Na przeciwległych biegunach

19 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Gdańskie teamy floretowe obroniły zdobyte przed rokiem tytuły w X Ogólnopolskich Drużynowych Otwartych Mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych. W Warszawie triumfował UKS Atena Gdańsk. Najmłodszych sukcesów najwyraźniej pozazdrościli najstarsi. Gdańscy weterani z powodzeniem fechtowali w turnieju O Miecz Bolka II Świdnickiego

.

Do rywalizacji w stolicy w obronie tytułów przystąpili uczennice i uczniowie ZKPiG nr 26 w Gdańsku. W kategorii chłopców najlepsi byli podopieczni Adama Kaszubowskiego, bijąc w finale Wartę Poznań 34:30.

Najlepszą drużynę dziewcząt przygotował Longin Szmit. Niewiele brakowało, aby w tej drugiej kategorii na podium stanęły dwa gdańskie zespoły. Wychowanki Grzegorza Supła i Jarosława Mojskiego. W finale UKS Atena I pokonała Budowlanych Toruń 33:26, a w pojedynku o brąz UKS de La Salle uległ Zjednoczonym Pabianice 30:36.

Końcowa kolejność:

Dziewczęta:
1. UKS Atena Gdańsk I (Magdalena Drapella, Karolina Kućko, Melania Lipińska, Dominika Piętka)
2. Budowlani Toruń
3. Zjednoczeni Pabianice
4. UKS de La Salle Gdańsk (Julia Buraczewska, Wiktoria Rezmer, Michalina Szulc, Natalia Wośko)
7. Atena II (Marta Długokęcka, Alma Padalis, Małgorzata Szewczyk, Marta Toboła)
8. Atena III (Oliwia Brożyna, Zuzanna Hirsz, Julianna Łukowska, Anna Świtała)

Chłopcy:
1. UKS Atena Gdańsk I (Mateusz Kozłowski, Piotr Sobczak, Bartosz Trznadel, Filip Żmijewski; trener Adam Kaszubowski)
2. Warta Poznań
3. KSz Wrocławianie
6. Atena II (Tymon Gagulewicz, Amadeusz Skrzypkowski, Jan Sternau, Marcin Sularz).

Najmłodsi najważniejszą imprezę roku mają już za sobą, a weterani szlifują jeszcze przed nią formę. Głównym sprawdzianem przed międzynarodowymi mistrzostwami Polski (6 grudnia w Krakowie) był turniej o Miecz Bolka II Świdnickiego. Zawodnicy trenujący w Sietom AZS AWFiS Gdańsk zdominowali turniej floretowy. Zwyciężył Maciej Drapella przed Tomaszem Surowcem. W kategorii 50-59 lat w szabli najlepszy zaś był Adam Derewicz.