Obserwowaliśmy kandydatów

mat.
21 maja 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Arka Gdynia Arka Gdynia. Kasjan Lipkowski: Autostrada do awansu? Poczekajmy
Marcin Wachowicz uratował dla Arki remis. Marcin Wachowicz uratował dla Arki remis.
Za nami przedostatnia kolejka II ligi piłkarskiej. Byliśmy przede wszystkim na stadionie w Gdyni, gdzie Arka zremisowała z Odrą Opole 1:1 (0:1), ale podawaliśmy również na bieżąco najciekawsze informacje z boisk we Wrocławiu, Pruszkowie i Gliwicach, gdzie walczyli rywale żółto-niebieskich w walce o awansu do ekstraklasy. Kolejka stała pod znakiem niespodziewanych rozstrzygnięć.

Poniżej zapis relacji, którą Portal trojmiasto.pl prowadził na żywo.

ARKA GDYNIA - ODRA OPOLE 1:1
Bramki: Wachowicz 90+2 - Pontus 38.

ARKA : Witkowski - Kowalski (46 Sokołowski), Weinar, Łabędzki, Baster (85 Bazler) - Ława, Ulanowski (46 Chmiest), Moskalewicz - Karwan, Niciński, Wachowicz.

ODRA : Feć - Filipe, Ganowicz, Karasiak, Samba Ba - Surowiak (81 Wodniok), Copik (60 Bajdziak), Tracz, Józefowicz, Piegzik - (88 Stępień).

Sędzia: Krztoń (Olsztyn). Żółta kartka: Moskalewicz, Wachowicz (Arka), Feć, Ganowicz (Odra).

Na stadionie w Gdyni kibice wywiesili transparent: Wszyscy do Lublina! Jedziemy po awans. W sobotę, w ostatniej kolejce Arka zagra na wyjeździe z Motorem.

Za nami inauguracyjne kwadranse. Na razie jedyny gol padł we Wrocławiu. Śląsk prowadzi z pewną awansu Lechią Gdańsk 1:0. Bramkę strzelił w 14. minucie Janusz Gancarczyk. Trener Dariusz Kubicki do wyjściowego składu z niedzieli wprowadził jedną korektę. Po pauzie za kartki wrócił do gry Łukasz Trałka, a do rezerwy został przesunięty Arkadiusz Miklosik.

LECHIA : Kapsa - Pęczak, Midzierski, Wołąkiewicz, Kosznik - Andruszczak, Trałka, Piątek, Rogalski - Cetnarowicz, Buzała.

W Gdyni Arka poza dwoma strzałami Marcina Wachowicza i Grzegorza Nicińskiego nie sprawiła większego zagrożenia pod bramką Odry.

Pomyślne wieści z Pruszkowa. Od 20. minuty Warta Poznań prowadzi ze Zniczem 1:0. Prowadzenie dla gości zdobył Paweł Iwanicki.

Kolejny korzystny wynik dla Arki w Gliwicach. Piast przegrywa u siebie z GKS Jastrzębie 0:1. W 26. minucie prowadzenie dla ekipy Piotra Rzepki strzelił Michał Chrabąszcz.

27. minuta w Gdyni bliski zdobycia prowadzenia Niciński. Kapitan Arki strzelał minimalnie niecelnie po dośrodkowaniu Marka Bastera, które przedłużył Wachowicz.

30. minuta strzał Nicińskiego. Tym razem broni bramkarz Odry. Wcześniej seria stałych fragmentów gry (wolne, rogi) wykonywanych przez Bartosza Karwana bez większego zagrożenia dla rywali.

W Pruszkowie mamy wyrównanie na 1:1. W 29. minucie gola dla Znicza strzelił Maciej Rybaczuk.

38. minuta Odra objęła prowadzenie 1:0! W gdyńskie pole karne przedarł się Marek Tracz i dośrodkował w pole bramkowe. Wydawało się, że piłka padnie łatwym łupem bramkarza. Niestety, Norbert Witkowski zbyt wolno ruszył się z linii bramkowej. Ubiegł go Marcin Pontus i z bliska wpakował futbolówkę do siatki!

W Gliwicach już przerwa. Piast przegrywa z Jastrzębiem 0:1. W Gdyni sędzia doliczył dwie minuty.

Arka przegrała pierwszą połowę z Odrą 0:1. We Wrocławiu Lechia przegrywa do przerwy ze Śląskiem 0:1.

Gdyby wyniki do przerwy utrzymały się do końca meczu, to tabela na miejsca 2-5 II ligi wyglądałaby następująco: 2. Znicz 62, 3. Śląsk 61, 4. Piast 59, 5. Arka 58.

Brawa powitały piłkarzy Arki, wychodzących na II połowę. Robert Jończyk już teraz decyduje się na dwie zmiany. W miejsce defensywnego pomocnika Dariusza Ulanowskiego wejdzie napastnik Marcin Chmiest. Jest też korekta na prawej obronie. Tomasz Sokołowski zastąpił Łukasza Kowalskiego. To z tej strony przy golu przedarł się Tracz.

Dwie zmiany też w Lechii. W szatni zostali Rafał Kosznik i Piotr Cetnarowicz, a siłę ofensywy gdański szkoleniowiec wzmocnił Robertem Hirszem i Andrzejem Rybskim.

47. minuta rajd prawym skrzydłem Karwana. Dobre dośrodkowania na głowę do Chmiesta. Uderzenie Marcina zbyt słabe i w środek bramki. Marcin Feć pewnie łapie piłkę.

52. minuta kapitalne uderzenie Olgierda Moskalewicza z około 25 metrów. Bramkarz Odry z najwyższym trudem wypiąstkował piłkę nad poprzeczką.

Niekorzystna dla Arki zmiana wyniku w Gliwicach. Piast wyrównał na 1:1 po strzale z karnego Pawła Gamli.

56. minuta dobry strzał Wachowicza. Feć łapie piłkę na raty. Po chwili dośrodkowanie Karwana i Chmiest z bliska szukał "długiego rogu", ale nie trafił do bramki!

60. minuta wolny na wprost bramki z 18 metrów. Moskalewicz tylko w mur. Na trybunie pod zegarem głośne "My chcemy gola". Pierwsza zmiana w Odrze.

63. minuta w dogodnej pozycji Bartosz Ława źle trafił w piłkę i fatalnie spudłował.

64. minuta żółta kartka dla Moskalewicza, który wślizgiem powstrzymał groźną kontrę wyprowadzaną przez Madrina Piegzika.

65. minuta Feć wypuścił piłkę w polu bramkowym, ale Niciński z Chmiestem przeszkadzali sobie i żaden z nich nie zdążył z dobitką!

67. nic nie chce wpaść. Bardzo dobra akcja i strzał Wachowicza, ale i kapitalna interwencja Fecia.

Rozpoczynamy ostatnie 20 minut. Strzelał Karwan w "krótki róg", ale też był tam Feć. Arka zatem nadal przegrywa 0:1. Bez zmian też na innych stadionach. W Pruszkowie i Gliwicach po 1:1. We Wrocławiu Lechia nadal przegrywa ze Śląskiem 0:1.

73. minuta Witkowski ratuje Arkę od utraty drugiej bramki! Norbert broni w sytuacji sam na sam z Piegzikiem.

75. minuta dobry strzał z wolnego Karwana broni Feć. Ataki Arki coraz częściej przypominają bicie głową w mur. Odra wybija piłki, aby dalej od bramki.

Zmiana wyniku w Gliwicach. Piast przegrywa 1:2! W 79. minucie GKS Jastrzębie na prowadzenie wyprowadził strzał Bartosza Woźniaka.

79. minuta Felipe przez nikogo nie atakowany strzelał z bliska. Witkowski odbił piłkę nogami.

80. minuta Sokołowski kapitalnie przymierzył w "okienko". Jeszcze lepiej broni Feć.

82. minuta strzał Nicińskiego zablokował Błażej Karasiak. Kapitan Arki sugerował, że rywal zagrał ręką w polu karnym. Sędzia puścił grę.

85. minuta Jończyk poszedł na całość. Za obrońcę kolejny ofensywny gracz. Za Marka Bastera wszedł Piotr Bazler

86. minuta niewiarygodne! Feć z z bliska obronił strzał Chmiesta! Dogrywał doskonale Wachowicz.

Piast przegrał u siebie z Jastrzębiem 1:2!!!

We Wrocławiu w doliczonym czasie gry Trałka strzelił samobójczą bramkę. Śląsk prowadzi 2:0.

W Gdyni sędzia dolicza pięć minut. Ostatni atak Arki zakończył się po wybiciu piłki z linii bramkowej Samba Ba.

90+2 Wachowicz głową na 1:1 po dośrodkowaniu Karwana! Szkoda, że wcześniej Marcin został ukarany kartką, bo to oznacza, że nie zagra w Lublinie i nie zostanie królem strzelców II ligi. Liderujący Robert Lewandowski ma 21 goli. "Wachu" poprzestanie na 20.

Śląsk wygrał z Lechią 2:0.

Znicz zremisował z Wartą 1:1

Arka zremisowała z Odrą 1:1. Dzięki temu gdynianie awansowali na czwarte miejsce, gdyż przy równej liczbie punktów z Piastem mają od gliwiczan korzystniejszy bilans bezpośrednich meczów (2:0 i 1:3).

Komplet wyników 33. kolejki: Arka Gdynia - Odra Opole 1:1 (0:1), Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:0 (1:0), Znicz Pruszków - Warta Poznań 1:1 (1:1), Piast Gliwice - GKS Jastrzębie 1:2 (0:1), Wisła Płock - ŁKS Łomża 4:1 (2:1), Kmita Zabierzów - Pelikan Łowicz 1:1 (0:0), Tur Turek - Polonia Warszawa 2:0 (0:0), Stal Stalowa Wola - Motor Lublin 1:0 (0:0), GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko- Biała 0:2 (0:1).