Sopocianki prowadzą w półfinale play-off 2-0

Krzysztof Klinkosz
14 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Siatkarki Trefla zrobiły kolejne kroki w kierunku PlusLigi Kobiet. Podopieczne Edwarda Pawluna pokonały we własnej hali Chemika Police 3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:20) i 3:2 (17:25, 25:20, 22:25, 25:19, 15:9). Rywalizacja toczy się do trzech wygranych. Trzeci mecz sopocianki rozegrają 27 marca na wyjeździe. Natomiast już w najbliższą środę czeka je walka w ćwierćfinale Pucharu Polski z Energią Enionem Dąbrowa Górnicza. Pojedynek odbędzie się o godzinie 18.00 na wyjeździe.

TREFL: Szymańska, Sołodkowicz, Naczk, Kaliszuk, Nuszel, Rzenno, Śliwa (libero) oraz Gorszyniecka, Reimus, Toborek

Sopocianki, które przez sezon zasadniczy przeszły jak burza natrafiły w sobotę na zacięty opór policzanek. Wprawdzie rozpoczęły pierwszego seta od prowadzenia 1;0, jednak później ekipa Chemika wykorzystując indywidualne błędy sopocianek zwłaszcza w przyjęciu zagrywki, nie pozwoliła gospodyniom na zdobycie większej przewagi.

Siatkarki Chemika wyszły na prowadzenie 10:9 i 11:10. Trefl na chwile odzyskał kontrolę nad grą i doprowadził do stanu 14:11 i 16:13. Siatkarki z Pomorza Zachodniego odrobiły straty i po rak kolejny doprowadziły do remisu. Grały dokładniej i skuteczniej więc wyszły na prowadzenie21:18 i 23:19. Chemik utrzymał przewagę do końca partii i wygrał ja do 20.

To najwyraźniej podrażniło gospodynie, gdyż drugą partię rozpoczęły bardzo skoncentrowane. Wyeliminowały większość błędów z pierwszego seta i otwarcie wygrały 6:1. Później Trefl prowadził jeszcze 10:3 i 19:10. Jednak w końcówce gospodynie znów nie ustrzegły się błędów i Chemik zniwelował straty do stanu 23:21. W końcówce sopocianki "siłą rozpędu" wywalczyły 2 punkty i doprowadziły do remisu w meczu.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia gości 6:3. Trefl wyrównał na 7:7 i od tego momentu prowadzenie zmieniało się niemal po każdej akcji. W końcówce, od stanu 22:22 trzy punkty z rzędu zdobyły sopocianki i zapisały po stronie zysków drugiego seta.

W czwartej odsłonie Trefl "dogonił" Chemika przy stanie 9:9 ale tym razem wyrównana walka punkt za punkt toczyła się o wiele krócej niż w secie trzecim. Gospodynie szybko wyszły na prowadzenie 14:11 i 20:15 co jak się później okazało przesądziło o losach seta i całego spotkania.

Niedziela:Trefl Sopot - Chemik Police 3:2 (17:25, 25:20, 22:25, 25:19, 15:9).

TREFL:
Szymańska, Sołodkowicz, Naczk, Reimus, Nuszel, Toborek, Śliwa (libero) oraz Gorszyniecka, Kruk, Kaliszuk.

Niedzielny mecz kosztował fanów Trefla jeszcze więcej nerwów niż pojedynek w sobotę. W pierwszym secie od "mocnego uderzenia" rozpoczęły siatkarki z Polic, które szybko wyszły na prowadzenie 11:3.

Trener Pawlun brał przerwy na żądanie, jednak nie pomagało to jego podopiecznym. Ta znaczna przewaga pozwoliła Chemikowi na wygranie pierwszego seta do 17, w końcówce wprawdzie sopocianki odrobiły kilka punktów ale nie miały pomysłu jak dogonić ekipę z Polic.

Nieco lepiej zagrały gospodynie w drugiej odsłonie, wyeliminowały część błędów z pierwszego seta i od razu przyniosło to efekty w postaci wyrównanej gry i prowadzenie Trefl 11:9, 17:15 i 20:17. w końcówce partii sopocianki nie dały już sobie odebrać zwycięstwa i wygrały do 20.

Ci, którzy liczyli na powtórkę wydarzeń z soboty zawiedli się, choć długo zapowiadało sie na to, że sopocianki tego seta wygrają. Po wyrównanym początku (10:10) gospodynie osiągnęły lekką przewagę (15:13 i 18:15), jeszcze w końcówce seta prowadziły 22:20, jednak kolejne 5 punktów zdobył Chemik i w Hali 100-lecia Sopotu zapachniało sensacją.

Zwłaszcza, że czwartą partię goście rozpoczęli od prowadzenia 1:0 i 2:1. Siatkarki Trefla jednak w odpowiednim momencie skoncentrowały się, pokazały, że nie bez powodu były najlepszą drużyną sezonu zasadniczego a dwa sety, które oddały Chemikowi to wszystko na co może liczyć drużyna spod Szczecina.

Gospodynie szybko przejęły inicjatywę, wyszły na prowadzenie 10:8 i 15:12 a w końcówce seta jeszcze powiększyły tą przewagę. Piaty set był już jednostronnym widowiskiem. Sopocianki jeszcze raz pokazały,że są drużyną, która potrafi grać pod presją wyniku. Szybko objęły prowadzenie 8:2 czym praktycznie przesądziły losy seta i całego meczu.

Pozostałe mecze o miejsca 1-4:
EC Wybrzeże TPS Rumia - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:18, 25:23, 25:18) i 3:0 (26:24, 25:23, 25:17).

Opinie (67) 9 zablokowanych

• Tak jest tylko Gedania do Księgi Guinnessa :) (2)

Jako jedyny klub na świecie co w sezonie wygrał 3 sety i to każdy w innym meczu :) I nie zdobył nawet jednego punktu :)
    A Trefl spokojnie gra swoje :) Czyli wygrywa :) Może to rzeczywiście jest już trochę nudne ...

• 14 8

• cwaniaczku a ile dziewczyn z Gedanii gra w Treflu???? (1)

to jest nudne ze przy tej druzynie nic nie szkoli sie a jedynie wyciaga od innych
      tak pisaliscie jak to gdynia ukradla koszykarzy'
      a wy kradniecie siatkarki z Gdanska

• 4 8

• A co Gedania zrobiła, zeby zatrzymać te dziewczyny ? :)

• 5 1

• do tego wyzej (1)

Gedania na razie jedynie wyrownala osiagniecie siatkarzy Trefla z poprzedniego sezonu

ci mieli 18 przegranych z rzedu i spadek z Plusa :):):)

no i9 porownaj sobie jakie nazwiska graly tak a jakie tu nie mowiac o kasie ktora wtedy zostala utopiona

wiec od GEDANII wara...

• 9 11

• Ale Trefl Gdańsk miał jakieś tam punkty :)

• 1 0

• (2)

Trzy wychowanki grają Gedani w Treflu: Reimus, Sołodkowicz, Nuszel. Reszta co się przewineła przez Gedanię była kupowana z innych klubów

• 6 6

• (1)

Lenz jest wychowanka Gedanii i Gorszyniecka

• 1 6

• gorszyniecka wywodzi się z calisii :) ale w Gdańsku od 1994 ROKU!!!

• 3 0

• do tego wyzej nie rozsmieszaj mnie... (7)

do tych trzech wychowanek dolicz sobie
    Kaliszuk i Kruk które Gedania - jak to napisałeś kupiła z Elbląga - gdy miały 15 lat!!!!
    były już wtedy doskonałymi siatkarkami klasy światowej i tylko się przez Gedanię przewinęły - widzisz absurd rozumowania swojego!!!!
    jest jeszcze Lenz - tak sam jak dwie poprzednie - czyli "kupiona" w wieku 15 lat ze Starogardu Gdańskiego i ukształtowana w Gdańsku

co byś nie pisał to 6 z 12 czyli pół drużyny Trefla to GEDANIA!!!

do Gorszynieckiej nie będę się kłócił choć do Gdańska przyszła jako 19-latka i to co najlepsze w senuiorskiej karierze zagrała w Gdańsku!!!

• 6 2

• Gedania (5)

Człowieku, po co tak tracisz nerwy na jakiegoś szalikowca, ktory bez względu na to, co ogląda i co widzi zawsze krzyczy lechia albo trefl, zreszta na treflu też czasem wrzasnie lechia, a reszta się cieszy, bo to tez kibole z traugutta.

• 2 3

• o czym ty mowisz tam nie ma kibicow (2)

kilku znajomi i rodziny :):):)

• 2 2

• Za to w Rumi ... kilku znajomi i rodziny pani Burmistrz :):):)

• 2 3

• A dziś w Hali 100-lecia Sopotu był taki jeden eurodeputowany ...

Były marszałek województwa Pomorskiego Jan Kozłowski :) O władzach Sopotu nie wspomnę :)

• 2 1

• Gdańszczanin z Rumi ... ciekawe :)

• 2 2

• i bardzo dobrze

• 0 1

• A co Gedania zrobiła, żeby zatrzymać te dziewczyny ? :)

• (7)

i Co ? Gladkie 3:0 dwukrotnie mialo byc . No to jest o 3 sety rozegrane za duzo dla Trefla. Play off to play off to raz, a dwa calkiem ciekawy pomysl ze zgrupowaniem, ktore nie dosc dobrze wplynelo na druzyne. Kruk i Naczk - po 3 setach spuchniete totalnie, a po czym skoro i lawka dluga i odnowa jest ? Wlasnie po dodatkowych zgrupowaniach w trakcie sezonu. Brawo ED za pomysl. 3 sety jestescie w plecy za Cetniewo, a to juz mog byc kolejny mecz. Play off zadzi sie swoimi prawami . . .

• 8 8

• Powtórnie DO SPECJALISTY OD PRZYGOTOWAŃ (6)

Nie liczy się styl, liczy się wynik. Jak skończysz gimnazjum to zrozumiesz zasady "Prawa dżungli" czyli życia. Jeśli przegrywasz nawet w pięknym stylu to i tak jesteś przegrany frajer, o którym jutro nikt nie pamięta. I zapamiętaj mądrą rzymską maksymę: "Zwycięzców się nie sądzi" !!! To, że nie lubisz Trenera (celowo pisanego z dużej litery, ze względu na szacunek jakim Go darzę) nie oznacza, że masz Go obrażać.

• 5 4

• (5)

........wylewasz swoje smieszne teorie na forum. Taka jest prawda. najpierw sie spinaliscie ze rozjedziecie wszystkich w play off, a poki co po 2 wymeczonych zwyciestwac jest 2:0. Rozegraliscie o 3 sety w 2 meczach za duzo i taka jest prawda. W koncu placicie za to ze nie macie pokory. Nie liczy sie styl. To trzeba bvlo byc w srod tlumu - waszych kibicow jak dzisiaj wyzywali wasze siatkarki. takich macie kibicow, na pokaz. najpierw ze bedzie gladko, teraz niby dziekujecie za walke, a na trybunach je opluwacie. wiec dla was styl sie liczy. i teraz zgrywasz wielkiego cwaniaczka ktory probuje konstruowac lade zdania na forum. I ty jestes zyciowym nieudacznikiem bo te twoje prawa dzungli i rzymskie maksymy Ci nie sluza. I jakbys byl taki madry to poczytaj sobie dokladniej o maksymach, bo akurat ta ktora wyzej wymieniles wloska nie jest . . .

• 3 6

• Kuba przestań się żalić bo żal tego słuchać (4)

jak nie lubisz Trefla to zostan w Rumi i nie przychodż na mecze do Sopotu

• 4 4

• (3)

Jaki Kuba z jakiej Rumi ? Czlowieku wez sie zastanow co Ty piszesz. Po pierwsze nie jestem z zadnej Rumi tylko z gdanska i przyjezdzam sobie popatrzec jak gra ten super rozreklamowany Trefl. A gra wlasnie tak ze najpierw wszyscy mowia ze rozjedzie w play offach dwie druzyny. I klub kibica tez tym sie odgrazal. A tym czasem wymeczyl dwa zwyciestwa. I gra toczy sie dalej. Chemik mial byc latwym przeciwnikiem a na boisku okazuje sie co innego. Musicie nauczyc sie szanowac swoich przeciwnikow, bo w play off sa 4 najlepsze druzyny I ligi i takie czcze gadanie ze tutaj sie gladko wygra nie ma sensu bo play off to play off

• 3 6

• To dlaczego masz w Gdańsku numer rejestracyjny auta GWE ? (2)

Może to auto taty, co ma działkę w Rumi ?

• 1 5

• Sopot ma numer rejestracyjny ZAL

• 5 1

• czlowieku zmien dilera i przestan majaczyc bo Ci sie chyba osoby pomylily. I chodz sobie dalej na sztuczny twor ktory zniknie po tym sezonie, bo bedzie to nowa druzyna za rok o ile awansuja bo na razie sa przereklamowanym treflem gdynskim z sopotu.

• 3 2

• Wczoraj Berenika Tomsia-Okuniewska dobiła Gedanię w Bielsku :) (1)

Czy do Bery tzw. kybyce Gedanii też będą mieć pretensje ???

• 4 3

• No bo Bera też wychowanka Gedanii :)

• 1 0

• TPS Rumia & PSPS Chemik Police (2)

"Ramię w ramię w wiecznej sztamie!"

• 7 8

• Dopóki się nie spotkacie na parkiecie ! (1)

Jeśli Chemika da się lubić za waleczność i super obronę to nie wiem za co można lubić Rumię ? Chyba za Panią Burmistrz :)

• 3 6

• Jakoś już kilka razy spotykaliśmy się na trybunach czy to w Rumi czy w Policach i zawsze była miła atmosfera meczu i przyśpiewki TPSu o Chemiku i na odwrót ;)
        CHEMIK POLICE!!! Za tydzień magia hali przy Siedleckiej zadziała :) i Chemiczek napędzi wam stracha :)