Odra Opole - Arka Gdynia 1:1. 40 minut gry 11 na 10 nie dało zwycięstwa

19 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (106)

Kacper Skóra zdobył dla Arki Gdynia rzut karny, z którego padł wyrównujący gol, a po dwóch faulach na nim czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Kędziora i można było grać przez 40 minut z przewagą jednego zawodnika. Kacper Skóra zdobył dla Arki Gdynia rzut karny, z którego padł wyrównujący gol, a po dwóch faulach na nim czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Kędziora i można było grać przez 40 minut z przewagą jednego zawodnika.

Arka Gdynia tylko zremisowała z Odrą Opole 1:1 (0:1) w wyjazdowym meczu 24. kolejki Fortuna 1. Ligi. Kacper Skóra wywalczył rzut karny, z którego wyrównującego gola strzelił Hubert Adamczyk. Młodzieżowiec był też dwukrotnie faulowany przez Łukasza Kędziorę, który tym samym już w 55. minucie opuścił boisko. Jednak podopieczni Hermesa, grając 11 na 10, nie potrafili przechylić szali zwycięstw na swoją korzyść. Najlepszych okazji na drugą bramkę nie wykorzystali: Karol Czubak oraz... Skóra.

Czapliński

Rezerwowi: 12 Kalinowski, 7 Guzdek, 10 Klec, 16 Urbańczyk, 19 Tkocz, 21 Makuszewski, 24 Szrek, 47 Klimek, 94 Nowak

Czubak

Rezerwa: 30 Krzepisz, 8 Marcus, 11 Adamczyk, 14 Rymaniak, 36 Bednarski, 37 Stępień, 77 Żebrowski
  • 71' 9 Mikinić Zmiany 94 Nowak
  • 46' 31 Tomal Zmiany 14 Rymaniak
  • 46' 17 Capanni Zmiany 11 Adamczyk
  • 57' 6 Milewski Zmiany 36 Bednarski
  • 76' 9 Haydary Zmiany 77 Żebrowski
  • 31' M.Kamiński
  • 52' Adamczyk karny
  • 19' Spychała
  • 35' Czapliński
  • 49' Kędziora
  • 55' Kędziora
  • 28' Milewski
  • 33' Marcjanik
  • 35' Capanni
  • 71' Adamczyk
  • 84' Purzycki

Kibice powiedzieli dość kiepskim wynikom Arki u siebie i mają propozycję dla klubu przed kolejnym meczem w Gdyni, by do biletów dopłacili im piłkarze

Jakie rozliczenia w Arce Gdynia? Co napisali kibice, co odpowiedział klub?

co prawda niewiele jest drużyn, które słabiej punktują niż Arka u siebie, ale tą zdecydowanie najgorszą jest obecnie... Odra. Co więcej w Opolu gdynianie stawia się jako najlepsza, wyjazdowa drużyna I-ligi

Czy to przesądza o wyniku? Najlepsza drużyna wyjazdowa gra z najgorszą domową

gdyby grały statystyki, wynik byłby przesądzony, ale 3 punkty trzeba zapewnić sobie na boisku i to be wsparcia będącego ostatnio kapitanem - Gola

Sprawdź, gdzie były trener Arki Gdynia znalazł słabe punkty w obecnym zespole żółto-niebieskich

dobra wiadomość to powrót po pauzie za kartki Czubaka, który jest nie tylko najlepszym snajperem Arki, ale może powalczyć o tytuł króla strzelców Fortuna 1. Ligi

W ile goli celuje Karol Czubak? Przeczytaj wywiad z napastnikiem Arki Gdynia

łącznie trener Hermes zdecydował się na trzy zmiany w porównaniu z ostatnim meczem. Poza Czubakiem, do "11" wrócił Marcjanik, który pauzował z powodu kontuzji. Jest też zgodnie z przypuszczeniami Purzycki za Gola

Arka Gdynia - Górnik Łęczna 0:1. Przeczytaj relację, zobacz video i foto oraz sprawdź oceny, które otrzymali piłkarze i trener

Odra w ostatniej kolejce przegrała w Rzeszowie z Resovią 0:2. W porównaniu z tamtym meczem wymieniła dwóch obrońców, stawiając teraz na: Kędziorę i młodzieżowca Pingota, a do ataku wszedł Mikinić
Arka czarne stroje z żółtymi dodatkami, Odra niebieskie koszulki i czerwone spodenki
opaskę kapitana odzyskał Marcjanik (ARKA Gdynia)
1'
od środka boiska mecz rozpoczęła Odra
2'
Kajzer (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale głową Kędziory (Odra Opole). Z rzutu wolnego dośrodkował Galan (Odra Opole)
2'
rzut rożny dla Odry. Jeszcze raz Galan (Odra Opole), ale tym razem bez zaskoczenia dla Arki
4'
Mikinić w polu karnym Arki sfaulował Azackiego (ARKA Gdynia)
5'
od początku meczu jest też doping dla Arki
7'
Haluch (Odra Opole) z trudem wybił piłkę poza bramkę po strzale Capanniego (ARKA Gdynia)
8'
bez zagrożenia dla Odry po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia) z rzutu rożnego
9'
Capanni (ARKA Gdynia) jeszcze raz uderzył sprzed pola karnego, ale tym razem wysoko nad poprzeczką
10'
Arka przejęła optyczną przewagę
15'
rzut rożny dla gospodarzy
15'
większość zawodników zgromadziło się w polu bramkowym Arki. Piłkę po dośrodkowaniu Galana (Odra Opole) z narożnika boiska wybił głową Azacki (ARKA Gdynia)
18'
Gojny (ARKA Gdynia) naprawił błąd Tomala (ARKA Gdynia), który został ograny przez Pikka (Odra Opole)
18'
a teraz Capanni (ARKA Gdynia) naprawił błąd Gojnego (ARKA Gdynia)
18'
dość nerwowa gra Arki
19'
Żółtą kartką został ukarany Spychała (Odra Opole).
20'
Haydary (ARKA Gdynia) zdobył korner dla Arki
20'
niecelnie główkował Azacki (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
22'
posiadanie piłki 63:37 na korzyść Arki
23'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
26'
Azacki (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza bramkę, gdy Mikinić próbował dograć do Spychały (Odra Opole) w pole karne
27'
be zagrożenia dla Arki po kornerze Galana (Odra Opole)
27'
jeszcze faulowany był Gojny (ARKA Gdynia)
28'
Żółtą kartką został ukarany Milewski (ARKA Gdynia), który zdaniem sędziego próbował wymusić rzut karny
29'
robi się coraz bardziej nerwowo, przepychanki Czaplińskiego (Odra Opole) z Haydarym (ARKA Gdynia)
30'
Mikinić zwija się z bólu, bo Azacki (ARKA Gdynia) kopnął piłkę w krocze napastnika Odry
30'
Mikinić zostaje na boisku
30'
Niziołek (Odra Opole) zdobył rzut rożny
31'
[1:0] Odra Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Kamiński. Arka zaskoczona po rzucie rożnym. Galan wrzucił piłkę na tzw. słupek, M.Kamiński uciekł Marcjanikowi i z 5. metra głową skierował piłkę do siatki
33'
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA Gdynia) po faulu na Galanie
33'
Galan (Odra Opole) wymaga pomocy medycznej
35'
Galan (Odra Opole) zostaje na boisku
35'
Żółtą kartką został ukarany Capanni (ARKA Gdynia) za niesportowe zachowanie
35'
Żółtą kartką został ukarany Czapliński (Odra Opole) również za niesportowe zachowanie
38'
rzut rożny dla Arki
38'
Azacki (ARKA Gdynia) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
40'
ryzykuje Capanni (ARKA Gdynia), ma żółtą kartkę, a faulem taktycznym przerywa kontrę Mikinicia
41'
Haluch (Odra Opole) ryzykownie, ale skutecznie, bramkarz "kiwnął" nadbiegającego Haydary'ego (ARKA Gdynia)
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Pikk (Odra Opole) źle dośrodkował i całe szczęście, bo Arka znów pogubiła się w obronie
45+2
Skóra (ARKA Gdynia) wbiegł w pole karne i się przewrócił. Sędzia uznał, że Kędziora (Odra Opole) nie faulował
45+3
sędzia chwilę czeka na konsultację z VAR
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ODRA OPOLE - ARKA GDYNIA 1:0
Poważna rozmowa czeka piłkarzy Arki z trenerem w przerwie. W pierwszej połowie co prawda posiadali gdynianie optyczną przewagę, ale nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy Odry, która dobrze sobie radziła w średnim, a nawet wysokim pressingu. Jedynie raz Capanni (ARKA Gdynia) zagroził Haluchowi (Odra Opole). Inne ataki były wolne i schematyczne, łatwe do rozczytania i rozbicia.
Taki sposób obrony oczywiście kosztuje Odrę dużo sił i zobaczymy czy nie zapłaci za to po przerwie. Na razie cieszy się jednak z prowadzenia, bo zaskoczyła Arkę po rzucie rożnym. Zresztą nie tylko w tym przypadku goście sprawiali wrażenie niezbyt skoncentrowanych. O mały włos nie stracili już gola przy pierwszej akcji Odry. Wówczas uratował ich Kajzer (ARKA Gdynia).
w przerwie w Arce szykują się dwie zmiany
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomal, w jego miejsce wchodzi Rymaniak.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Capanni, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
46'
drugą połowę rozpoczęła od środka Arka
46'
Odra bez zmian w składzie
46'
Arka dokonała roszad na pozycjach: prawego obrońcy i ofensywnego pomocnika
47'
48'
i kolejny korner dla rywali
49'
w obu przypadkach Galan (Odra Opole) wykonawcą stałych fragmentów gry, Arka wyszła obronną ręką
49'
Skóra (ARKA Gdynia) faulowany w polu karnym przez Kędziorę. Sędzia poczekał aż zakończy się akcja, bo na gole miał szansę Haydary, i dopiero wówczas wskazał na "wapno"
49'
Żółtą kartką został ukarany Kędziora (Odra Opole).
51'
Adamczyk (ARKA Gdynia) ustawił piłkę, ale sędzia jeszcze czeka
52'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk z rzutu karnego. Mocny strzał w prawy róg bramki Odry i bramkarz, choć się tam rzucił, to nie sięgnął piłki
53'
nieznacznie pomylił się po strzale sprzed pola karnego Czapliński (Odra Opole)
54'
szczęście przy Arce. Czapliński (Odra Opole) z kilku metrów spudłował
żółta i czerwona
55'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Kędziora (Odra Opole), który sfaulował ponownie Skórę, tym razem w środkowej strefie boiska
57'
Hermes przywołał do siebie Purzyckiego (ARKA Gdynia) i udziela mu wskazówek
57'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
57'
trener Hermes decyduje się na grę zmiennikami na środku drugiej linii
59'
"Arka gol" - z sektora gości
60'
Kajzer (ARKA Gdynia) przejął piłkę po akcji W.Kamińskiego (Odra Opole)
61'
zbyt mocne dośrodkowanie Adamczyka (ARKA Gdynia). Przejął piłkę Haluch (Odra Opole)
62'
starcie Bednarskiego (ARKA Gdynia) i Miinicia przed polem karnym Arki. Sędzia puścił grę
63'
Haydary (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
64'
bez zagrożenia dla Odry po kornerze Gojnego (ARKA Gdynia)
66'
Bednarski (ARKA Gdynia) zdobył kolejny korner
67'
Haydary (ARKA Gdynia) uderzył nad poprzeczką sprzed pola karnego po tym, gdy trafiła do niego piłka odbita przez obrońców po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
69'
Pikk (Odra Opole) zdobył rzut rożny dla miejscowych
69'
bez zagrożenia dla Arki po zagraniu Galana (Odra Opole) z kornera
71'
Żółtą kartką został ukarany Adamczyk (ARKA Gdynia).
71'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mikinić, w jego miejsce wchodzi Nowak.
73'
Galan (Odra Opole) wywalczył kolejny rzut rożny dla Odry
73'
chyba już 9 korner dla miejscowych
74'
Skóra (ARKA Gdynia) wybija piłkę poza bramkę i jest rzut rożny numer 10 dla Odry
75'
Kajzer (ARKA Gdynia) z trudem nad poprzeczką wybił piłkę po strzale Galana (Odra Opole)
75'
niecelnie główkował M.Kamiński (Odra Opole) po dośrodkowaniu Galana (Odra Opole) z narożnika boiska
76'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haydary, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
77'
Kajzer (ARKA Gdynia) przejął piłkę po wrzutce rywali w jego "16"
79'
Pikk (Odra Opole) wybił piłkę po dośrodkowaniu Czubaka
79'
Purzycki (ARKA Gdynia) strzelił nad bramką po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
80'
Czubak strzela niecelnie, ale domaga się jeszcze odgwizdania faulu, gdyż z tyłu został ostro zaatakowany przez Czaplińskiego
81'
sędzia czeka na komunikat z VAR
82'
gra wznowiona, nie ma drugiego rzutu karnego dla Arki
82'
Czubak skiksował, mając piłkę 10-11 metrów od bramki po dobrym dograniu Rymaniaka (ARKA Gdynia)
83'
dośrodkowanie Purzyckiego (ARKA Gdynia) prosto w ręce Halucha (Odra Opole)
84'
Żółtą kartką został ukarany Purzycki (ARKA Gdynia) po faulu na W.Kamińskim
84'
to 4. żółta kartka Purzyckiego (ARKA Gdynia). W kolejnym meczu będzie pauzować
86'
po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia) z prawego skrzydła Czubak zagrał piłkę głową, a Skóra (ARKA Gdynia) z 5. metra, również głową spudłował. To powinien być gol
87'
wreszcie Arka znalazła sposób by dogrywać piłki do Czubaka, który przez większą część meczu był niewidoczny
89'
żółta kartka dla kogoś z ławki Arki
90'
Żebrowski (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę Czubakowi, ale Karol nie pokonał Halucha (Odra Opole) w sytuacji sam na sam z bramkarzem
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
zamieszanie w polu karnym Odry, ale bez strzału Arki
90+3
skurcze łapią Czaplińskiego (Odra Opole)
KONIEC MECZU. ODRA OPOLE - ARKA GDYNIA 1:1
Skóra (ARKA Gdynia) między 49. a 55. minutą "wyrzucił" z boiska Kędziorę (Odra Opole), a poza czerwoną kartką dla defensora Odry był jeszcze karny dla Arki, którego na wyrównującego gola zamienił Adamczyk (ARKA Gdynia), wprowadzony do gry po przerwie.
Arka, grając 40 minut z przewagą jednego zawodnika, nie potrafiła tego meczu rozstrzygnąć na własną korzyść. Zabrakło skuteczności. Tylko trzy strzały z 10 były cenne. Najlepszych szans na zdobycie zwycięskiej bramki nie wykorzystali: Czubak i Skóra (ARKA Gdynia).
Tym samym gdynianie zremisowali pierwszy mecz na wyjeździe w tym sezonie (poprzednio 8 zwycięstw, 3 przegrane) i nie potrafili odnieść zwycięstwa nad drużyną, która w tym sezonie w 1. Lidze najgorzej punktuje u siebie. To oznacza, że Arka 2-tygodniową przerwę w rozgrywkach spędzi na 6. miejscu ze stratą aż 8 punktów do 2 lokaty.

18 Chojniczanka Chojnice 24 4 8 12 25:38 20
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-03-19