O awans z EC Wybrzeże TPS Rumia

28 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Siatkarki Trefla najkrótszą drogą podążyły do finału play-off I ligi. W trzecim spotkaniu, tym razem na wyjeździe, sopocianki pokonały Chemika Police 3:2 (25:22, 14:25, 25:19, 23:25, 15:11). Dzisiaj podopieczne Edwarda Pawluna i Rafała Murczkiewicza poznały rywalki w walce o PlusLigę Kobiet. Od 10 kwietnia żółto-czarne czeka rywalizacja do trzech wygranych z zespołem EC Wybrzeże TPS Rumia.

TREFL: Szymańska, Sołodkowicz, Toborek, Kaliszuk, Nuszel, Rzenno, Śliwa (libero) oraz Gorszyniecka, Reimus, Kruk, Naczk.

Przed tygodniem Trefl wygrał we własnej hali 3:1 i 3:2. Aby awansować, sopocianki potrzebowały zwycięstwa w Policach. Sprawę rozstrzygnęły na swoją korzyść już w sobotę, choć znów musiały grać tie-breaka. Spotkanie trwało aż dwie godziny i 10 minut.

-Tamtejsza hala wypełniła się do ostatniego miejsca, był gorący doping dla gospodyń, ale my świetnie zagraliśmy w przyjęciu. W tym elemencie mieliśmy 90 procent skuteczności. Tym samym Marta Szymańska mogła doskonale rozgrywać piłki i większość ataków była wystawiana na pojedynczy blok rywalek - relacjonuje drugi szkoleniowiec Trefla.

Dopiero w drugim secie Chemikowi udało się wstrzelić zagrywką. Dzięki temu sopocianki zostały odrzucone od siatki i miały kłopoty z wyprowadzeniem skutecznych ataków. Ta partia przez żółto-czarne przegrała została wysoko. Jedyną zdobyczą była tylko korekta w ustawieniu. Dobrą zmianę dała Aleksandra Kruk i w grze pozostała już do końca spotkania.

Początek trzeciego seta znów przyniósł zmianę obrazu gry. Jak tutaj nie dać wiary przysłowiu, że kobieta zmienna jest. Tym razem Trefl otworzył grę prowadzeniem 5:1 i niepodzielnie dominował na parkiecie do rezultatu 19:13. Potem znów zrobiło się gorąco, bo rywalki zbliżyły się na... 18:19.

- W końcówce byliśmy wyraźnie lepsi. Była nawet szansa zakończenia meczu w czterech setach, gdyż kolejna część meczu aż do 19:19 była wyrównana. Niestety, straciliśmy przy tym wyniku dwa punkty na skutek błędów taktycznych, i tej różnicy nie potrafiliśmy już zniwelować - dodaje trener Mruczkiewicz.

Siatkarkom Chemika wiary w to, że doprowadzą do czwartego pojedynku również na własnym parkiecie, wystarczyło do otwarcia tie-breaka prowadzeniem 7:4. Trefl odzyskał inicjatywę, dzięki zagrywkom Natalii Nuszel

- Nie przynosiły one bezpośrednio punktów, ale utrudniały zadanie rozgrywającej rywalek do tego stopnia, że musiała grać przez nasz podwójny blok, co natychmiast wykorzystaliśmy, zdobywając w tym ustawieniu chyba sześć punktów z rzędu - podkreśla drugi szkoleniowiec Trefla.

Na finałowego rywala sopocianki czekały niespełna dobę, gdyż dzisiaj do decydującego starcia o PlusLigę przebiła się druga drużyna sezonu zasadniczego, która do awansu potrzebowała czterech meczów.

Stawką rywalizacji w pomorskich derbach będzie bezpośredni awans do krajowej elity dla zwycięzcy oraz baraże ze Stalą Mielec bądź Gedanią Żukowo dla pokonanego. Trefl z Rumią zagra do trzech zwycięstw. Dwa pierwsze mecze 10 i 11 kwietnia odbędą się w Sopocie, a tydzień później rywalizacja przeniesie się do TPS. Gdyby było potrzebne piąte spotkanie, to zorganizuje je Trefl 21 kwietnia.

Wyniki sobotnio-niedzielne drugiego półfinału:
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - EC Wybrzeże TPS Rumia 3:2 (25:20, 20:25, 19:25, 25:22, 18:16) i 0:3 (10:25, 15:25, 12:25). Stan rywalizacji: 1-3. Awans TPS.

Opinie (44) 5 zablokowanych

• RUMIA DO BOJU!!!!!!!!!!

• 20 15

• Skrobecki masz niepowtarzalną szansę wrócić do dużej siatkówki!!!

tylko trzeba utrzeć noska tym treflikom :):):)

• 18 21

• ciekawe mecze (2)

mam nadzieje ze Trefl rozprawi sie z tą zadufaną Rumią

• 18 18

• i kto tu jest zadufany ;) ? pozdro dla normalnych ;)

• 10 15

• zgadza sie, dokladnie tak bedzie, czyli 2:0 w Sopocie i 1:0 w Rumi czyli 3:0 :) (1)

• 6 6

• Tak nie będzie :)

• 5 7

• Ktos to w ogole oglada?

• 1 24

• Ja oglądam

wolę to niż nieudolne poczynania naszych trójmiejskich drużyn piłkarskich.

• 34 3

• statystyki (11)

90% w przyjęciu? Chyba się komuś pomieszało w głowie albo przeciwnik od dołu zahgrywał! No i tylko 3-2 w takiej sytuacji.

• 4 6

• czytaj uwaznie chodzi o pierwszy set!!! (1)

• 3 2

• I zwyciestwo 25 : 22 ??? Hahha. Wez kolezko ! Nie wazne ktory set. Jak nie masz pojecia o siatkowce to sie nie wypowiadaj. Przy 90 % przyjeciu nie ma opcji by seta wygrac tylko taka roznica. No chyba ze atakujace walily po siatkach i autach

• 2 3

• (6)

Takie statystyki jak osoba je robiaca. Smiech na sali. Propaganda i nic wiecej. Czemu nie ma statystyk z meczu z Policami w Sopocie ??? Kazdy kto zna sie na siatkowce wie ze to zagrywki ze strony wielkiego II trenera bez papierow. Sprawdzalem statystyki wszystkich meczow. Na mecz z Rumia specjalnie sie wybralem. I oczywiscie co ? Oczywiscie w statystykach bardzo duza przewaga Trefla w ataku, przyjeciu, bloku i zagrywce a wynik w kazdym secie oscylowal w granicach remisu i bylo blisko. Wg tych statystyk to one ze wszystkimi powinny wygrywac po 3:0 nie pozwalajac przeciwnikowi na zdobycie nie wiecej niz 15 pkt ale oczywiscie ludzie to pozniej czytaja i wierza w te brednie. Z Dabrowa tez niewiele gorsze statystyki a ugraly 39 pkt w meczu ! Brawo Rafal ! Po sezonie bezrobocie , no chyba ze dalej wrocisz machac choragiewkami na meczu i tyle bedzie z Twojej trenerki

• 4 4

• Wszystko sie zgadza oprocz tego ze z Dabrowa Trefl zdobyl 49 i 59 punktow (2)

a nie 39. Pozatym zarowno Rafala jak i Edka I liga przerasta :(

• 5 5

• (1)

A wracajac do tej wypowiedzi. W I secie mielismy 90 % przyjecia. To ja sie pytam jak zagral atak ? Skoro z 90 % przyjecia wygrywa sie seta 25:22. Cos tu jednak jest nie tak. Wydaje mi sie ze na tym poziomie zrobienie dobrej statystyki powinno nie byc problemem

• 2 3

• Rafal ma problemy takze z matematyka, stad te statystyki z SUFITU

• 6 4

• (2)

"Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, przeklęte kłamstwa i statystyki"

• 3 3

• (1)

Radzę pozbycie się jadu, który was wypełnia w jakiś inny sposób niż głupie komentarze na forum... Polecam długie wiosenne spacery, ewentualnie krople na niestrawność ;]

• 5 3

• To niech ten czlowiek w koncu przestanie wysnuwac glupie komentarze odnosnie statystyk. Bo osmiesza i siebie i caly zespol Trefla.

• 4 6

• nie no, z tym 90% to jakiś błąd redaktora chyba... (1)

to już na propagandowej stronie Trefla podają 46% ;)

• 0 0

• Wcale nie błąd:

"Tamtejsza hala wypełniła się do ostatniego miejsca, był gorący doping dla gospodyń, ale my świetnie zagraliśmy w przyjęciu. W tym elemencie mieliśmy 90 procent skuteczności. Tym samym Marta Szymańska mogła doskonale rozgrywać piłki i większość ataków była wystawiana na pojedynczy blok rywalek - relacjonuje drugi szkoleniowiec Trefla."

• 0 0

• No to SUPER :) (5)

Rumia jak dotad wygrala z Treflem tylko jednego seta (w lidze) :) W finale play-off tez jednego seta wygra u siebie, bo na wyjezdzie nie da rady :) No, ale w barazach z Gedania powalczy i zdobedzie dwa sety :)

• 6 11

• (4)

Gedania spadnie automatycznie bo nie przejdzie Mielca. Juz byl mecz w tym sezonie i Gedania poplynela 1:3 z TPSem

• 6 3

• Ja siatkarkom z Trojmiasta (prawdziwego a nie Malego Kaszubskiego) zycze jak najlepiej :) (3)

Wiec kibicuje Gedanii a nie Stali :) Gedania w koncu sie podniesie i wygra play-out z Mielcem :) To znaczy, ze przewiduje baraze Gedania - Rumia :)

• 4 5

• (2)

Gedania wygra baraz z Mielcem ? Buhahahaha.

• 4 2

• Wygra nie baraz tylko play-out specu :)

• 2 3

• To Rumia przegra baraz z Gedania :)

• 3 5

• Ze wskazaniem na zwyciestwo Gedanii :)

• 3 3

• TPS i Trefl , Trefl i TPS (2)

Ktoś tu będzie musiał wygrać.Trudno, że tylko jedna drużyna awansuje do elity. No chyba, że potem przegrany coś w barażach ze Stalą Mielec ugra ? Zobaczymy. Tak czy owak, jak Ktoś wspomniał powyżej. Lepiej oglądań Kobiety niż grajków kopaczy.