Niegościnny Sopot

14 września 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Reprezentacji Sopockiego Klubu Żeglarskiego zdobyli na własnym akwenie dziewięć medali podczas regat o mistrzostwo Polski w klasie Mistral. Gospodarze zdominowali zwłaszcza rywalizację w kategorii młodzieżowej, gdzie obsadzili podium w komplecie. Po dwa tytuły zdobyli Łukasz Grodzicki (SKŻ Hestia) i Zofia Klepacka (YKP Warszawa).

Czterodniowe regaty najbardziej zacięte były wśród seniorek. PO rozegraniu wszystkich wyścigów okazało się, że Klepacka i Agata Brygoła mają nie tylko tyle samo punktów, ale w poszczególnych biegach zajmowały te same miejsca, a nawet najsłabszy wynik, który nie wchodzi w skład punktacji generalnej miały ten samy. W tej sytuacji regulamin nakazuje spojrzeć na ostatni start. A w nim po pasjonującym finiszu stołeczna deskarka pokonała zawodniczkę Bazy Mrągowo.

Ostatni bieg zdecydowął również o brązowym krążku. W ostatecznym rozrachunku na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Białecka (SKŻ Hestia), która o jeden punkt wyprzedziła bardziej rutynowaną, Natalię Kosińską (AZS AWFiS Gdańsk).

W Mistralu mężczyzn słowa nie dotrzymał Przemysław Miarczyński. Po wprowadzeniu nowej deski olimpijskiej sopocianin zarzekał się, że już na mistrala nie wsiądzie. Tymczasem brak regat w nowej formule w tym sezonie sprawił, że popularny "Pont" stanął na starcie sopockich regat. Jednak samą rutyną nawet mistrz świata sprzed dwóch lat i Europy sprzed roku nie zwycięży. Zawodnik SKŻ Hestia ukończył rywalizację dopiero na piątym miejscu, a do zwycięzcy stracił ponad 30 punktów.

Klasyfikacje końcowe - dziewczęta młodzieżowa kategoria: 1. Klepacka, 2. Białecka, 3. Anna Szczęsna; juniorki: 1. Iga Perzyna (obie SKŻ Hestia Sopot), 2. Monika Nawrocik (Szturwał Kalisz), 3. Agnieszka Kiszko (Baza Mrągowo).

seniorzy: 1. Łukasz Grodzicki (SKŻ Hestia), 2. Piotr Myszka (AZS AWFiS), 3. Maksymilian Wójcik (SKŻ Hestia); młodzieżowcy: 1. Grodzicki, 2. Wójcik, 3. Kamil Lewandowski (SKŻ Hestia); juniorzy: 1. Kamil Topka (Baza), 2. Michał Przybytek (DKŻ Anwil Dobrzyń), 3. Cezary Rośleń (Baza).

Opinie (1)

• Byliśmy w niedzielę :)) Niestety, nie było żadnej informacji, co dzieje się na wodzie-szkoda :(( Może ja po prostu nie słyszałam?? Tak zwycięzcom jak i pokonanym-gratulacje!!