• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ogniwo Sopot rzuci się w pościg za liderem. Orkan Sochaczew na start wiosny

Damian Konwent
27 marca 2024, godz. 17:45 
Opinie (5)

Ogniwo Sopot

Ogniwo inauguruje wiosnę wyjazdowym spotkaniem z Orkanem Sochaczew. Ogniwo inauguruje wiosnę wyjazdowym spotkaniem z Orkanem Sochaczew.

Ogniwo Sopot ma apetyt na zaatakowanie pozycji lidera w rundzie wiosennej. Szczególnie rozbudziła go ubiegłotygodniowa porażka niepokonanej jesienią Juvenii Kraków. Dlatego sopocianie zamierzają punktować od pierwszego meczu w 2024 roku, a zmierzą się w nim na wyjeździe z Orkanem Sochaczew. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia, o godz. 15:30.Typowanie wyników

30 marca 2024, godz. 15:30
HIT
3 pkt.
Orkan Sochaczew
OGNIWO Sopot

Jak typowano

26% 62 typowania Orkan Sochaczew
0% 0 typowań REMIS
74% 180 typowań OGNIWO Sopot

Twoje daneOgniwo Sopot startuje później niż niemal wszyscyOgniwo Sopot przystępuje do rundy wiosennej tydzień później niż niemal wszyscy pozostali, bo w pierwszej kolejce po przerwie zimowej sopocianie pauzowali. I choćby z tego powodu rugbiści czują ogromny głód gry, a przecież na powrót rozgrywek ligowych czekali aż ponad 4 miesiące.

- W lutym nie mieliśmy zastoju i byliśmy w ciągłym treningu. Kluby w Polsce w trakcie zimowej przerwy bazują sporo na wytrzymałości i sile, ale my w Ogniwie preferujemy treningi typowo rugbowe i nie rozstawaliśmy się z piłką. Naszym atutem była sztuczna nawierzchnia, a zima była łagodna, więc treningi mogliśmy łączyć na różne sposoby - mówi nam Wojciech Piotrowicz, drugi trener i zawodnik Ogniwa.
Awenta Pogoń Siedlce - Lechia Gdańsk 25:23. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerowi Awenta Pogoń Siedlce - Lechia Gdańsk 25:23. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerowi

Oczywiście drużyna z Sopotu miała długą przerwę, ale jeśli spojrzymy na to z innej strony, to tak naprawdę część zawodników była w rytmie meczowym. Od początku lutego aż siedmiu graczy (Tom Fidler, Jakub BurekSylwester Gąska, Piotr Zeszutek, Jordan Tebbatt, Mateusz Plichta i wspomniany Piotrowicz) reprezentowało Polskę w Rugby Europe Championship w spotkaniach z: Rumunią (8:20), Portugalią (7:54), Holandią (7:54) i dwukrotnie z Belgią (8:34). Wszystkie jednak zakończyły się porażkami i finalnie degradacją z REC. Patrząc obiektywnie to żadna niespodzianka, ale i jednocześnie cenna lekcja.

- To były mecze na wysokim poziomie. Powiedziałbym, że pod względem progresu i jakości, w ekstralidze mamy jeden czy dwa takie mecze w sezonie. Większość zawodników z drużyn przeciwnych to zawodowcy lub półzawodowcy. Obozy do spotkań w REC były ciężkie, ale większość zawodników podniosła swoją wytrzymałość i poziom - komentuje Wojtek.
Polska zdegradowana z Rugby Europe Championship Polska zdegradowana z Rugby Europe Championship

- Z punktu widzenia sportowca to niedosyt będzie zawsze. Jednak patrząc na to z drugiej strony, to trzeba szczerze powiedzieć, że za wcześnie weszliśmy na ten poziom. Awansowaliśmy, bo Rosja została wykluczona. Oczywiście słabo byłoby nie skorzystać z tej szansy, ale wiedzieliśmy, że nie jesteśmy na to gotowi. Zawodnicy w Polsce nie uprawiają rugby zawodowo, czego nie można powiedzieć o rywalach w REC. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, dawaliśmy z siebie 110 proc., ale w sporcie nie przeskoczysz pewnych rzeczy. Nie nadrobisz ich w rok, bo to są lata pracy, aby być na takim poziomie. Problem nie leżał w naszych przygotowaniach, a złym systemie szkolenia w Polsce. Trzeba je zmieniać od podstaw, więcej grać i przede wszystkim popularyzować dyscyplinę. Jesteśmy bogatsi o doświadczenie. Mecze z rywalami z wysokiej półki pokazały nam, gdzie leży problem i jakie są błędy. Wypadliśmy słabo, ale najważniejsze, że mogliśmy zobaczyć to od środka, przemyśleć pewne sprawy i wyciągnąć wnioski - dodaje.


Wyjazd do Sochaczewa na start rundyW pierwszym wiosennym meczu Ogniwo zmierzy się na wyjeździe z Orkanem Sochaczew. Co ciekawe, drużyna normująca się bilansem 7-3 również dopiero przystępuje do rundy, gdyż przed tygodniem mieli mierzyć się z Budo 2011 Aleksandrów Łódzki, które ma wycofać się z ligi. Dla obu zespołów będzie to zatem pierwsze spotkanie o punkty w tym roku.

- Jedziemy z pełnym respektem. Wiemy, że Orkan zrobił duże postępy. W zimowym oknie wzmocnił się, ale jesteśmy pozytywnie nastawieni, bo wiemy, jak ciężko przepracowaliśmy przez ostatnie tygodnie. Mamy swoje aspiracje, wiemy do czego dążymy i jedziemy po zwycięstwo. Juvenia rozpaliła nasze apetyty jeszcze bardziej, ale po jej rewelacyjnej jesienii, inne zespoły patrzą na nią już nieco inaczej. To młoda drużyna, która musi okrzepnąć. Wszyscy będą przygotowani na ich dobrą grę, więc to oni będą grali pod presją - uważa Piotrowicz.
Arka Gdynia - Juvenia Kraków 34:26. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerowi Arka Gdynia - Juvenia Kraków 34:26. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerowi

Tylko jeden zimowy transferOgniwo postanowiło postawić na stabilność, dlatego w przerwie zimowej dokonało tylko jednego transferu. Do sopocian dołączył Yewhenii Owerczuk. To 19-letni wychowanek Politechnika Kijów, który występuje na pozycji łącznika młyna, ale może grać także jako skrzydłowy lub obrońca.

Do Sopotu przeniósł się na zasadzie transferu z Budowlanych Łódź, w którym jesienią nie zdążył wystąpić z powodu kontuzji. O talencie tego młodego zawodnika świadczy fakt, że w ubiegły weekend zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Ukrainy w meczu przeciwko Czechom.

Tabela po 12 kolejkach

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Juvenia Kraków 10 9 0 1 388:161 42
2 Ogniwo Sopot 10 8 0 2 323:182 37
3 Orlen Orkan Sochaczew 10 7 0 3 359:183 35
4 Edach Budowlani Lublin 11 6 0 5 274:213 30
5 Awenta Pogoń Siedlce 11 6 0 5 262:201 26
6 Drew Pal 2 Lechia Gdańsk 11 4 0 7 258:253 20
7 Arka Gdynia 11 4 0 7 323:297 20
8 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 9 2 0 7 148:233 9
9 Budowlani WizjaMed Łódź 11 0 0 11 68:679 0
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio. Najsłabsza drużyna ma zagrać baraż z mistrzem I ligi o prawo gry w ekstralidze 2024/25.

Zespół Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek przed rundą wiosenną.
Tabela wprowadzona: 2024-03-29

Wyniki 12 kolejki

 • ARKA GDYNIA - Juvenia Kraków 34:26 (22:0)
 • Awenta Pogoń Siedlce - DREW PAL 2 LECHIA GDAŃSK 25:23 (17:7)
 • Budowlani WizjaMed Łódź - Edach Budowlani Lublin 8:31 (3:8)
 • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - Orlen Orkan Sochaczew (mecz nie odbył się z powodu wycofania się drużyny gospodarzy z rozgrywek)
 • pauza: OGNIWO SOPOT

Kluby sportowe

Opinie (5) 1 zablokowana

 • Łorkan miszcz?

  Czyżby Aleksandrów przekazał tytuł do Socho?

  • 4 0

 • i**otyczne tłumaczenie (2)

  Żaden z naszych rywali w Rugby Europe Championship nie ma ligi zawodowej! A np Portugalia czy Rumunia grały w minionym roku na RWC we Francji. Szkoda że dziennikarz Trójmiasta tego nie zweryfikował.
  Jeśli chodzi o pojedynczych zawodników to w polskiej drużynie też było wielu ściąganych z lig zawodowych, zwłaszcza z wysp. I moim zdaniem w tym tkwi błąd - nie da się stworzyć drużyny doraźnie / dlatego powinniśmy bazować na zawodnikach z Polski. Bo rugby to sport niezwykle drużynowy i nie ma w nim miejsca dla gwiazd.

  • 6 1

  • Jak jest się słabym to trzeba się jakoś wytłumaczyć

   • 3 0

  • GB true

   Owszem kilku chłopaków z wysp było, ale zawodowy poziom to oni widzieli pierwszy raz na kadrze, jak się prześledzi ich kluby, to jest to 7-8 liga. Pełni amatorzy, tam nikt nawet nie był obok poziomu zawodowego

   • 4 0

 • Kto odszedł z ogniwa ?

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Ogniwa

Orlen Orkan Sochaczew
1 czerwca 2024, godz. 12:00
HIT
95% Orlen Orkan Sochaczew
0% REMIS
5% OGNIWO Sopot

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Lech Zaremba 16 43 87.5%
2 Arkadiusz Kunowski 16 41 93.8%
3 Radosław Dymkowski 16 40 87.5%
4 Mariusz Karbowski 16 39 93.8%
5 Artur Boberski 16 39 87.5%

Ostatnie wyniki Ogniwa

Awenta Pogoń Siedlce
98% OGNIWO Sopot
1% REMIS
1% Awenta Pogoń Siedlce

Relacje LIVE

Najczęściej czytane