Oko Kaszubowskiego

14 grudnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Gdańskie florecistki zdominowały zawody Pucharu Polski w Toruniu w kategorii juniorek. Wygrała Iwona Olbromska przed Barbarą Jędrzejewską i Dagmarą Tobołą. Cały tercet na co dzień trenuje pod okiem trenera Adama Kaszubowskiego.

Zawodniczki do lat 17 po raz trzeci w tym sezonie walczyły o punkty do pucharowego rankingu. W gronie 69 zawodniczek równych sobie nie miały gdańszczanki. W półfinale Olbromska pokonała Tobołę 12:11, a w finale zwyciężyła Jędrzejewską 15:10.

W turnieju chłopców gdańszczanie mieli dwóch przedstawicieli na podium. W bratobójczym półfinale Michał Kryczało pokonał Piotra Jandę 15:9. Niestety, w pojedynku o pierwsze miejsce podopieczny Łukasza Szymańskiego nie dał rady liderowi klasyfikacji generalnej. Maciej Włosek (Budowlani Toruń) triumfował 15:10.

Opinie (4)

• To chyba jakis kompleks Wloska. Bo o ile sie nie myle, Michal nie wygral jeszcze z Wloskiem.

• 0 0

• :)

Wszytkiego najlepszego,zdrowych, pogodnych swiat oraz szczesliwego Nowego Roku zycze wszystkim

• 0 0

• Wzajemnie :)

• 0 0

• Koniec roku czas na podsumowania dobre miejsca gdanskich florecistek w MS i w polskich turniejach niestety jak zwykle martwia faceci 1 miejsce Kawieckiego w PP swiadczy tylko o tym w jak glebokim dolku jest polski meski floret dobrze ze mlodziez zaczyna cos robic niestety trzeba za to rozliczyc trenerow meskiej sekcji mam pytanie do bardziej wtajemniczonych czy szykuja sie jakies zmiany bo juz nas wyprzedzili Anglicy , Amerykanie niewspomne jak daleko nam do Wlochow , Francuzow czy Niemcow