Porażki Wybrzeża, Spójni i SMS

19 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 18:15 (20 września 2015)
Wybrzeże już w drugiej kolejce I ligi musiało przełknąć gorycz porażki. Na zdjęciu Łukasz Rogulski, najlepszy strzelec gdańszczan podczas spotkania w Kościerzynie. Wybrzeże już w drugiej kolejce I ligi musiało przełknąć gorycz porażki. Na zdjęciu Łukasz Rogulski, najlepszy strzelec gdańszczan podczas spotkania w Kościerzynie.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Sokołem Browar Kościerzyna 23:25 (17:12). Spadkowicz z Superligi zagrał fatalną drugą połowę, w której zdobył zaledwie 6 bramek! - Mecz zakończyliśmy bez urazów, nie licząc tego psychicznego. Wracamy do Gdańska i wciąż zastanawiamy się co się stało - mówi kierownik drużyny Jacek Karwacki. W Świdnicy porażki z ŚKPR doznał SMS Gdańsk, który przegrał 25:27 (10:12). Natomiast Spójnia Gdynia uległa w Olsztynie Warmii Traveland 21:30 (10:18).

Sokół Browar Kościerzyna - Wybrzeże Gdańsk 25:23 (12:17)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Sokołowski - Ćwikliński 2, Dworaczek, Kornecki 2, Bednarek 1, Sulej 2, Rogulski 7, Prymlewicz 2, Papaj 3, Kondratiuk 2, Suwisz 2, Abram, Nilsson

Już inauguracja I ligi pokazała Wybrzeżu, że obecne rozgrywki te są znacznie silniejsze niż dwa lata temu, gdy gdańszczanie wywalczyli awans do Superligi. W pierwszym meczu po spadku zaledwie jedną bramką wygrali u siebie z MKS Kalisz. Na pierwszy wyjazd podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka pojechali do Kościerzyny. Ty happy endu jednak nie było.

Wybrzeże zdecydowanie wygrało pierwszą połowę sobotniego meczu. Wszystko zdawało się układać zgodnie z planem, gdy po przerwie gospodarze szybko zniwelowali straty. Po niespełna kwadransie doprowadzili do remisu 20:20. Wybrzeże na chwilę odzyskało przewagę, ale przy stanie 24:22 rzutu karnego nie wykorzystał Adrian Kondratiuk, a Sokół zaliczył kapitalną końcówkę meczu rzucając trzy bramki z rzędu.

- Mecz zakończyliśmy bez urazów, nie licząc tego psychicznego. Wracamy do Gdańska i wciąż zastanawiamy się co się stało. Gospodarze wykazali się ogromną determinacją i czapki z głów za ich postawę. Zdawaliśmy sobie sprawę, że I liga jest trudniejsza niż była, gdy wywalczyliśmy awans. Przed nami cały sezon i na pewno nie rezygnujemy z naszych planów powrotu do Superligi. Mamy tydzień, aby się pozbierać. Pozostaje nam przeprosić kibiców, którzy wsparli nas w Kościerzynie sporą grupą, bo mocno ich dziś zawiedliśmy - mówi kierownik zespołu Jacek Karwacki.
ŚKPR Świdnica - SMS Gdańsk 27:25 (12:10)
SMS:
Kozłowski, Wenta - Moryto 10, Sićko 10, Mauer 1, Ziółkowski 1, Marszałek 1, Jarosiewicz 1, Salacz 1, Pedryc, Piekarski, Krzyżanowski, Skuciński.

Porażki doznał także w sobotę SMS Gdańsk. Licealiści stoczyli wyrównany pojedynek w Świdnicy z miejscowym ŚKPR. Podopieczni Jana Prześlakiewicza rozpoczęli mecz od prowadzenia 2:0, ale w kolejnych akcjach zmarnowali kilka stuprocentowych sytuacji. Na domiar złego czerwoną kartką ukarany został Kacper Krzyżanowski.

Po przerwie gospodarze odskoczyli gdańszczanom na 4 bramki, ale na minutę przed końcem spotkania SMS doprowadził do remisu 25:25. Gdańszczanie popełnili jednak błąd w ataku, a gospodarze odzyskali prowadzenie po kontrze. W kolejnej akcji z trudnej pozycji przestrzelił Arkadiusz Moryto, a świdniczanie ustalili wynik spotkania.

- To było spotkanie do wygrania. Szkoda zwłaszcza niewykorzystanych sytuacji z początku meczu. Trudno wygrać spotkanie, gdy dwóch graczy rzuca 20 z 25 bramek. Zabrakło nam skuteczności - mówi trener Prześlakiewicz.
Warmia Traveland Olsztyn - Spójnia Gdynia 30:21 (18:10)
SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron, Dyszer - Wróbel 6, Oliferchuk 6, Derdzikowski 2, Rakowski 2, Matuszak 2, Chyła 1, Kowalski 1, Rychlewski 1, Bielec, Brukwicki, Pedryc, Ringwelski.

W niedzielę jeszcze bardziej dotkliwej porażki niż ich koledzy z Trójmiasta doznali gracze Spójni Gdynia. Podopieczni Marcina Markuszewskiego mecz w Olsztynie rozpoczęli od prowadzenia po bramce Mateusza Wróbla, ale lepsi od gospodarzy byli tylko kilka minut.

Ostatnie prowadzenie mieli przy stanie 3:2, a później przejęli je olsztynianie, w których szeregach brylowali skrzydłowy Marcin Malewski i znakomicie dysponowany bramkarz Mateusz Gawryś.

O końcowym rozstrzygnięciu tak naprawdę zadecydowała pierwsza połowa, w której gospodarze zdominowali gdynian wygrywając ją różnicą ośmiu trafień. Po przerwie Spójnia zagrała już lepiej, ale o odrobieniu strat nie było mowy. Tym bardziej, że Warmia była wyjątkowo zmotywowana do gry po porażce na inaugurację sezonu z MKS Poznań.

- Chyba przestraszyliśmy się sami siebie. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo słabo i tych strat nie szło już odrobić. Nasz zespół po zmianach kadrowych jeszcze się dociera, więc czeka nas dalsza praca, by utrzymywać stabilną formę - mówi dyrektor Spójni Krzysztof Kotwicki.

Wyniki 2 kolejki

• Sokół Browar Kościerzyna - WYBRZEŻE GDAŃSK 25:23 (12:17)
  • ŚKPR Świdnica - SMS GDAŃSK 27:25 (12:10)
  • Warmia Traveland Olsztyn - SPÓJNIA GDYNIA30:21 (18:10)
  • Mueller MKS Grudziądz - Real Astromal Leszno 23:30
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Meble Wójcik Elbląg 25:26
  • MKS Kalisz - Polski Cukier Pomezania Malbork 25:27 (13:9)
  • Orlen Wisła II Płock - MKS Poznań 29:26 (14:13)

Opinie (21)

• (8)

Moim zdaniem, to Wybrzeże gra dużo słabiej niż sezon, dwa temu. Liga jest co najwyżej średnia ale każdy chce walczyć i się pokazać, bo o to chodzi w sporcie. Nie da się wygrać meczu rzucając w 2 połowie zaledwie 6 bramek. Pora wziąć się za siebie i przestać mazgaić, bo za chwile będzie po marzeniach o awansie. Na farmazonie o doświadczeniu z superligi daleko się nie zajedzie. Mam nadzieję, że trenerzy w końcu coś zmienią w tej taktyce bo na dzień dzisiejszy wygląda to napreawdę bardzo cienko!

• 16 1

• (5)

Tak, tylko kto za Wleklaka czy Waszkiewicza?!

• 1 8

• (4)

Markuszewski to nawet nie wiem czy on obecnie wolny jest? Może LIjek chociaż na asystenta?

• 5 5

• Panowie czas działać! (2)

Tu na gwałt potrzeba realnego (nie wirtualnego) środkowego rozgrywającego! Właśnie zawodnika takiego typu jakim był Zdechły za najlepszych czasów GKS-u czy Petry Płock! Nie rozumiem jak można przegrać z Kościerzyną mając takiego kołowego jak Rogulski, mocne połówki rozegrań z Korneckim na czele, szybkie skrzydła i dobrego bramkarza jakim jest Chmieliński. W Kościerzynie zespół ciągną niechciany w GKS-ie Rychu Jasowicz i Michał Janusiewicz, nasz były zawodnik, który ma już swoją zasłużoną metrykę ale należy mu się szacunek za formę i całokształt!

• 7 3

• Chmieliński rewelacyjny szybki zwinny ale potrzebuje zastepstwa by mieć chwile regeneracji dla siebie wtedy wchodzi sokołowski i odstawia komedio dramat ! W tym czasie dobrze rokujący młody plaszczak grzeje nawet nie lawe a trybuny ,, wpuście Plaszczaka !!!

• 6 1

• Co ty chcesz od środkowych !!! Popatrz jak wykańczają akcje wychwalane przez ciebie połówki 2/7 - 2/8 !!! Rogul to od kogo dostaje piłki by mógł bramkę rzucić. Wirtualny to jest początek tego twojego komentarza i trenerzy z takimi personalnymi decyzjami !!!

• 2 3

• Znani trenerzy

Markuszewski nie jest wolny bo ma żonę,ale jako trener obecnie nigdzie nie pracuje i myślę że to dobry pomysł. A kto to jest trener Lijek? Wielki zawodnik to rozumiem,ale jako trener? Już trener Wleklak z dużym doświadczeniem trenerskim pokazuje co potrafi, po co drugi o jeszcze mniejszym doświadczeniu. Trochę wyobraźni i realnej oceny rzeczywistości.
          Pozdrawiam

• 4 1

• Tyle w temacie (1)

Moim zdaniem trzeba oddać, to z powrotem Markowi, który miał na to wszystko pomysł od samego początku. Co do ulubieńców 100 %racji. Środek rozegrania i bramka. No i wszystko w temacie. Obiecujący środkowy zmarnował tu poprzedni sezon grając mało i zazwyczaj na pół prawym, po czym odszedł do 2-giej Wisły Płock. No i tak.

• 5 2

• Dodałbym tu jeszcze szczególnie lewe pół oraz rzadziej prawe jeśli chodzi o ulubieńców !!! I tu jest problem naszych porażek !!! A zespół powinien się uzupełniać jak jednym nie idzie wystawiamy zmiennika nic na siłę !!! Bo na siłę wychodzi jak zawsze -kupa-

• 2 1

• Prowadzić plus 5 w Ipoł. i dać sobie rzucić 7bramek w IIpoł. ....
    jedyne pocieszenie, że to początek sezonu....

• 12 2

• Wleklak do mopa !!! (1)

Panie wleklak proponuję zmywać podłogę mopem podczas meczu aniżeli być trenerem, bo do trenera to daleko.. Jak można dać młodego głodnego gry bramkarza na trybuny widząc, że obrona tak kuleje?? Śmiech, sokołowski broni 2/10 ! Taktyka rozgrywek również wypada bardzooo blado jak na spadkowiczów pragnących szybkiego awansu .. Zespół rewelacja, kadra trenerska dno!

• 23 3

• Już pisałem forma Sokołowskiego to dno, po koleżeńsku Panowie trenerzy go wystawiacie????
      Niech ktoś władny potrząśnie tzn władze klubu aby doszło do zmian na stanowisku trenera.Jest fajna paka chłopaków, dobrze pokierowani awansują

• 7 1

• Stankiewicz,pilch a nawet kotwicki!
    a moze markuszewski!
    jest duzo i lepszych - dzisiaj gryczka ograł "najlepszych trenerów"
    spadek z ekstra to ich wina,dzisiaj dalej robią kaszanę!

• 22 2

• Marazm trwa

Bojanowski pogoń w końcu tych nieudaczników (trenerów) i darmozjadów (Trzoske i Gaudena), którzy poprzez swoje machlojki doprowadzili do takiego stanu rzeczy jaki mamy obecnie. Waszkiewicz i Wleklak jak macie honor to zrezygnujcie sami... Waćpanowie wstydu oszczędźcie.. Waszkiewicz zachowaj swoją tożsamość jako wspaniały zawodnik, no trener z Ciebie nie najlepszy - spóściłeś 2 x AZS AWFiS Gdańsk, poznali sie na Tobie i podziękowali w Kielcach i Kwidzynie. Wleklak przykleił sie do Waszkiweicza i udaje trenera, pajacując na ławce. Panowie przecież Wy nie macie koncepcji gry, za Waszą pracę Wam dziękujemy.. Trzeba zrobić jak najszybciej nadzwyczajne posiedzenie klubu i profesjonalnie podejść do rzeczy dopóki nie zapóżno. życzę powodzenia

• 26 3

• "Najlepsi"

Podobno zespół prowadzą "najlepsi" trenerzy w Polsce ?

• 20 0

• ostro

w calej pomorskiej pilce recznej rzadzi uklad wiekszosci tych samych ludzi ktorzy wczesniej pilke zniszczyli a obecnie udaja ze ja odbudowuja.

• 14 1

• ten sam bląd (1)

i jak zwykle wyszło jak wyszło gdy trenerzy mają dobry skład a wystawiają na siłę zawodników którym ewidentnie w danym dniu nie idzie i nie pójdzie jak będą ten sam błąd powtarzać co kosztował nas spadek z superligi !!! Ulubieńcy nie zawsze są tymi lepszymi danego dnia !!! A zmiennicy albo na ławie albo w ogóle na trybunach !!! Żenada trenerska,szkoda słów i żal że możemy stracić szansę powrotu do superligi.Ile razy można powtarzać te same błędy i niczego się nie nauczyć !!!