Niespodzianki w Hiszpanii nie było

Marta
14 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Gdyńskim koszykarkom nie powiodło się w Walencji. Gdyńskim koszykarkom nie powiodło się w Walencji.

Niestety, koszykarki Lotosu nie sprawiły w środowy wieczór niespodzianki sobie i swoim fanom i przegrały na wyjeździe z ROS Casares Walencja 70:84 (17:25, 18:19, 16:18, 19:22). Gdynianki nawiązywały chwilami wyrównaną walkę z faworyzowanymi gospodyniami, jednak pogrążyły ich straty. W sumie "oddały za darmo" aż 26 piłek! Przygoda z Euroliga w tym sezonie nieuchronnie dobiega końca już w fazie grupowej.

ROS CASARES: Wauters 21, Murphy 17, Lyttle 15, Palau 14, Vesela 10, Jackson 7, Yacobou 0, Honti 0.

LOTOS: Robert 16, Henry 14, Anderson 14, Ziętara 8, Knezević 8, Jalcova 7, Żurowska 3, Kaczmarska 0, Ajanović 0.

Nawet 90 sekund nie potrzebowały koszykarki z Walencji aby objąć w środowym meczu prowadzenie 11:2, w tym czasie aż 7 punktów było udziałem Belgijki Ann Wauters. Widząc kompletną niemoc swoich podopiecznych trener Javier Fort Puente poprosił o czas. Po powrocie na parkiet gospodynie nadal przeważały jednak ich przewaga nie rosła już w tak piorunujący sposób.

W 4 minucie było 19:6 dla ROS Casares, dwie minuty później 21:10, w końcówce gdyniankom udało się zdobyć kilka punktów pod rząd i po celnym wolnym Geraldine Robert na 60 sekund przed końcem pierwszej kwarty było już tylko 21:17 dla zespołu z Hiszpanii. W końcówce pierwszej kwarty gospodynie jednak "pozbierały się" i po 10 minutach meczu było 25:17.

W drugiej kwarcie prowadzenie gospodyń jeszcze minimalnie wzrosło (29:21 w 13 minucie). Gdynianki jednak nie dawały za wygraną i po punktach Jolene AndersonMagdaleny Ziętary doprowadziły do stanu tylko 31:28 dla ROS Casares.

Teraz to trener Natalia Hejkova musiała ratować się wzięciem czasu. Po przerwie w pierwszej akcji nie trafiła Laureen Jackson ale w odpowiedzi spudłowała również Ines Ajanović, tracąc chyba najlepszą okazję do zachowania punktowego kontaktu z gospodyniami.

Gdynianki zdecydowanie lepiej grały na tablicach, nie odstawały już tak znacznie, jak to miało miejsce w poprzednich spotkaniach, pod względem skuteczności rzutowej, jednak ich głównym mankamentem były straty.

Koszykarki Lotosu kiepsko podawały, popełniały błędy techniczne a każda strata dawała rywalom okazję do powiększania prowadzenia. W 17 minucie było już 40:30, później z jednej i drugiej strony parkietu obserwować było można całą serię niecelnych rzutów. Jako pierwsze przełamały się gdynianki za sprawą Robert ale po jej celnym rzucie nie poszły następne i po 20 minutach meczu zespół z Hiszpanii prowadził 44:35.

Decydujący moment spotkania nastąpił między 22 a 24 minutą. W tym okresie gospodynie wyszły z prowadzenia 49:38 na 57:38. To niemal 20-punktowe prowadzenie pozwoliło im na uspokojenie gry. Lotos wprawdzie odrobił część strat (62:51 po 30 minutach) jednak gdynianki goniąc hiszpanki traciły zbyt wiele sił by można było mówić jeszcze o wyrównaniu stanu rywalizacji.

Na 114 sekund przed końcem meczu ROS Casares wyszło na prowadzenie 80:60, w ostatnich akcjach meczu skuteczniejsze były koszykarki z Polski, którym udało się nieco zmniejszyć dystans.

W pozostałych meczach Grupy A Euroligi koszykarek: ZVVZ USK Praga - VICI Aistes Kowno 98:60 (31:19, 22:16, 24:7, 21:18), UMMC Jekaterinburg - Galatasaray Stambuł 85:80 (24:27, 24:19, 22:11, 15:23), w czwartek zagrają: Uni Seat Gyor - Bourges Basket.

Tabela Grupy A
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

• Szkoda... Trzeba zmian...

Fort Puente chyba już nie potrafi tego ogarnąć; tylko pytanie,czy nowy trener z tym składem coś zdziała?Niestety,wszystko wskazuje na to,że tu trzeba wielu nowych zawodniczek,nowego trenera... i nowego prezesa.

PS. Widzę,że głupek który się pode mnie podszywa (ciekawe: z Gdańska czy z Sopotu?) dalej jest aktywny.Ciekawe,kiedy mu się znudzi...?

• 6 5

• Czy Mietek nadal może ?

Tylko pudło w PLKK.Jedyne kryterium oceny możliwości Mietka.

• 2 2

• Szkoda-podglądałem wynik na żywo-ale ani przez chwilę nie zanosiło się na dobry wynik.Teraz już tylko PLKK.Wisło przyjeżdżaj...