• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Obrońca Arki Gdynia w Empoli FC. Michał Marcjanik odejdzie do Włoch bez odstępnego

jag.
14 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 
aktualizacja: godz. 17:29 (14 maja 2018)

Arka Gdynia

Michał Marcjanik przeniesie się z Arki Gdynia do Empoli. Mimo że jest wychowankiem żółto-niebieskich, klub na razie nic nie zarobi na jego transferze. Michał Marcjanik przeniesie się z Arki Gdynia do Empoli. Mimo że jest wychowankiem żółto-niebieskich, klub na razie nic nie zarobi na jego transferze.

Michał Marcjanik przebywa we Włoszech, gdzie finalizuje transfer do Empoli FC. - Porozmawiamy o tej sprawie za dwa dni - mówi nam obrońca Arki Gdynia, który w klubie beniaminka Serie A przechodzi także badania medyczne. Jako że piłkarz skończył już 23 lata, żółto-niebiescy za jego odejście nie dostaną żadnych pieniędzy. Będzie to transfer bezgotówkowy.FATALNY BILANS WYJAZDÓW ARKI. SPRAWDŹ, ILE PRZEGRAŁA MECZÓW Z RZĘDU POZA GDYNIĄ

Michał Marcjanik jest wychowankiem Arki Gdynia. Jego umowa z klubem upływa 30 czerwca 2018 roku. Zatem bez pytania o zgodę dotychczasowego pracodawcy, mógł nawet pół roku przed wygaśnięciem umowy zmienić klub od 1 lipca.

Arka próbowała skłonić piłkarza do przedłużenia umowy. Ofertę w tej sprawie przedstawiła jeszcze jesienią, przed 23. urodzinami Michała, które przypadały 15 grudnia. Ani ta propozycja, ani późniejsze nie skłoniły zawodnika do pozostania. Tym samym gdynianie z tytuły transferu do Włoch nie zarobią żadnych pieniędzy.

72 TYS. EURO DLA ARKI Z ROSJI ZA MURAWSKIEGO. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O OPŁACIE SOLIDARNOŚCIOWEJ

- Michał skończył 23 lata, a zatem ekwiwalent za wyszkolenie nie będzie wypłacony. Na pewno szkoda. Z drugiej strony perspektywa debiutu wychowanka Arki w Serie A też ma swoją wartość - mówi Paweł Bednarczyk, menedżer gdyńskiego klubu.
Jeśli jednak kariera Marcjanika rozwinęłaby się do tego stopnia, że byłby bohaterem transferu gotówkowego między włoskim klubem, a klubem z innego państwa, wówczas uruchomiony zostanie mechanizm FIFA solidarity paymen. Wypłacany on jest klubom, którego danego zawodnika trenowały od 12. do 21. roku życia. Kwota wynika ze specjalnych tabel.

W przeszłości na tej podstawie Arka otrzymała pieniądze przy sprzedaży Rafała Murawskiego z Lecha Poznań do rosyjskiej drużyn Rubin Kazań.

Jednak na razie Arka nic nie zarobi i z takim zakończeniem sprawy Arka musiała liczyć się od dawna, gdyż obrońcą interesowały się bogatsze kluby, także z Polski. Spekulowano, że może trafić do Zagłębia Lubin lub Wisły Płock. Ostatecznie menedżer zawodnika - Jarosław Kołakowski - znalazł podopiecznemu klub we Włoszech.

MARCJANIK JEST JEDNYM Z 18 PIŁKARZY ARKI, KTÓRYM KOŃCZĄ SIĘ KONTRAKTY LUB WYPOŻYCZENIA. SPRAWDŹ, KTO JESZCZE JEST W TEJ SYTUACJI

Wykorzystując kilka dni wolnego, którzy piłkarze Arki otrzymali po meczu w Niecieczy, Marcjanik udał się do Empoli. Po pomyślnym przejściu testów medycznych podpisze tam kontrakt. Jego nowy klub to beniaminek Serie A.

- Porozmawiamy o tej sprawie za dwa dni - prosi nas Michał, który wiosną w niektórych meczach był także kapitanem Arki.
MICHAŁ MARCJANIK: NADAL SPOKOJNIE MOGĘ ZJEŚĆ OBIAD. PRZECZYTAJ WYWIAD

Empoli jest klubem, który lubi zatrudniać Polaków. Występowali w nim m.in. Piotr ZielińskiŁukasz Skorupski.

Michał w pierwszej drużynie żółto-niebieskich występował od wiosny 2013 roku. W czterech ostatnich sezonach był podstawowym obrońcą. W ekstraklasie rozegrał 64 mecze, strzelił 4 gole, a łącznie rozegrał około 140 oficjalnych meczów na poziomie seniorów. Zdobył z drużyną w ubiegłym roku puchar i superpuchar kraju, grał w kwalifikacjach Ligi Europy. Był również mistrzem i wicemistrzem Polski. Występował także w młodzieżowej reprezentacji Polski.

BRUK-BET TERMALICA - ARKA 2:1. PRZECZYTAJ RELACJĘ I WYSTAW OCENY PIŁKARZOM ORAZ TRENEROWI

Zawodnik

Michał Marcjanik

Michał Marcjanik

ur.
1994
wzrost
186 cm
ocena z sezonu
3.37 (2015 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu
jag.

Kluby sportowe

Opinie (207) 6 zablokowanych

 • i tak znowu tracimy wychowanków......!!!!!!!!??????? (28)

  powodzenia Michał
  Polityka transferowa klubu to dno!

  • 159 17

  • (7)

   Na tym polega sens piłki nożnej. Iść do lepszych lig, lepszych drużyn. Trzeba się cieszyć że ma szansę na rozwój. Piłkarskie podwórko nie kończy się na Arce. A teraz właśnie pole do popisu dla kierownictwa, ściągnąć piłkarza który godnie i na poziomie zastąpi Michała.

   • 36 7

   • (6)

    tak to co napisałeś to prawda, niech idzie i dalej się rozwija. Transfery to również kasa dla klubu właśnie na sprzedaży wychowanków i nie tylko. Niestety jak Michał przejdzie do Serie A odejdzie bez kasy :( klub dostanie niewielką kasa za wyszkolenie.
    Ale czemu się tu dziwić biorą piłkarzy za darmochę to i odchodzą za darmochę !

    • 33 3

    • (4)

     Podzielam opinię. Nic dodać nic ująć. Szkoda że tracimy takiego piłkarza za ekwiwalent za wyszkolenie. Wybitna nieudolność i krótkowzroczność kierownictwa klubu.

     • 25 5

     • Polityka transferowa w Arce jest bardzo ... asekuracyjna

      Wiadomo, ze kto nie ryzykuje, to nie pije szampana.
      W Gdansku jest na odwrót i od 2 lat Sebek bierze kase za robienie atmosfery.
      Tak źle i tak nie dobrze.

      • 11 3

     • Czytaj lepiej, a później się wypowiadaj (2)

      Michał skończył 23 lata, a zatem ekwiwalent za wyszkolenie nie będzie wypłacony.

      • 9 1

      • (1)

       i słuchajcie dalej naszego kierownika drużyny,który zrobił z siebie wielkiego menadżera drużyny,a w przepisach stoi jak,że ekwiwalent należy się za wyszkolenie za zawodnika w wieku 23-28 lat w momencie jeżeli klub złożył mu propozycję kontraktu przed ukończeniem 23 roku życie
       Tym samym, przepisy PZPN określają jasne ramy wysokości odstępnego. Z jednej strony może być to uznawane za dobre rozwiązanie. Nie ma tu bowiem aspektu jakiejkolwiek uznaniowości i dowolności. Z drugiej jednak mechanizm ten okazuje się w praktyce zgubny ze względu na „wrzucenie” do jednego worka zawodników zupełnie od siebie różnych. Zarówno pod względem umiejętności jak i otrzymywanych dotychczas wynagrodzeń. Może bowiem dojść do sytuacji, w której zawodnik otrzymujący wynagrodzenia na poziomie 5.500 zł będzie teoretycznie wart tyle samo, co zawodnik otrzymujący uposażenie 10 razy niższe od jego kolegi.

       Co ciekawe, dla przykładu przepisy Związek Piłki Ręcznej w Polsce dotyczące zmiany barw klubowych, w § 11, stanowią że klub przekazujący zawodnika ma prawo do ekwiwalentu za wyszkolenie z zastrzeżeniem w następujących przypadkach:

       a) za zawodnika posiadającego ważny kontrakt (w tym przypadku wysokość ekwiwalentu kluby ustalają na drodze negocjacji );

       b) za zawodnika po zakończeniu kontraktu, w okresie zachowania przez niego statusu zawodnika profesjonalnego ( por § 13 ) – do końca sezonu, w którym kończy 23 lata;

       c) za zawodnika amatora – do końca sezonu, w którym kończy 20 lat.

       • 1 2

       • " Co ciekawe, dla przykładu przepisy Związek Piłki Ręcznej w Polsce"

        To co? sprzedają Siemaszkę???? czy Marcjanika???

        • 0 0

    • To czemu nie podpisał ?

     Hłe, hłe, Hłe, Hłe, hłe

     • 5 4

  • To nie dno to dziłanie na szkodę. (10)

   Prezes Pertkiewicz nie złożył w porę odpowiedniej propozycji przedłużenia umowy z utalentowanym wychowankiem i Arka zamiast zarobić kasę dostanie drobne na cukierki.
   To nie jest dno. To jest sabotaż. O zainteresowaniu tym chłopakiem słychać było już od przynajmniej roku. Koniecznie trzeba było z nim podpisać umowę by teraz odszedł z Arki za kasę a nie za drobne. Zobaczycie za ile Empoli sprzeda go dalej. To jest działanie na szkodę klubu. A ilu jeszcze w Arce jest młodych których Pertkiewicz zamierza wypromować i oddać za pół darmo ??? A od trenera oczekiwano miejsca w pierwszej ósemce. To śmiechu warte może zacznijmy wymagać też minimum rozumu i wiedzy od prezesa a nie tylko uśmiechów.

   • 24 2

   • (1)

    Powinni podpisać z nimi kontrakt? A znasz warunki naszych zawodników? Po ostatnich meczach coś bym jednak im te zarobki wyszczuplił... a nikt oficjalnie nie powie że nasi piłkarze chcą podwyżek.

    • 6 0

    • Słaby argument.

     Pan Pertkiewicz swoją dzielną postawą nie dał nie należnej podwyżki słabym piłkarzom i dzięki temu Arka nie zarobiła kilku milionów złotych. No słabo przemyślane Marcjanik był do sprzedania za kilka milionów a Arka nie zarobi nawet pół miliona to ma być sukces? Chciwy stracił 2 a może 5 raz.

     • 1 0

   • (1)

    W tekście jak byk stoi, że arka próbowała przedłużyc kontrakt już jesienią, ale zawodnik nie doszli do porozumienia. Znając polskie realia, zawodnik za bardzo cenił sobie swoje "umiejętności".

    • 8 0

    • Jak byk nieudolność.

     Na tym polega nieudolność Pertkiewicza. Od roku wiadomo było że jest zainteresowanie młodymi piłkarzami Arki nie oznacza to wcale że wszystkich kupią za miliony ale w przypadku Marcjanika można było spodziewać się ciekawej sumy. Lechia Dawidowicza sprzedała za kilka milionów. Lech rok temu kilku młodych wypromowanych sprzedał za kilkadziesiąt milionów. W Białymstoku też potrafią zarabiać na piłkarzach. Tylko w Arce się jak zawsze nie udało dojść do porozumienia z własnym wychowankiem który przyszedł do klubu jako mały chłopczyk, a prywatnie jest kibicem Arki jak z nim nie dało się dogadać dla wspólnego dobra to z kim ???
     Trener dostał cel finał pucharu Polski, zrealizował w 100%.
     Prezes mógł zarobić dla klubu miliony ale mu się nie udało, za to dobrze przytakuje właścicielowi.
     Dlatego w nowym sezonie Trenera nie będzie już będzie słabszy za to Prezes zostaje. Dobrze przytakuje.

     • 1 0

   • (1)

    Oczywiście, nie złożył odpowiedniej propozycji... a jaka to miała być propozycja? 100 tys miesięcznie? 200 tys? To byłaby odpowiednia propozycja? A skąd miałby wziąć takie pieniądze jak kasa pusta a przy okazji prezes pewnie się zastanawia skąd wziąć pieniądze na opłacenie kary od PZPN bo kilku „ prawdziwym „ kibicom zachciało się trochę postrzelać na wiwat...
    Poza tym od sponsorów to aż tłok w klubie...
    As, kurna Pertkiewicz odejdzie i trzeba sobie będzie przypomnieć Twoje złote myśli...
    W każdym bądź razie wiesz już co trzeba zrobić by młodzi nie odchodzili za darmo! Trzeba podpisywać z nimi kontrakty! WOW!!! Genialne!!!Moze od razu taki kontrakt z juniorem podpisywać na np. 15 lat? Nikt od nas wtedy nie odejdzie za darmo...

    • 9 0

    • Prezes.

     Prezes zmarnował doskonałą okazję do zarobienia dla klubu dużej kasy.
     W Lechii czy w Lechu czy wielu innych klubach na promocji własnych młodych piłkarzy zarabia się bardzo dobrze tylko w Arce jak zawsze się nie udało jak zawsze to co w innych klubach jest normą tu traktuje się jako WOW. To murzyńskość czystej wody. Nikt nie przyjdzie do Arki odkupić Kriwca, Esqedy czy Bogdanowsa. Piłkarzy możliwych do sprzedania jest góra 4-5 i właśnie tego za którego można było zarobić najwięcej to Pertkiewicz oddaje za drobne na cukierki.
     Trener który go wypromował wylatuje z klubu, a prezes bo dobrze przytakuje właścicielom zostaje. Super zamiana.
     Karę za puchar Polski nie powinien płacić klub tylko stowarzyszenie które sprzedawało bilety które od PZPN-u kupowało za 30 i 40 zł a sprzedawało po 150 i 80zł. Jak pamiętam dystrybucja poszła tak dobrze że dla kibiców z Gdyni zabrakło biletów. Zabrakło bo stowarzyszenie sprzedało je kolesiom z Poznania i jak pamiętam to oni ostrzelali telebim stadionowy. Stowarzyszenie zarobiło kasę na sprzedaży biletów niech teraz weźmie za tą sprzedaż odpowiedzialność.
     "Poza tym od sponsorów to aż tłok w klubie... "
     A kto jak nie Pertkiewicz ma sponsorów i biznes do klubu naganiać ??? Taka praca taka jego rola. Nic nadzwyczajnego to są obowiązki prezesa. Piłkarze mają trenować podnosić umiejętności Trener ma osiągać cele a prezes nie ma przytakiwać właścicielom tylko organizować na to wszystko kasę.
     Piłkarze i trener cele postawione zrealizowali ale trenera trzeba zwolnić, z powodu ??? jakiś się znajdzie ciekaw jestem czy nowy trener zdobędzie więcej punktów od obecnego i czy jak nie to wyleci razem z tymi dyletantami co zaproponowali zmianę.
     A co do podpisywania kontraktów z młodymi piłkarzami to w ostatnich 5-6 latach kluby ekstraklasy na promocji i sprzedaży swoich młodych piłkarzy zarobiły co najmniej 100 milionów złotych (piłkarzy do 25 roku życia) Tylko w Arce choć takich piłkarzy posiada nie zarabia się milionów tylko drobne za wyszkolenie.
     W Poznaniu, Warszawie czy Białymstoku uznano by to za klęskę a Gdyni to jest norma, za którą prezes w nagrodę zostanie na następny rok a trener poleci.

     • 5 0

   • czytaj ze zrozumieniem dostał propozycję w Grudniu 2017 więc o czym ty piszesz ale ma menadżera i wiadomo jak to jest

    • 1 0

   • Człowieku, złożyli mu ofertę i nie chciał jej, nie dogadali się, więc kończy się obecny kontrakt i może iść gdzie chce. (2)

    Arka to nie Lechia, nie zaproponuje 100 tys. zł miesięcznie, jak niektórym "gwiazdom" Lechii. Budżet też jest ograniczony. Poza tym, może Marcjanik chciał się spróbować za granicą i nawet jakby Arka zaproponowała mu wielką kasę to i tak by nie przedłużył. A wy od razu eksperci, że polityka klubu jest fatalna.

    • 2 0

    • Właśnie. (1)

     Właśnie na tym to polega. Właśnie tak wygląda nieudolność prezesa.
     Inwestując 100 czy 200 tyś mógł zarobić 2-3miliony. Ale nie zarobił bo się nie potrafił dogadać.
     Nie dogadał się z wychowankiem Arki, prywatnie kibicem, nie dogadał się ze sponsorami kolejki nowych brak, nie dogadał się z biznesem zainteresowanie Arką nie duże. Dogadał się z właścicielem i jego Kolesiami dlatego mimo wszystko zostaje na nowy sezon mimo braku dodatkowej kasy w budżecie. A Trener wylatuje mimo że jego zawodnik odchodzi do SERIE A.
     Ot życie w Arce trzeba wiedzieć komu przytaknąć

     • 1 1

     • Ale czemu nie bierzesz pod uwagę, że on nie chciał grać już w Arce i chciał wyjechać do zagranicznej ligi?

      Poza tym, przedłużając kontrakt z nim nie wiadomo, czy Empoli byłoby nadal zainteresowane kupnem. Wolnego zawodnika łatwo wziąć, ale jak już trzeba za niego zapłacić odstępne, to już tak łatwo nie ma. I raczej prawdopodobne jest, że Empoli wcale by go nie kupiło, jakby musiało zapłacić jeszcze kasę za transfer.

      • 0 0

  • (4)

   Włosi biorą go za darmo... spekulacje o zagłębiu i pozostałych zespołach chcących go zwerbować pozostaly w świecie fantazji.
   Przechodzi tylko i wyłącznie do włoch bo był ZA DARMO. Nie miał by co liczyć z przedłużonym kontraktem z Arką.

   • 9 1

   • Bzdura. (1)

    Włosi zapłacili by za niego bo go chcieli.

    • 0 2

    • Haha, bardzo merytoryczna wypowiedź. Można by powiedzieć, że siedzisz w kieszeni u prezesa Empoli.

     I wszystko wiesz co chce zrobić. Tak jak Arka bierze w większości przypadków piłkarzy bez kontraktów, gdzie nie musi płacić odstępnego, tak i Empoli bierze bez kontraktów piłkarzy. Nie każdego przecież stać zapłacić 200 mln za Neymara.

     • 0 0

   • Empoli to nie Arka. (1)

    W Empoli kupuje się piłkarzy potrzebnych nie jak w Arce bo są za darmo.
    Tam analizuje się przydatność piłkarzy. W Arce bierze się bo za darmo a potem niech trener myśli co z tym zrobić?

    • 0 0

    • Tak właśnie czytam ten komentarz o kupowaniu przydatnych i potrzebnych piłkarzy i patrzę na Sebka Milę w Lechii.

     I się zastanawiam, do czego on był potrzebny i przydatny klubowi?? Może ma jakieś pozaboiskowe zadania w Lechii?

     • 0 0

  • Racja (1)

   Lech sprzedaje swoich piłkarzy po kilkanaście milionów złotych, a tutaj nawet kilku set tysięcy nie ma...

   • 11 1

   • Co droższe?

    Obawiam się że ARKĘ drożej kosztuje nieudolność Pertkiewicza niż nawet 10 kolejnych porażek drużyny Ojrzyńskiego. Choć nigdy takiej nie było.

    • 1 0

  • marsjanin, spytaj sie tam przed kazdym meczem, ktora bramka jest twojej kamandy.

   W ance nastrzelales pare ladnych goli.
   Chwala ci za to.

   • 2 1

  • Fajnych skautow ma to empoli ze sciagsja drewno z polski..

   • 0 0

 • (6)

  To teraz niech Bożok pokarze jaki z niego skaut i ściągnie Tomasa Petraska z Rakowa w miejsce Marcjanika.

  • 21 15

  • Już widzę jak sie spręży (1)

   Jak robak na liściu.

   • 7 2

   • " pokarze" was

    • 9 3

  • (3)

   Tak jest! A Ty rzuć okiem, czy na półce nie ma słownika ortograficznego ;) Z przymrużeniem oka. Pozdrawiam!

   • 6 1

   • (2)

    Nie domysliles sie,
    że to nie Polak?

    • 2 2

    • tylko żydek z gdyńskiego Pekinu (1)

     • 3 5

     • Meksykanin z Gruszkowej?

      • 2 1

 • Powodzenia Michał (7)

  Masz zadatki na granie na wyższym poziomie. Wykorzystaj swoją szansę. Dzięki za wszystko i powodzenia w Serie A.

  • 102 6

  • Powodzenia, wpadaj na 34 rocznicę, to już 20 czerwca (6)

   • 5 2

   • Nie wpadnę ponieważ mój tata dalej biegnie i musze go dokonić (5)

    • 4 3

    • szaconek, przekaż ukłony tatowi, i namów do powrotu... niech zwolni... (4)

     dużo się w międzyczasie zmieniło, porzuciliśmy zdobytą przez lechistów świątynię na Ejsmonda i przerzuciliśmy się na dawny Bałtykowy stadion. Jest super. Mamy tam nawet flagę, że niby "górka jest zawsze z wami", ale to tak na niby, bo wiadomo, że w 84 nie była... to taka zmyłka, żeby zarybić dzieciaków i wieśniaków.

     • 2 3

     • Czy chodzi tu o znanych w calej Polsce zolto-niebiskich kangurow polnocy? (2)

      Nie tylko Walesa skakal przez plot.

      • 1 0

      • Tak, to nasi cisi, bezimienni bohaterowie... (1)

       już najwyższy czas uhonorować tych dzielnych gdynian, którzy przeskoczyli płot, by pobiec. Ileż można czekać na pomnik?!
       Dość już trwonienia kasy na lotnisko, stare, używane przez gdańszczan autobusy, obciachowe festiwale i inne d*perele! Czas oddać hołd tym, co pobiegli i biegną. Czas na pomnik!!!

       • 0 0

       • Run (w) Forrest! Run!

        • 0 0

     • tatowi -:)

      Co za niemota. Tatowi - do jakiej szkoły chodziłeś?

      • 0 0

 • skończy jak Kapustka (2)

  • 40 38

  • (1)

   Kapustka ma 21 lat. Marcjanik 23

   • 1 1

   • To cos zmienia w tym przypadku?

    • 5 0

 • (2)

  Mam nadzieję, że zarząd Arki nie prześpi letniej przerwy i nie będzie działał na zasadzie: jakoś się uda.

  • 51 2

  • Jak puszczają za darmo wychowanka do Serie A to skąd klub ma niby brać pieniądze? (1)

   • 6 2

   • Ze smieci.

    • 3 1

 • Szkoda (6)

  zawsze jak grał w derbach to byłem pewny że Lechia zdobędzie 3 punkty.
  A z innej beczki, ciekawe czy starczy kasiory na spłacenie kary za PP

  • 37 51

  • Co kopara opadła? (2)

   Lepiej się zamartwiaj czy wystarczy kasy na pokrycie milionowych długów, żeby dostać licencję na nowy sezon.

   • 26 12

   • (1)

    Ty weź poczytaj jakie są wymogi licencyjne. Długi nie mają nic do tego

    • 6 6

    • Żebyś się nie zdziwił, bo z kocią mordką zostaniesz.

     • 1 1

  • (2)

   Jo... ty pewien. Pewien to ty możesz być że peszko ci wódeczki nie odmówi a nie wygranej w derbach.

   • 11 5

   • Jo... (1)

    • 5 4

    • No jo..bo co?
     Kaszebsci mowa się nie podoba? ;)
     Bez spiny, tu się tak.mówi

     • 0 1

 • (4)

  Jeszcze bedzie prosil arke zeby go wziela w empoli to przede wszystkim nie bedzie w l skladzie gral tylko w ll on die nie nadaje skonczy jak kapustka jak ktos wyzej napisal zeby tak nie bylo ze wypiep**a z arki wszystkich odejdzie jeszcze odpukac szwoch zbozien silva itp bo z nikim biedaki sie dogadac nie moga bo nic nie robia w klubie spieprza ja do l ligi wszyscy odejda i sie rozpieprza i taki bedzie efekt jak ten zarzad jest taki nieudolny.

  • 33 16

  • Dobra - daj ten tekst proszę jeszcze raz, ale tym razem ze znakami interpunkcyjnymi. Wtedy może jakiś sens z niego będzie...

   • 11 0

  • Za to jak Zbozien walil do wlasnej bramki ,wymadrzal sie w mediach a forma byla marniutka ,to bez zadnego zalu ,do widzenia. Marcus to samo ,lawirant i len ,brak jakiegokolwiek zaangazowania w meczach ,to samo ,bez zalu .

   • 4 5

  • A ja się cieszę że odejdzie !!!W ubiegłym roku był rekordzistą s a m o b u j i .4 w roku !!!

   Kiedy miał piłkę to nigdy nie wiadomo komu poda swojemu czy przeciwnikowi.Często niepotrzebnie wykopywał piłke na aut lub korner w prostych sytuacjach .

   • 2 0

  • napisał typowy kibol który nie skończył podstawówki...

   • 0 0

 • Brawo Marcjan, brawo Arka. (9)

  Zawodnik najlepszego klubu Pomorza w Serie A! Powodzenia!

  Szkoda tylko ze klub tak mało zarobi ale to wina słabego prezesa

  • 53 45

  • Może (1)

   Może w pakiecie wezmą też prezesa. Po co Arce gość który jak może zarobić na młodych zawodnikach przez swoją nieudolność oddaje ich za półdarmo.

   • 11 3

   • nie pół..tylko darmo

    • 11 0

  • Zmienić.

   Zmienić Prezesa zamiast Trenera.

   • 10 0

  • Ahahahahahahahaha

   Dobre

   • 8 3

  • Nic nie zarobi

   • 5 0

  • haha klub nic nie zarobi.... tak się oddaje za free wychowanków, trzeba się było uczyć od waszej przyjaciółki amiki :)

   • 4 2

  • haha (1)

   buahahhahahahahhahahahhahahahhahahahhahahahhahahahhahahahah ile razy w p i e rdol w derbach?hahahhahahahhahhahahahhahahahhaha
   i do tego za darmo hahahahah swojego wychowanka hahah brawo arka,najlepszy klub Pomorza LMAO

   • 2 1

   • Jesteś tak głupi, że nawet minusować cię nie warto.

    • 3 0

  • Dokładnie. Gdzie grał Peszko i Mila. Jakaś Kolonia, która spadła teraz z Bundesligi czy inne drużyny w Szwajcarii.

   • 0 0

 • (6)

  Za darmo zeby oddac tak jak by podpisali kontrakt to potem by mogli sprzedac go za duze pieniadze a tak za darmo go oddaja tak tylko za wyszkolenie dostana ja widze ze to na gorsze idzie z ta arka nie na lepsze teraz czekac co bedzie dalej z tym nieudolnym zarzadem. A marcjanik jak szybko pojedzie tak szybko wroci jeszcze bedzie na kolanach prosil zeby arka go wziela bedzie miala go w d*pie juz.

  • 15 16

  • (3)

   Tylko pytanie czy za te duże pieniądze ktoś chciałby go kupić. Nikt nie pomyśli, że Empoli zainteresowało się nim m.in dlatego że był do wyjęcia z wolnego transferu?

   • 6 1

   • (1)

    Tam nie ma takiej bidy jak u nas. Milion euro za mlodego zawodnika to tam jak za darmo bo kluby duzo wiecej placa

    • 1 0

    • chyba Ci się z Anglią pomyliło - sprawdź sobie na transfermarkcie, ile razy w swojej historii Empoli wydało milion euro na zwodnika i na ile byli Ci zawodnicy wtedy wyceniani, a na ile Marcjanik jest obecnie wyceniany

     • 0 1

   • Dokładnie. Wzięli go bo za darmo jest, a nie że super player i zpałacimy 1 mln Euro za niego.

    • 0 0

  • Po pierwsze - znaki interpunkcyjne, bo tego się czytać nie da.
   Po drugie - zanim coś napiszesz, przeczytaj tekst, w którym jest wyraźnie napisane, że arka NIE dostanie kasy za wyszkolenie, bo Marcjanik ma już ponad 23 lata.
   Po trzecie - za duże pieniądze..... dobre sobie.

   • 2 1

  • Jaki bełkot. Do szkoły lamusie.

   • 0 0

 • (1)

  Co sie dziwic. Kazdy grajek w eklapie czeka na sygnal z zagranicznej ligi. Pokisic sie z dwa lata,zarobic I wtedy mozna dograc znowu u nas bo na dwa apartmenty pod wynajem juz zarobione.

  • 37 0

  • Dokładnie.Kazdy chce lepiej zarabiac, Ty też...

   Popracuje na zachodzie,posmakuje piłki przez duze P,może sie przebije? Cos w nim jest, troche słupowaty ale duży i groznie wyglada i cos potrafi. Życze jak najlepiej.Zawsze moze przeciez wrocic do domu.

   • 10 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

GKS Katowice
44% ARKA Gdynia
19% REMIS
37% GKS Katowice

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 35 67 62.9%
2 Sławek Surkont 36 62 58.3%
3 Mariusz Kamiński 36 61 55.6%
4 Radosław Dymkowski 36 59 58.3%
5 Michał G. 36 59 55.6%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 33 21 5 7 59:30 68
2 Arka Gdynia 33 18 8 7 52:33 62
3 GKS Katowice 33 17 8 8 67:35 59
4 Motor Lublin 33 15 8 10 47:41 53
5 Górnik Łęczna 33 13 13 7 34:29 52
6 Wisła Płock 33 14 9 10 45:44 51
7 GKS Tychy 33 16 3 14 43:46 51
8 Odra Opole 33 14 8 11 40:32 50
9 Wisła Kraków 33 13 11 9 62:47 50
10 Miedź Legnica 33 12 12 9 48:35 48
11 Stal Rzeszów 33 14 6 13 52:58 48
12 Znicz Pruszków 33 12 6 15 34:42 42
13 Chrobry Głogów 33 10 9 14 33:49 39
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 33 9 11 13 53:52 38
15 Polonia Warszawa 33 7 11 15 39:49 32
16 Resovia 33 8 7 18 37:59 31
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 33 4 11 18 25:57 23
18 Zagłębie Sosnowiec 33 2 10 21 21:53 16
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 33 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 2:1 (1:1)
 • Znicz Pruszków - Wisła Płock 2:1 (1:0)
 • Resovia - Motor Lublin 1:3 (1:2)
 • Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:2 (0:0)
 • GKS Katowice - Wisła Kraków 5:2 (2:1)
 • Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:3 (0:1)
 • Polonia Warszawa - Odra Opole 1:1 (0:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 6:1 (3:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)

Ostatnie wyniki Arki

Zagłębie Sosnowiec
92% ARKA Gdynia
4% REMIS
4% Zagłębie Sosnowiec

Relacje LIVE

Najczęściej czytane