Arka znalazła sposób na Sandecję

22 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Dariusz Formella strzelił piątego gola dla Arki tej wiosny. Jednak pod koniec meczu otrzymał kartkę, która wyklucza go z gry w następnej kolejce I ligi. Dariusz Formella strzelił piątego gola dla Arki tej wiosny. Jednak pod koniec meczu otrzymał kartkę, która wyklucza go z gry w następnej kolejce I ligi.

Piłkarze Arki w piątkowy wieczór efektywność postawili nad efektownością i w wyjazdowym meczu pokonali Sandecję Nowy Sącz 1:0 (1:0). Gdynianie wykorzystali jedną z nielicznych okazji bramkowych, które wypracowali w tym spotkaniu, gdyż znów błysnął duet Mateusz Szwoch-Dariusz Formella. Natomiast przy korzystnym rezultacie nastawili się przede wszystkim na rozbijanie ataków rywali. Udało się "dowieźć" zwycięstwo do końca, mimo czerwonej kartki dla Tadeusza Sochy, gdyż bardzo dobrze bronił Konrad Jałocha.

SANDECJA SANDECJA
16 Radliński - 24 Słaby, 26 Cseh, 55 Berezowskij, 4 Szarek - 7 Baran, 33 Kasprzak - 8 Małkowski, 10 Trochim, 37 Dudzic - 19 Piszczek
Sędziowie: Górecki (Katowice) oraz Jakubczyk, Rokosz
13 Jałocha - 2 Socha, 29 Marcjanik, 33 Fialho, 23 Warcholak - 8 Marcus, 14 Nalepa, 6 Łukasiewicz, 7 Formella - 10 Szwoch - 17 Sangoy
  • 53' 10 Trochim Zmiany 60 Aleksander
  • 64' 37 Dudzic Zmiany 15 Szczepański
  • 72' 19 Piszczek Zmiany 36 Kuźma
  • 14 Nalepa Zmiany 20 Sambea
  • 64' 17 Sangoy Zmiany 11 Siemaszko
  • 76' 8 Marcus Zmiany 19 Bożok
  • 21' Formella
  • 21' Baran
  • 85' Socha
  • 88' Socha
  • 90' Formella
  • 90+1 Bożok
  • 90+2 Jałocha
  • 88' Socha

Arka zagra w Nowym Sączu bez kontuzjowanych: Abbotta i Sobieraja. Trener Niciński mówił nam, jak zastąpić trzeba tych rutynowanych graczy

PRZECZYTAJ PRZEDMECZOWY WYWIAD Z GRZEGORZEM NICIŃSKIM
Mimo wyraźnej przewagi nad grupą pościgową piłkarze Arki nie zamierzają odpuszczać aż do końca sezonu

MATEUSZ SZWOCH: CHCEMY WYGRAĆ WSZYSTKIE MECZE DO KOŃCA SEZONU
Gdy jesienią w ataku Arki raz zabrakło Abbotta, to gola strzelił Marcus, a gdynianie zremisowali na wyjeździe z Bytovią 1:1

MARCUS MNIEJ STRZELA, ALE PRACUJE NA GOLE INNYCH. PRZECZYTAJ, CO O TYM SĄDZI
Przy zwycięstwach w dwóch najbliższych meczach i korzystnych wynikach na innych stadionach nawet 30 kwietnia Arka może zapewnić sobie ekstraklasę

ZAGŁOSUJ, NA ILE KOLEJEK PRZED KOŃCEM ROZGRYWEK ARKA ZDOBĘDZIE AWANS DO EKSTRAKLASY? DO TEGO CELU MOGĄ WYSTARCZYĆ JUŻ DWIE NAJBLIŻSZE WYGRANE
wobec Arki wojewoda pomorski prowadzi postępowanie administracyjne po odpaleniu rac na meczu z Zagłębiem. Wobec innego trójmiejskiego klub odstąpił od kary. Co postanowi teraz?

WOJEWODA PROWADZI POSTĘPOWANIE WOBEC ARKI. W PRZYPADKU LECHII ODSTĄPIŁ OD KARY
pod nieobecność Sobieraja kapitanem Arki jest Łukasiewicz. Ten piłkarz mówi, że zwycięstwo może zapewnić... diamencik

SPRAWDŹ CO POMOCNIK MIAŁ NA MYŚLI. TUTAJ PEŁNY WYWIAD

po raz pierwszy w "11" Arki od początku meczu Argentyńczyk Sangoy (ARKA). To on zastępuje kontuzjowanego Abbotta. To jedyna zmiana w porównaniu ze składem sprzed tygodnia
na ławce rezerwowych gdynian: 24 Miszczuk, 11 Siemaszko, 18 Yussuff, 19 Bożok, 20 Kakoko Sambea, 28 Tomasiewicz, 32 Stolc
aż 4 zmiany w "11" Sandecji w porównaniu z ostatnią kolejką
rezerwowi gospodarzy: 1 Gliwa, 22 Bartków, 20 Danek, 36 Kuźma, 11 Nather, 15 Szczepański, 60 Aleksander
piłkarze na prezentacji, Arka na żółto-niebiesko, Sandecja w biało-czarnych strojach
1'
od środka rozpoczęła Sandecja
1'
ale po chwili mecz wstrzymany, gdyż Trochim (SANDECJA) niezgodnie z przepisami zagrał piłkę, gdyż nie została ona skierowana do przodu
1'
za drugim razem było już wszystko w porządku i zaczął się mecz
3'
badanie sił, ostrożny początek z obu stron
4'
zamieszanie w "16" Sandecji po wrzutce z wolnego Warcholaka (ARKA), ostatecznie wybił piłkę... napastnik miejscowych - Piszczek (SANDECJA)
4'
róg dla Arki
4'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
5'
Arka przesunęła grę na połowę gospodarzy
5'
pomocy potrzebuje Nalepa (ARKA), którego faulował Piszczek (SANDECJA)
5'
okład z lodu na twarzy Michała, na kilkanaście sekund opuszcza boisko
6'
Radliński (SANDECJA) na róg wybił piłkę po strzale z wolnego Sangoya (ARKA)
7'
Słaby (SANDECJA) wybił piłkę po wrzutce z rogu Szwocha (ARKA)
9'
Socha (ARKA) powstrzymał atak Słabego (SANDECJA), wybił piłkę w aut na wysokości własnego pola karnego
10'
zagranie Berezowskiego (SANDECJA) z pominięciem drugiej linii prosto w ręce Jałochy (ARKA)
11'
znów Piszczek (SANDECJA) wrócił na własną połowę, by pomóc obrońcom, nieczysto powstrzymał Warcholaka (ARKA)
12'
na razie wyrównany mecz
13'
Jałocha (ARKA) odbił piłkę do boku po groźnym strzale Piszczka, jeszcze na na wślizgu próbował dobijać Dudzic (SANDECJA), ale nie trafił w bramkę
16'
zablokowany strzał Sochy (ARKA), róg dla gości
16'
niecelny strzał głową po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
17'
Warcholak (ARKA) wybił głową piłkę na róg po dośrodkowaniu Małkowskiego (SANDECJA) w kierunku Dudzica (SANDECJA)
18'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Trochima (SANDECJA)
18'
Jałocha (ARKA) pewnie broni strzał sprzed "16" Małkowskiego (SANDECJA)
19'
Nalepa (ARKA) w pole karne do Sangoya (ARKA), ale niecelne podanie Argentyńczyka
21'
Żółtą kartką został ukarany Baran (SANDECJA), który faulem przerwał kontrę Marcusa
21'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Formella. Szwoch wykorzystał błąd Cseha, który zgubił piłkę we własnym polu karny i natychmiast wycofał futbolówkę do nabiegającego Formeli. Darek uderzył z pierwszej piłki z 14. metrów, bramkarz nawet nie reagował
22'
6 asysta Szwocha (ARKA), 5 gol Formelli (ARKA) wiosną
24'
Jałocha (ARKA) przechwycił piłkę po dośrodkowaniu Słabego (SANDECJA)
24'
Sangoy (ARKA) nie opanował piłki, a gdyby ją przyjął, miałby naprzeciw siebie tylko jednego obrońcę
27'
od kilku minut bez spięć podbramkowych
28'
Radliński (SANDECJA) nie miał problemu ze strzałem z dystansu Warcholaka (ARKA)
30'
dobry pressing Arki już na połowie rywali, Sandecja ma kłopoty z wyjścia z własnej połowy
31'
Trochim (SANDECJA) w kierunku Dudzica (SANDECJA), ale szybszy przy niej Jałocha (ARKA)
32'
dośrodkowanie Małkowskiego (SANDECJA) prosto w ręce dobrze ustawionego Jałochy (ARKA)
32'
sędzia upomina Szwocha (ARKA), który utrudniał rywalom szybkie wznowieniu gry po faulu
35'
Arka znów pressingiem na połowie Sandecji, gospodarze choć podają sobie piłkę nie zyskują terenu
36'
Marcjanik (ARKA) wybił piłkę po dośrodkowaniu Dudzica (SANDECJA)
37'
po dośrodkowaniu z wolnego Trochima (SANDECJA) niezbyt czysto trafił w piłkę Cseh (SANDECJA). Jałocha (ARKA) nie miał kłopotów z dobrą interwencją
38'
Szwoch (ARKA) zbyt mocno podawał do Sangoya (ARKA), chwilę wcześniej w walce o piłkę Argentyńczyk faulował Kasprzaka (SANDECJA)
40'
Marcjanik (ARKA) powstrzymał atak Piszczka
41'
Fialho (ARKA) powstrzymał atak Dudzica (SANDECJA)
42'
Sandecja przeniosła grę na połowę Arki
42'
Marcjanik (ARKA) wybił piłkę na róg
42'
Łukasiewicz (ARKA) wybił głową piłkę po dośrodkowaniu z rogu Trochima (SANDECJA)
43'
Marcus (ARKA) blokuje strzał z dystansu Barana (SANDECJA)
44'
skrzydłowi sandecji zamienili się skrzydłami, dudzic na prawego, Małkowski (SANDECJA) na lewe
45'
strzał nad poprzeczką Dudzica (SANDECJA)
45'
minuta doliczona
45+1
w doliczonym czasie ataku Sandecja
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 1:0
Jest to mecz walki, ale brakuje w nim sytuacji podbramkowych. Obie drużyny miały po jednej okazji na gola, zresztą po błędach rywali. Arka ją wykorzystała, dzięki kolejnemu zagraniu duetu Szwoch (ARKA) -Formella (ARKA). Sandecji nie pozwolił wyrównać Jałocha (ARKA), broniąc strzał Piszczka. Jednak w posiadaniu piłki jest lekka przewaga gospodarzy. Po przerwie z pewnością gdynianie nie mogą się zbyt głęboko cofać, bo widać, że przeciwnik nie rezygnuje z osiągnięcia korzystnego wyniku. Sangoy (ARKA), który gra pierwszy mecz w podstawowym składzie, wyróżnił się jedynie dobrym uderzeniem z wolnego. W ataku pozycyjnym, czy w kontrach nie jest zbytnio przydatny.
ARKA przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Sambea.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
50'
początek tej połowy głównie w środku boiska
51'
Socha (ARKA) zablokował strzał Trochima (SANDECJA), będzie jeszcze róg dla gospodarzy
51'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Sandecji
51'
rozgrzewa się Aleksander, były napastnik m.in. Arki, który obecnie ma na koncie 12 goli, a poza boiskiem jest dyrektorem sportowym Sandecji
53'
SANDECJA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trochim, w jego miejsce wchodzi Aleksander.
54'
Formella (ARKA) pomógł obronie Arki, wrócił i "skasował" akcję Piszczka
55'
Jałocha (ARKA) przejął piłkę, której nie opanował Piszczek (SANDECJA) po podaniu Aleksandra
58'
słaby mecz po przerwie, dużo niecelnych podań z obu stron
60'
kolejną zmianę przygotowuje Sandecja, która już gra na dwóch napastników
62'
rozgrzewa się też Siemaszko
64'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sangoy, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
64'
SANDECJA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dudzic , w jego miejsce wchodzi Szczepański.
65'
z wyjątkiem uderzenia z wolnego występ Sangoya (ARKA) bardzo przeciętny
67'
przed polem karnym piłka odskoczyła od nogi Aleksandra, od bramki zaczyna Arka
70'
po podaniu Marcusa (ARKA) na spalonym Szwoch (ARKA)
71'
Arka zadowolona najwyraźniej z wyników nie forsuje tempa, gdynianie zamiast nad konstruowaniem kolejnych akcji ofensywnych koncentrują się przede wszystkich na poczynaniach destrukcyjnych, by ograniczyć możliwość atakowania gospodarzom
72'
SANDECJA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Piszczek , w jego miejsce wchodzi Kuźma.
73'
Jałocha (ARKA) ratuje Arkę, na róg sparował piłkę po strzale Szczepańskiego (SANDECJA)
74'
Łukasiewicz (ARKA) wybija piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Szczepańskiego (SANDECJA)
74'
zablokowany strzał Barana (SANDECJA) i kolejny róg
74'
i jeszcze jeden róg
74'
coraz większy dym nad boiskiem, bo oprawie miejscowych kibiców
74'
niecelny strzał Szczepańskiego (SANDECJA) po rogu Kuźmy
74'
Bożok przygotowywany do zmiany
76'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Bożok.
76'
zmiana ustawienia w Arce, Bożok (ARKA) na lewe skrzydło, a Formella (ARKA) przechodzi na prawe
78'
kolejny róg dla Sandecji
79'
Jałocha (ARKA) nie trafił z piąstkowaniem przy dośrodkowaniu z rogu gospodarzy, ale ten błąd bez konsekwencji
80'
Siemaszko (ARKA) próbował strzelać po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA) z wolnego, piłka poza bramką
81'
zablokowany strzał Formelli (ARKA)
84'
Jałocha (ARKA) ratuje Arkę po strzale Barana (SANDECJA) i rykoszecie od nogi Aleksandra, gdyński bramkarz już leżał, ale zdołał odbić jeszcze piłkę ręką
85'
Żółtą kartką został ukarany Socha (ARKA) po faulu na Szczepańskim
86'
Szarek (SANDECJA) wywalczył kolejny róg
87'
znów bez zagrożenia po rogu gospodarzy
87'
kontra Arki 4 na 2, ale Siemaszko (ARKA) spudłował
żółta i czerwona
88'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Socha (ARKA), znów faulował Szczepańskiego
88'
dla Sochy (ARKA) to 7. i 8. żółta kartka, a zatem nie zagra w następnej kolejce
90'
Arka kończy w "10", Sandecja stara się atakować
90'
Żółtą kartką został ukarany Formella (ARKA) po faulu na Małkowskim, choć najpierw wydawało się, że sędzia się pomylił i upomniał Sambeę
90'
Formella nie zagra w następnej kolejce
90'
3 minuty doliczone
90+1
Żółtą kartką został ukarany Bożok (ARKA) za dyskusję z sędzią
90+1
strzał z wolnego Szczepańskiego (SANDECJA) nad poprzeczką
90+2
Żółtą kartką został ukarany Jałocha (ARKA) za opóźnianie wybicia piłki z 5. metra
90+3
Jałocha (ARKA) uprzedził Aleksandra, dobrze wybił piłkę
90+4
niecelny strzał Szczepańskiego (SANDECJA)
90+4
KONIEC MECZU, ARKA WYGRAŁA 1:0
Arka w drugiej połowie na dużą próbę nerwów wystawiła swoich sympatyków. Przy prowadzeniu 1:0 zagrała bardzo pasywnie, na utrzymanie korzystnego wyniku. Udało się w dużej mierze dzięki dobrej postawie w bramce Jałochy (ARKA). Końcówka była tym bardziej nerwowa, gdyż Siemaszko (ARKA) nie wykorzystał kontry na 2:0, a Socha (ARKA) wyleciał z boiska, otrzymując dwie kartki w ciągu 3 minut.

Wyniki 27 kolejki

• Sandecja Nowy Sącz - ARKA GDYNIA 0:1 (0:1)
  • Pogoń Siedlce - Miedź Legnica 0:0
  • Stomil Olsztyn - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1)
  • Bytovia - Wisła Płock 1:2 (0:1)
  • Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 4:2 (1:0)
  • GKS Bełchatów - MKS Kluczbork 0:2 (0:1)
  • Chojniczanka - Chrobry Głogów 1:1 (0:0)
  • Rozwój Katowice - GKS Katowice 1:2 (1:1)
  • Dolcan Ząbki - Wigry Suwałki 0:3 (walkower)