• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Olaf Kobacki o powrocie i sytuacji w Arce Gdynia: Mieszkanie mam wynajęte na rok

Jacek Główczyński
24 lipca 2023, godz. 16:00 
Opinie (133)

Arka Gdynia

Olaf Kobacki strzelił 6 gola w 28 występie w oficjalnym meczu Arki Gdynia. Olaf Kobacki strzelił 6 gola w 28 występie w oficjalnym meczu Arki Gdynia.

- Nie będę się wypowiadać na temat sytuacji na linii kibice - klub. To na pewno nam nie pomaga, bo wolimy grać z kibicami. gdyż to jest przyjemności. Jednak nie pozostaje nam nic innego, jak robić swoje. Wiadomo, że w Arce Gdynia zawsze będziemy walczyć o awans. Teraz będzie tym ciekawiej, bo będą derby z Lechią Gdańsk. Zapowiada się fajne spotkanie, które chciałbym przeżyć, doświadczyć tych emocji. Dobrze byłoby w takim meczu zapisać się strzeleniem bramki - mówi Olaf Kobacki, który po rocznej przerwie w żółto-niebieskich barwach przypomniał się od razu zdobyciem gola na wagę remisu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 2:2.Jacek Główczyński: Chyba dobry występ jak na pierwszy mecz po powrocie po rocznej przerwie do Arki Gdynia?

Olaf Kobacki: Jestem pewny, że tak. Jestem zadowolony. Cieszy strzelona bramka. Szkoda, że nie udało się zdobyć trzech punktów, ale już myślimy o następny meczu, w Łęcznej. Tam będziemy chcieliśmy odnieść zwycięstwo.

Arka Gdynia walcząca. Wojciech Łobodziński o inauguracji Fortuna 1. Ligi Arka Gdynia walcząca. Wojciech Łobodziński o inauguracji Fortuna 1. Ligi

W meczu z Termaliką był pan bardzo aktywny, ale czy o skuteczność troszkę ma pan do siebie żal czy nie?
Bramkę strzeliłem, jedną sytuację zmarnowałem, ale był wtedy spalony. Trzeba patrzyć w przyszłość.

Po roku spędzonym w ekstraklasie, w Miedzi Legnica wrócił pan do Arki jako lepszy, pewniejszy co do własnych umiejętności piłkarz?

Tam był ciężki sezon. Spadek z ligi nie jest przyjemnym momentem w karierze. Jednak chciałem z tego okresu też wyciągnąć jak najwięcej dla siebie i cieszyć się tym sportem. Z taki też nastawieniem podchodzę do gry w Arce. Myślę, że to było widać na boisku.Ponownie pracuje pan z trenerem Wojciechem Łobodziński. Kto kogo ściągnął do Arki?

To wszystko działo się niezależnie od siebie. Ja miałem wrócić do Arki po zakończeniu sezonu. To że znów jesteśmy w jednym klubie, to przypadek. Trenera znam z Miedzi, znam jego filozofię, a zatem łatwiej mi się było wdrożyć do jego założeń.

Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Okres przygotowawczy w Arce miał być ciężki. Czy obciążenia były zbliżone do tych sprzed roku w Miedzi, czy jednak z tego względu, że to I liga a nie ekstraklasa, to w Gdyni trenowaliście jednak lżej niż Legnicy?

Treningi były bardzo podobne do tych w Miedzi. Bardzo dużo trenujemy z piłką. Nie ma za wiele samego biegania. Jeśli pracujemy intensywnie, to zawsze jest piłka. Myślę, że to było widać w meczu z Termaliką, bo dobrze operowaliśmy piłką na boisku.

Zawodnik

Olaf Kobacki

Olaf Kobacki

ur.
2001
wzrost
178 cm
ocena z sezonu
3.72 (2161 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Czy pański powrót do Arki to ten przysłowiowy krok do tyłu, aby później od razu zrobić dwa do przodu, czy jeszcze inaczej pan na to patrzy?

Na pewno chciałbym, aby tak było. Jednak nie rozmyślam, czy to krok w tył. Tu jest teraz moje miejsce. W Gdyni dobrze się czuję.

Ponad 2 tys. kibiców Arki Gdynia pożegnało Marcusa. Na Ponad 2 tys. kibiców Arki Gdynia pożegnało Marcusa. Na "Górce" z prezydentem miasta. Przeczytaj relację, zobacz multimedia ze spotkania przy ul. Ejsmonda

Pański kontrakt z Arką jest ważny aż do 30 czerwca 2026 roku. Nie odstrasza to innych klubów? Są jakieś zapytania z ich strony?

Gdy zostałem wykupiony przez Arkę z Atalanty, to ten kontrakt przedłużył się z automatu. O innych klubach to nie wiem, czy jest sens nawet rozmawiać. Skupiam się na tym, co jest tutaj. Jestem z tego zadowolony. Mieszkanie mam wynajęte na rok. Zobaczymy, co los przyniesie.Przed powrotem do Arki rozmawiał pan z władzami klubu, jakie będą cele, o co gracie?

Nie, ale wiadomo, że w Arce Gdynia zawsze będziemy walczyć o awans. Teraz będzie tym ciekawiej, bo będą derby z Lechią Gdańsk. Zapowiada się fajne spotkanie, które chciałbym przeżyć, doświadczyć tych emocji. Dobrze byłoby w takim meczu zapisać się strzeleniem bramki. Dodatkowo do Gdyni jest mi też blisko dlatego, gdyż wywodzę się z Poznania. Tym bardziej czuję więź z klubem i jak widać procentuje to na boisku.

Jak jest z tą presją związaną z awansem do ekstraklasy. Nie jest ona obecnie mniejsza niż podczas pierwszego pańskiego pobytu w Gdyni?

Nie będę się wypowiadać na temat sytuacji na linii kibice - klub. To na pewno nam nie pomaga, bo wolimy grać z kibicami. gdyż to jest przyjemności. Jednak nie pozostaje nam nic innego jak robić swoje. Będziemy walczyć, tak jak to było z Termaliką, do ostatniej minuty.

Wojciech Łobodziński: Najmocniejsza 1. Liga w historii. Przeczytaj, co jeszcze mówił trener Arka Gdynia przed inauguracją Wojciech Łobodziński: Najmocniejsza 1. Liga w historii. Przeczytaj, co jeszcze mówił trener Arka Gdynia przed inauguracją

Po takim meczu jesteście bardziej zbudowani, bowiem mieliście przewagę czy rozczarowani, gdyż w drugiej połowie graliście 11 na 10?

Też się trzeba cieszyć, że mamy remis. Tym bardziej patrząc przez pryzmat tego, że na koniec poprzedniego sezonu był mecz z Termalika przegrany 1:2. Widać, że jest jakaś poprawa. Nie od razu Rzym zbudowano. Trzeba cegiełka po cegiełce dokładać i budować ten sukces po prostu.

Podczas pierwszego pobytu w Gdyni grał pan na rożnych pozycjach. Czy ta nominalna jest ciągle nieokreślona?

Już nie. Przy ustawieniu 3-4-3 to jestem w tej trójce z przodu, taką "10", skrzydłowym. Ta pozycja jest teraz taka zróżnicowana i kreatywna. W sumie mi się to podoba.W poprzednim sezonie pańskiej gry w Arce niektórzy kibice zastanawiali się, dlaczego nie gra pan jako napastnik. Nie kusi pana "9"?

Myślę, że jednak nie mam warunków fizycznych, aby w tej roli grać. Chyba, że nastawilibyśmy się na grę długich piłek za plecy obrońców. Jednak mamy Karola Czubak, który strzela dużo bramek i niech je strzela nadal.

Czy pan ma indywidualne cele na ten sezon? Najlepiej takie, które widać w statystykach goli i asyst?

Chcę się skupić na tym, aby jak najwięcej dawać od siebie drużynie. Jeśli mam strzelić bramkę, abyśmy wygrali, to będę dążyć do tego, aby ją strzelić. Jeśli podać do kolegi i też będzie zwycięstwo, to podam. Dla mnie teraz najważniejsze jest, aby budować dobrą relację na boisku. Nie jestem indywidualistą, a chcę budować drużynę.

Arka Gdynia ma nowego kapitana i radę drużyny. Ołeksandr Azacki przejął opaskę Arka Gdynia ma nowego kapitana i radę drużyny. Ołeksandr Azacki przejął opaskę

W poprzednim sezonie w Arce był pan jednym z najmłodszych, a teraz trener Łobodziński podkreśla, że odmłodził zespół i ma już trzech innych młodzieżowców w "11"...

Lata lecą...

Jak zatem pan spogląda na samego siebie? Czy Olaf Kobacki jest ciągle zawodnikiem na dorobku, czy już czas najwyższy, aby udowodnił, że rzeczywiście drzemie w nim duży potencjał piłkarski?

To pierwszy sezon, w którym nie jestem młodzieżowcem. Dlatego są to dla mnie tym bardziej ważne rozgrywki, aby pokazać, że nie grałem tylko dla tego, że byłem młody, a po prostu potrafię grać w piłkę. Dla mnie ten sezon jest właśnie takim, aby udowodnić nie tylko komuś, ale także i sobie, że zasługuję na skład bez względu na wiek.

Typowanie wyników

28 lipca 2023, godz. 18:00
3 pkt.
Górnik Łęczna
ARKA Gdynia

Jak typowano

53% 145 typowań Górnik Łęczna
23% 64 typowania REMIS
24% 65 typowań ARKA Gdynia

Twoje daneTabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Odra Opole 1 1 0 0 5:2 3
2 Lechia Gdańsk 1 1 0 0 4:2 3
3 Znicz Pruszków 1 1 0 0 2:0 3
4 GKS Tychy 1 1 0 0 3:2 3
5 Motor Lublin 1 1 0 0 3:2 3
6 Miedź Legnica 1 1 0 0 1:0 3
7 Arka Gdynia 1 0 1 0 2:2 1
7 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1 0 1 0 2:2 1
7 Górnik Łęczna 1 0 1 0 2:2 1
7 Wisła Kraków 1 0 1 0 2:2 1
11 Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 0 1 0 1:1 1
11 Wisła Płock 1 0 1 0 1:1 1
13 Polonia Warszawa 1 0 0 1 2:3 0
13 Zagłębie Sosnowiec 1 0 0 1 2:3 0
15 GKS Katowice 1 0 0 1 0:1 0
16 Chrobry Głogów 1 0 0 1 2:4 0
17 Resovia 1 0 0 1 0:2 0
18 Stal Rzeszów 1 0 0 1 2:5 0
Tabela wprowadzona: 2023-07-24

Wyniki 1 kolejki

 • Chrobry Głogów - LECHIA GDAŃSK 2:4 (1:2)
 • ARKA GDYNIA - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (1:2)
 • Motor Lublin - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:1)
 • Górnik Łęczna - Wisła Kraków 2:2 (1:1)
 • Polonia Warszawa - GKS Tychy 2:3 (2:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock 1:1 (1:0)
 • Znicz Pruszków - Resovia 2:0 (0:0)
 • Miedź Legnica - GKS Katowice 1:0 (0:0)
 • Stal Rzeszów - Odra Opole 2:5 (0:2)

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (133)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

72% ARKA Gdynia
11% REMIS
17% Odra Opole

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 36 64 61.1%
2 Sławek Surkont 37 62 56.8%
3 Renata Koczyńska 37 61 56.8%
4 Roman Sutkowski 33 61 60.6%
5 Mariusz Kamiński 37 61 54.1%

Ostatnie wyniki Arki

44% ARKA Gdynia
17% REMIS
39% GKS Katowice

Relacje LIVE

Najczęściej czytane