Oni obejrzeli

16 września 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Kibice-telewidzowie piłki ręcznej mieli więcej szczęścia niż sympatycy Lechii, którym przerwano transmisję z Gdańska oraz siatkówki, którym w trakcie finału mistrzostw Europy zafundowano... "Telexpress". Mecz PMKS Focus Park-Kiper Piotrków - AZS AWFiS Gdańsk w ekstraklasie mężczyzn został pokazany w niedzielny wieczór na regionalnej "Trójce" w całości. Szkoda tylko, że akademicy przegrali 24:27 (14:14).

Focus: Ner, Matulski - Miszka 9, Bodasiński 2, Piętak, Pietrkiejew 6, Furman, Zinczuk 1, Płócienniczak, Różański 1, Wolski, Matyjasik 4, Białaszek, Afanasjew 4.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Chrapkowski 3, Ćwikliński 3, Fogler 1, Olęcki, Wysokiński 3, Pilch 7, Woynowski 2, Masiak 1, Sulej 1, Chrapusta, Ringwelski 2, Walasek 1.

Gdańszczanie z dobrej strony zaprezentowali się na terenie faworyzowanego przeciwnika. Focus jest o wiele silniejszą drużyną niż ta sprzed dwóch lat, która kosztem akademików utrzymała się w ekstraklasie. A jednak na początku każdej z połów to podopieczni Daniela Waszkiewicza dyktowali warunki gry. Szkoda, że potem brakowało konsekwencji, sił i chyba także umiejętności.

W 11. minucie gdańszczanie po dwóch udanych akcjach Pawła Ćwiklińskiego prowadzili 5:3, a po rzucie Roberta Foglera było jeszcze 6:4. Skuteczny był Marcin Pilch, który w całym spotkaniu zdobył siedem bramek. Jednak już w końcówce pierwszej połowy to akademicy musieli ratować remis, bo przegrywali 12:13. Udało się wyciągnąć na 14:14.

W drugą połowę również lepiej weszli gdańszczanie. Po bramce Bartosza Walaska było 18:16 dla przyjezdnych. Piotrkowianie wyrównali na 18:18. W 43. minucie było jeszcze 19:19. Jak się później okazało po raz ostatni na tablicy pojawił się wówczas stan równowagi. Masywnie zbudowany Tomasz Matulski (145 kg wagi przy wzroście 186 cm!) skutecznie zasłonił dostęp do własnej bramki, a jego koledzy z pola zaliczyli pięć trafień z rzędu. Z rezultatu 19:24 nie można było już podjąć skutecznego pościgu po choćby punkt.

Pozostałe wyniki 3. kolejki i tabela: Vive Kielce - Olimpia Piekary Śląskie 31:24 (16:12), MMTS Kwidzyn - Wisła Płock 27:24 (11:14), Miedź Legnica - Azoty Puławy 24:27 (11:15), Interferie Zagłębie Lubin - OKPR Traveland Społem Olsztyn 31:23 (17:14), Techtrans Darad Elbląg - AMD Chrobry Głogów 22:23 (12:12).

Opinie (2)

• czyżby profesor zapisał się do PISu skoro nie wyłączyli????

• 0 0

• aktualizacja

skoro wyniki meczy i artykuly pisane sa w miare na biezaco i ma byc tak profesjonalnie, to wypadaloby zaktualizowac dane o trenerach, skladzie druzyny i dodac aktualne zdjecia zawodnikow