Niezniszczalny Maciej Drapella

16 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Gdańszczanie należeli do wiodących postaci XVIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Weteranów Szermierki. W Krakowie przedstawiciele Sietomu AZS AWFiS zdobyli cztery złote medale. Maciej Drapella osiągnął tak wysoką formę, że w Pucharze Polski seniorów pokonał aż 65 czynnych szpadzistów!

Wśród odlbojów Drapella wygrał turniej open szpadzistów, a tym samym za jednym zamachem zdobył dwa złote medale, gdyż tytuł przyznano mu także w jego kategorii wiekowej. Ponadto pan Maciej dobrze radził sobie z floretem, bo w tej broni wywalczył brąz w swojej grupie wiekowej.

Gdańszczanin opuścił Kraków również ze zwycięstwami w kategorii I w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zarówno we florecie jak i szpadzie. Nic zatem dziwnego, że postanowił przymierzyć się do zawodników zawodowo uprawiających szpadę. Drapella zapisał się do XV Memoriału Fechtmistrza płk Zygmunta Fokta, czyli pierwszej eliminacji Pucharu Polski w sezonie 2008/2009. W stawce 90 uczestników zajął 25. miejsce.

A wracając do mistrzostw oldbojów, to Gdańsk może pochwalić się jeszcze dwoma tytułami. W szabli w kategorii II triumfował Adam Derewicz, a w tej samej kategorii, tyle że w szpadzie równych sobie nie miał Bronisław Zakonek. Natomiast Mariusz Krzemiński został sklasyfikowany na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Weteranów w szpadzie.

Opinie (2)

• O,pierwszy, ale zainteresowanie tą frajerską dyscypliną!

gruCHAŁA wszystko w temacie

• 0 3

• Brawo, brawo

Brawo Panie Maćku, mimo wieku i obowiązków uprawia Pan sport, to się chwali. Donoszę, że w dzisiejszym Magda - Pańska córka wygrała turniej Mikołajkowy. Jesteśmy z Was dumni.