• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ogniwo Sopot. Premia za mistrzostwo. Wojciech Piotrowicz nie czuje się bohaterem

Jacek Główczyński
8 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Ogniwo Sopot

Wojciech Piotrowicz (z lewej) i trener Karol Czyż z pucharem mistrza Polski rugby 2021. Wojciech Piotrowicz (z lewej) i trener Karol Czyż z pucharem mistrza Polski rugby 2021.

180 tysięcy złotych otrzymali rugbiści Ogniwo Sopot za zdobycie tytułu mistrza Polski. Premię przyznał jeden z głównych sponsorów drużyny - Port Lotniczy Gdańsk-Trójmiasto. Po zwycięskim finale najdłużej przez kibiców oblegany był Wojciech Piotrowicz. Jednak zdobywca 14 z 19 punktów nie czuje się bohaterem i podkreśla, że złoty medal to sukces całej drużyny.Ogniwo Sopot - Master Pharm Łódź 19:15 - relacja, video, foto. Wystaw oceny rugbistom i trenerowiJacek Główczyński: Po finale najdłużej ze wszystkich rugbistów Ogniwa Sopot stał pan z pucharem za mistrzostwo Polski i pozował do zdjęć z kolejnymi kibicami. Chyba to jasne wskazanie, kto był bohaterem meczu?

Wojciech Piotrowicz: Nie czuję się bohaterem. Na ten sukces zapracowała cała drużyna. Te kopy, które wykonuję, są oczywiście wynikiem tego, że moi koledzy zapracowali na to, aby przeciwnik popełnił błąd, a sędzia podyktował karnego. Ja jestem tylko egzekutorem. Taką mam rolę na boisku. Mam celnie kopnąć. Skoro mam taką możliwość to oznacza, że koledzy poprawnie wykonali swoje zadanie, a zatem i ja staram się ze wszystkich sił, aby zrobić to, co potrafię.

W finale podało tylko jedno przyłożenie. Pozostałe punkty należały do kopaczy. Czy taka była taktyka Ogniwa, Master Pharmu, czy oba zespoły postawiły na taką właśnie grę i stąd taki obraz meczu?

To był finał. Każdy błąd rywala należało wykorzystać. Dlatego z karnych trzeba było kopać na bramkę. Z tego były punkty. Już w nie jednym meczu to później właśnie rzutowało na końcowy wynik.

Ogniwo Sopot odbiera puchar za zdobycie 11. tytułu mistrza Polski w rugbyZ którego, finałowego karnego ma pan największą satysfakcję?

Chyba z tych dwóch z 40. metra z prawej strony, w drugiej połowie. Szkoda, że nie wszedł ten kop z połowy boiska. Wszystko było dobre, ale troszeczkę zabrakło.

Przeczytaj, co przed finałem mówili Karol Czyż i Piotr Zeszutek, czyli trener i kapitan Ogniwa SopotGdy łodzianie nakryli pański przekop i mieli szansę na przyłożenie, serce pewnie zadrżało?

Ojej! Powiem szczerze, że w tej akcji troszeczkę zwariowałem. Za dużo myślałem... Ale i takie rzeczy się zdarzają. Każdy popełnia błędy.

Zobacz pierwszy z pięciu udanych kopów Wojciecha Piotrowicza w finale mistrzostw Polski 2021A i tak nie było tak dramatycznie jak dwa lata temu, gdy dopiero w doliczonym czasie gry pański drop-goal zapewnił zwycięstwo Ogniwu w finale?

Nie było. Bardzo się cieszę, że pokazaliśmy, iż byliśmy lepszą drużyną. Więcej broniliśmy niż Łódź, ale i obroną wygrywa się mecze.

W tym finale nie próbował pan drop-goala. Nie było okazji, czy jest przygotowywany na specjalne okazje?

Nie próbowałem, bo nie było okazji, a i dreszczyk emocji trzeba było zachować na odpowiedni moment.

Ogniwo Sopot mistrzem Polski 2019 - przeczytaj relację, zobacz zdjęcia z finałuZawodnik

Wojciech Piotrowicz

Wojciech Piotrowicz

ur.
1990
wzrost
184 cm
ocena z sezonu
4.20 (92 oceny)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Ogniwo Sopot - Master Pharm Łódź 19:15 - video z finału rugby 2021Mówi się, że w sporcie trudniej obronić tytuł niż go zdobyć. Jak to było w przypadku Ogniwa?

Dokładnie właśnie tak. Zdecydowanie dużo sił kosztowała nas druga wygrana w finale. Szczególnie gra w obronie. Ale wiedzieliśmy, że jak postawimy mocną defensywę, to oni zaczną się gubić. Łódź lubi bowiem atakować, przechodzić linię korzyści. A tutaj nadziewali się na naszą mocną obronę i trochę nie wiedzieli, co dalej. I o to nam właśnie chodziło.

Czy zostaje pan w Sopocie i sezonie 2021/22 walczy o kolejny tytuł z Ogniwem?

Oczywiście. Przeniosłem się z Lublina do Ogniwa na stałe. Zamieszkałem w Gdańsku-Letnicy.

Ogniwo Sopot - relacje ze wszystkich meczów sezonu 2020/21Tabela końcowa

Rugby - Ekstraliga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Ogniwo Sopot
2 Master Pharm Łódź
3 Orkan Sochaczew
4 Skra Warszawa
5 Awenta Pogoń Siedlce 
6 Lechia Gdańsk
7 Edach Budowlani Lublin
8 Juvenia Kraków
9 Arka Gdynia
10 Sparta Jarocin
Tabela wprowadzona: 2021-07-05
 • FINAŁ
 • OGNIWO SOPOT - Master Pharm Łódź 19:15 (13:6)
 • Mecz o 3. miejsce
 • Skra Warszawa - Orkan Sochaczew 0:17 (0:10)
 • Kolejność na miejscach 5-10 ustalona po rozegraniu sezonu zasadniczego systemem każdy z każdym mecz i rewanż (18 kolejek)
 • Baraż o prawo gry w ekstralidze w sezonie 2021/22
 • Sparta Jarocin - Posnania Poznań 3:17 (3:10)
 • Posnania awansowała, Sparta została zdegradowana

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (15)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Ogniwa

Orkan Sochaczew
30 marca 2024
16% Orkan Sochaczew
0% REMIS
84% OGNIWO Sopot

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Kunowski 10 30 100%
2 Janusz Zabiega 9 27 100%
3 Waldemar Gajda 9 27 100%
4 Lech Zaremba 10 27 90%
5 Mariusz Karbowski 10 26 100%

Ostatnie wyniki Ogniwa

Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
100% OGNIWO Sopot
0% REMIS
0% Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
Budowlani Commercecon Łódź
28 października 2023, godz. 13:00
1% Budowlani Commercecon Łódź
1% REMIS
98% OGNIWO Sopot

Relacje LIVE

Najczęściej czytane