AZS UG minimalnie przegrał w Toruniu

Marta
14 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Futsalowcy AZS UG mają już nowego bramkarza, jednak na razie swojego konta punktowego nie powiększyli Futsalowcy AZS UG mają już nowego bramkarza, jednak na razie swojego konta punktowego nie powiększyli

Futsalowcy AZS UG już z nowym bramkarzem w składzie byli o krok od sprawienia niespodzianki w ostatniej kolejce Futsal Ekstraklasy. Gdańszczanie przegrali wprawdzie na wyjeździe z Marwitem Toruń 1:2 (0:2) ale do ostatnich minut spotkania mieli szansę na wywiezienie z Torunia przynajmniej jednego punktu.

1:0 Diemiszew (8)
2:0 Diemiszew (13)
2:1 Grabowski (33)

AZS UG: Burglin, Wolski - Szymański, Grabowski, Musik, Ł. Olszewski, Friszkemut, Knioch, Horbacz, Ziarko, Pawicki, Depta.

Gdański beniaminek zdołał wygrać jak do tej pory w lidze zaledwie jedno spotkanie. PO ostatnim laniu jakie akademicy doznali od Red Devils Chojnice, w klubie postanowiono dokonać zmian. Zakontraktowano doświadczonego bramkarza, właśnie z Chojnic, Jacka Burglina.

Golkiper ma na swoim koncie m.in. srebrny medal mistrzostw Polski zdobyty z drużyną Holiday Chojnice. Oprócz futsalu, Burglin występował także w drużynach "klasycznego" futbolu - Chojniczance, Kolejarzu Chojnice i Piaście Człuchów. Doświadczenie Burglina widać było już w jego pierwszym meczu w nowej ekipie.

Obie drużyny na początku spotkania nie forsowały tempa, niewiele było sytuacji podbramkowych a i wykończenie tych nielicznych pozostawiało wiele do życzenia. Pierwszą skuteczną akcję gospodarze przeprowadzili w ósmej minucie meczu. Błąd w ustawieniu defensywy gdańszczan skutecznie wykorzystał ukraiński duet Morozow - Diemiszew. Ten sam duet podwyższył na 2:0 w 13 minucie. Gdańskiemu bramkarzowi dosłownie centymetrów zabrakło do sięgnięcia piłki bitej głową przez Denisa Diemiszewa.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy okazało się, że gdańszczanie stracili z powodu kontuzji swojego podstawowego gracza. Kontuzji pachwiny nabawił się Łukasz Olszewski. Nie załamało to jednak beniaminka. Akademicy toczyli z faworyzowanym rywalem wyrównany bój, stwarzając sobie kilka sytuacji podbramkowych. Niestety zdobyli tylko jedna bramkę.

Po rzucie wolnym w 33 minucie kontaktową bramkę zdobył Łukasz Grabowski, później m.in swojej szansy nie wykorzystał Dominik Depta, który trafił wprost w bramkarza. Gdańszczanom zabrakło skuteczności i musieli pogodzić się z tym, że z Torunia nie wywiozą nawet punktu.

Wyniki 14. kolejki Futsal Ekstraklasy: Pogoń '04 Szczecin - Remedium Pyskowice 3:2 (2:1), GKS Tychy - Wisła Krakbet Kraków 3:3 (2:3), Red Devils Chojnice - Rekord Bielsko-Biała 1:2 (1:2), FT Gatta Active Zduńska Wola - Gwiazda Ruda Śląska 2:1 (2:1), Clearex Chorzów - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 4:2 (1:1).