Trzech na cztery medale

7 grudnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
W rozegranych po raz siedemnasty mistrzostwach Polski weteranów w szermierce Sietom AZS AWFiS reprezentowany był przez trzech zawodników, ale do gdańskiego mieszka wpadły aż cztery medale, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

Do Krakowa na pewno na zwiedzanie nie wybrał się Maciej Drapella. Gdańszczanki walczył aż w dwóch broniach i... trzech kategoriach wiekowych. W szpadzie wywalczył złoto powyżej 40 lat. Natomiast w połączonych dwóch grupach wiekowych (powyżej 40 i powyżej 50 lat) we florecie zajął trzecie miejsce.

Porażka w tej drugiej specjalności nie była dla Drapelli zbyt dotkliwa, bo złoto i tak pojechało do Gdańska. Mistrzem kraju wśród florecistów powyżej 40 lat został Tomasz Surowiec.

Czwarty medal dla akademików, a drugi brązowy wywalczył Adam Derewicz w turnieju szpadzistów +50 lat.