Ogniwo Sopot przegrało z Pogonią Siedlce. Pechowa ostatnia akcja meczu

27 maja 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Ogniwo Sopot

Łukasz Szablewski zdobył w niedzielę wszystkie punkty dla Ogniwa. Łukasz Szablewski zdobył w niedzielę wszystkie punkty dla Ogniwa.

Ogniwo Sopot przegrało na wyjeździe z Pogonią Siedlce 9:11 (6:3) na zakończenie 6. kolejki ekstraligi rugby. Zwycięzca w tym spotkaniu mógł być inni, zawodnicy Karola Czyża znaleźli się nawet w ostatniej minucie w polu punktowym rywali, ale piłka wypadała im do przodu,co oznacza błąd i stratę.

LECHIA GDAŃSK POKONAŁA ARKĘ GDYNIA W DERBACH TRÓJMIASTA - PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TEGO SPOTKANIA, ZOBACZ ZDJĘCIA

Punkty dla Ogniwa: Szablewski 9

OGNIWO: Marcin Wilczuk, Rau, Peverelle - Mokrecow, Graban - Piotrowski, Powała-Niedźwiecki, Zeszutek - Plichta - Szablewski - Hodura, Szczepański, Przychocki, Burrows - Żuk oraz Mrowca, Wojtkuński, Mariusz Wilczuk

W Siedlcach spotkały się dwie drużyny, które do szóstej kolejki nie poniosły porażki. Dla Ogniwa był to pierwszy poważny sprawdzać w tym sezonie, ponieważ wcześniej grał tylko z dwiema zamykającymi tabelę grupy B drużynami. Trener sopockiej drużyny chciał zwycięstwa nie tylko po to, aby utrzymać komplet zwycięstw. Jak sam mówił przed spotkaniem, odkąd prowadzi Ogniwo jego drużna nie wygrała na boisku w Pogoni.

Jak przystało na mecz dwóch czołowych drużyn był on bardzo zacięty. W pierwszej połowie wykorzystały one trzy karne. Dwa z nich kopnął między słupy Łukasz Szablewski. Dzięki temy sopocianie prowadzili 6:3.

Na początku drugiej połowy przyjezdnym nie udało się wykorzystać karnego, co za chwilę zrobili gospodarze i na tablicy wyników pojawił się remis 6:6. W 61. minucie prowadzenie Ogniwu ponownie dał Szablewski. 3 min. później mieliśmy jedyne przyłożenie w meczu. Piłka znalazła się w polu punktowym sopocian. Pogoń nie podwyższyła, więc prowadziła 11:9.

Mecz dalej był bardzo zacięty. W ostatniej akcji rugbistom Ogniwa udało się przedostać w pole punktowe gospodarzy. I kiedy wydawało się, że wyrwą zwycięstwo piłka wypadała do przodu, co oznaczało stratę. Po chwili sędzia zagwizdał po raz ostatni.

- Za nami było 7-8 faz gry, po których znaleźliśmy się w polu punktowym Pogoni. Niestety piłka wypadała nam do przodu. Takie rzeczy się zdarzają. Nie załamujemy się i gramy dalej - mówi Czyż.
- Twierdza Siedlce pozostaje dla nas cały czas niezdobyta. Zawsze trudno się tutaj gra. Do tego popełniliśmy kila niewymuszonych błędów, więc jeszcze tym skomplikowaliśmy sobie sytuację. Byliśmy blisko zwycięstwa, ale zdobyty punkt także w pewnym stopniu cieszy - dodaje.
Łukasz Szczepański okupił mecz rozciętą głową, kontuzji nabawił się także Sławosz Hodura.

5 Juvenia Kraków 6 0 0 6 98:234 1
W pierwszym etapie rozgrywek obowiązuje podział na dwie grupy po pięć drużyn. W grupie każdy gra z każdym mecz i rewanż.
w drugim etapie po trzy najlepsze drużyny z każdej z grupy utworzą grupę mistrzowską z zaliczeniem punktów w meczach tylko między sobą, a po dwie najsłabsze zagrają w grupie o utrzymanie według tych samych reguł punktowych. W grupie znów mecze i rewanż każdy z każdym.
Po zakończeniu drugiej fazy półfinały 1 z 4, 2 z 3 - jeden mecz u wyżej notowanego. Zwycięzcy zagrają o złoto, pokonani o brąz. Jeden mecz u wyżej notowanego po drugiej rundzie.
Ostatnia drużyna zagra baraż o utrzymanie z mistrzem I ligi. Odbędzie się jeden mecz, w którym będzie gospodarzem.
Tabela wprowadzona: 2018-06-15

Wyniki 7 kolejki

• Grupa A
  • LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 31:5 (17:0)
  • Budowlani SA Łódź - Orkan Sochaczew 80:0 (42:0)
  • pauza: KS Budowlani Łódź
  • Grupa B
  • Pogoń Awenta Siedlce - OGNIWO SOPOT 11:9 (3:6)
  • Juvenia Kraków - Skra Warszawa 17:20 (10:5)

• Pogoń - Ogniwo

Takie mecz to można oglądać. Walka przez 80 minut, nikt się nie oszczędza, są emocje. Że dużo błędów, to jest do wybaczenia, jeśli wynikają one z chęci gry i z twardej postawy przeciwnika. A pojechać do Łodzi, kupić bilet i zobaczyć 80 : 0. Orkan zamiast kupować zawodników powinien zrobić ludziom zwroty za bilety, nie mówiąc o straconej sobocie.

• ???

Dlaczego tak mówisz, skoro nie znasz powodów tej decyzji. Poza tym nikt oficjalnie tego nie ogłosił. Poczekajmy.

• 1 0

• Kiedyś chodziłem na mecze bo chłopaki z Ogniwa mieli to coś. Dzisiaj to inna drużyna. (2)

OK, poszedłem z ciekawości i co zobaczyłem? Biegali, prawie latali ale nie przynosiło to efektów. Kiedyś poza tym że dosłownie gryźli trawę, to jeszcze mieli taktykę. Jak nie ten wariant to inny a dzisiaj? Może powinni pojechać na Antypody i tam potrenować? Przeoraliby nimi swoje boiska, trochę gnatów pogruchotali ale czegoś by się nauczyli. Zresztą po co na Antypody, wystarczy żeby Anglicy ich sponiewierali. Muszą trenować, poznawać nowe taktyki, nowy styl gry i nowe metody trenowania. Poza wymienionymi kłopotami, domyślam się że UM Sopot nie dokłada tyle ile kiedyś, kiedy Ogniwo Sopot było na szczycie. Szkoda, wielka szkoda.

• 1 5

• Kiedy ogniwo było na szczycie

Chyba w latach 80/90. Jeden epizod w 2000 latach złoto w Łodzi. Potem pierwsza liga. Teraz sukcesywnie 2 3 miejsce, od paru lat.

• 2 1

• A

długo szedłes ?

• 1 1

• Za dużo lansu, za mało gry

To dzisiejsze Ogniwo. Najważniejszy Facebook, oceny na Trójmiasto.pl, wizja gry we Francji, która już za chwileczkę, już za momencik się zrealizuje. A nawet jak taki jeden z drugim powrzuca foteczki na portale, podbije sobie oceny, czy wyjedzie na testy za granicę, to szybko wraca, bo "się nie poznali na jego talencie". I tak w kółko. Niestety, zaszkodziły co niektórym medale.