Ten pierwszy raz

10 grudnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Paweł Kawiecki po raz pierwszy w karierze wygrał zawody Pucharu Polski Sietom Tour we florecie. Gdańszczanin we Wrocławiu godnie zastąpił kolegę klubowego Radosława Glonka, który wygrywał ten turniej dwa razy z rzędu, a w niedzielę nie mógł wystartować z powodu kontuzji.

Puchar K&K zainaugurował pucharową rywalizację w sezonie 2007/08. Na starcie stanęło 69 zawodników. Do szerokiego finału gdańszczanie wprowadzili dwóch przedstawicieli. Wojciech Szuchnicki poprzestał na siódmym miejscu po porażce z Michałem Majewskim (AZS AWF Warszawa) aż 2:15.

Niepowodzenie starszego kolegi pomścił Kawiecki. We Wrocławiu Paweł osiągnął największy sukces na krajowych planszach. W jego triumfie nie było nic z przypadku. W półfinale gdańszczanin pokonał triumfatora PPST z minionego sezonu, Marcina Zawadę 15:8, a w finale w takim samym stosunku zwyciężył Majewskiego.

Drugie z czterech zaplanowanych w tym cyklu zawodów odbędą się 19 stycznia 2008. Wówczas floreciści bić się będą w XIV turnieju O buzdygan JM Rektora AWFiS Gdańsk.