważył naszą miłość do Stoczni i opisał ją pozytywnie w którejś z gazet.Nara.Do zobaczenia na STOCZNI!

• 0 0

• Z Cracovia to na wyjezdzie, nastepny mecz u nas jest 19 z Tychami (pierwotnie mial byc rozegrany na wyjedzie)