Osiem goli w siatce drużyny Młodej Ekstraklasy

17 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

W ostatnim sprawdzianie przed wznowieniem rozgrywek ligowych piłkarze Lechii rozgromili w sparingu własną drużynę Młodej Ekstraklasy 8:0 (4:0). Młodzieży biało-zielonych przed klęską nie uchronił nawet Paweł Kapsa. Martwi uraz Krzysztofa Bąka, ale jest nadzieja, że prawy obrońca gdańszczan nie będzie musiał pauzować

.

Wołąkiewicz 13, T. Dawidowski 15, Rosiński 31 (samobójcza), Wiśniewski 38, Buzała 52, 64, Kowalczyk 84, Kaczmarek 90.

LECHIA:
I połowa: Małkowski - Bąk (36 Rogalski), Bajić, Wołąkiewicz, Mysona - Surma, Pietrowski, Nowak - Lukjanovs, Dawidowski, P.Wiśniewski.
II połowa: Małkowski - Rogalski, Kożans, Bajić, Kosznik - Popielarz, Laizans, Piątek - Buzała, Kowalczyk, Kaczmarek.

LECHIA ME:
I połowa: Kapsa - T.Kila, Rosiński, Zbrzyzny, G.Kila - Kądziela, Tofil, Żmijewski, Zejglic - Korzępa, Ł.Wiśniewski (30 Duda).
II połowa: Ziółkowski - Prusaczyk, Gładczuk, Zakrzewski, Sterczewski - Andrychowski (75 Grzywacz), Stępień, Brzeski, Kowalkowski (70 Włodkowski), Szuprytowski - Duda (60 Grembocki).

Jako, że Lechia ostatni oficjalny mecz rozegrała 7 kwietnia, a rozgrywki ligowe będzie mogła wznowić 29 kwietnia, Tomasz Kafarski zdecydował się w piątek przeprowadzić sparing, aby utrzymać drużynę w rytmie meczowym.

Początkowo myślano, aby za rywala obrać jednego z II-ligowców Olimpię Grudziądz bądź Bałtyk Gdynia, ale ostatecznie, podobnie jak kilka innych klubów ekstraklasy, i w Gdańsku zdecydowano się na grę pierwsza drużyna kontra zespół Młodej Ekstraklasy.

Aby nieco zrównoważyć siły w pierwszej połowie w bramce młodzieży stanął Paweł Kapsa, ale i tak musiał czterokrotnie wyciągać piłkę z siatki, podobnie jak jego zmiennik po zmianie stron.

Lechia rozpoczęła w składzie, który szkoleniowiec ustawiał na większości treningów w tym tygodniu i ci co zagrali w polu przynajmniej na dzisiaj wydają się być najbliżej "11" na mecz z Polonią Bytom.

Być może do niespodzianki dojdzie w bramce, bo cały mecz w pierwszej zaprezentował się Sebastian Małkowski. - Nie jest tak, że nie mamy alternatywy dla Kapsy. Sebastian może z powodzeniem wejść do gry w którymś z meczów ekstraklasy, ale nie wydaje mi się, że już z Polonią - nie ukrywał trener Kafarski.

Eksperymenty na dobre rozpoczęły się po przerwie, choć już w 36. minucie trzeba było dokonać zmiany na prawej obronie. Robert Zbrzyzny bez pardonu zaatakował Krzysztofa Bąka. Ten ostatni opuścił boisko ze stłuczeniem kości piszczelowej. Wszystko jednak wskazuje na to, że zagra we wtorek w ekstraklasie.

Jednak niezależnie od tej sytuacji trener Kafarski szuka alternatyw w obronie. W związku z niekończącymi się dolegliwościami Petera Ćvirika, który po sezonie zresztą i tak pożegna się z Lechią, do roli stopera przymierzany jest Marko Bajić. - Gdyby pojawiła się sytuacja awaryjna, na przykład kartki, mógłby tutaj grać też w ekstraklasie - ocenia możliwości dotychczasowego pomocnika Kafarski.

Natomiast już jesienią na prawej stronie defensywy był sprawdzany Maciej Rogalski, który na tej pozycji zagrał i teraz. W poprzedniej rundzie przesuwaną tutaj również Huberta Wołąkiewicza (otworzył worek bramkowy w sparingu celnym kopnięciem z karnego). W zimowych sparingach był zaś na niej ustawiany Marcin Kaczmarek, który tym razem dostał szanse w ataku i ustalił końcowy wynik.

Ale w ofensywie Lechia ma sporo atutów. Ponownie aspiracje do gry w pierwszej "11" zgłosił Paweł Buzała. Napastnik pojawił się na boisku po przerwie i potrzebował niespełna 20 minut, aby dwukrotnie wpakować piłkę do siatki rywali. Zresztą tego dnia z piłkarzy grających w ataku tylko Ivans Lukjanovs gola nie strzelił, co nie oznacza, że zawiódł. Z powodu drobnej kontuzji nie grał Jakub Zabłocki.

Gdy jesteśmy przy eksperymentach to drugą szansę gry w sparingu pierwszej drużyny (poprzednio przed rundą) otrzymał Jakub Popielarz. To kolejny sygnał, że już latem pomocnik może być kolejnym młodzieżowcem, który otrzyma szanse na stałe na trenowanie z pierwszą drużyną, bo obecnie z młodych piłkarzy z pola został w tym towarzystwie tylko Marcin Pietrowski.

Opinie (52) 9 zablokowanych

• Sopot 100% Lechia (4)

Oby tyle bramek wpadało w lidze :)

• 42 17

• Trochę fdantazjujesz chłopie.

Jest przecież Tomek Szczypior z rodziną, no i mają flagę :)

• 8 3

• (2)

niestety jest nas WIECEJ :)

• 6 5

• (1)

moze i wiecej ale nie widac tego,jak jest was wiecej to zapraszam na Kamionke albo Brodwino wyjsc w barwach a nie raz na jakis czas po Monciaku sie przejdzie bo tam duzo ludzi i kamery z policja to sie pewnie czujesz

• 3 2

• nawet się boją na monciak wejść Oni doskonale wiedzą że Sopot jest Biało - Zielony a to że na siłę robią vlepy to nic nie znaczy

• 3 1

• Nieciekawa jest przyszłość Lechii z taką młodzieżą. (4)

• 19 23

• chłopacy po 16 lat przeciwko 6-tej drużynie e-klasy...widzisz różnice?

• 9 2

• odróżniasz młodzież od seniorów?

lepiej popatrz na swoją Areczkę bo ja nie widzę ich w ekstraklasie z takimi grajkami.

• 5 1

• gdyby mlodziez np zremisowala to bys powiedzial ze Lechia jest slaba
      zawsze znajdzie sie jakas osoba ktora sie przyczepi do wyniku, po prostu jedni sa lepsi a drudzy gorsi i tyle
      nastepnym razem pomysl co piszesz .

• 3 2

• nieciekawa jest przyszłość Tczewa z takim myśleniem tczewian

• 0 1

• damy rade !!!

Good chłopaki... tak trzymać ... i oby tak do końca.... ;) LG !!!!!

• 11 8

• 107 lat piłki w Gdańsku i Lechii w Polsce ! (3)

• 22 10

• To Lechia ma już 107 lat ????

Jesteś kiepski z matematyki,ale fałsz umiesz dodawać .

• 2 5

• (1)

ejże kolego, my nie musimy dodawać sobie historii, ta którą mamy jest wystarczająco piękna. Tylko Lechia Gdańsk!!!

• 6 1

• HAHHAHA bardzo piekna lechia to liga podwórkowa i stado kiboli wykrzykujacych swoje wypociny pod blokami po pijaku

• 1 3

• Witam wszystkich znawców polskiego futbol. Miejsce trojmiejskich drużyn jest adekwatne do poziomu naszej ligi. Arka nie (11)

dorównuje poziomowi Polskiej Ekstraklasy,Lechia czołówce. Miejsca Naszych drużyn świadczą o niskim poziomie całej Ekstraklasy. Lechia nie mając sponsora może tylko "przypadkowo walczyć" o punkty. Dlaczego Lotos nie zainteresuje się Trojmiejską piłka. Bo marka nie chce kojarzyć sie z PATPLOGIA, NEDZNYM STADIONEM. Nie wszyscy kibice wiedzą ze na Baltic Arenie beda rozgrywane tylko mecze szlagierowe. Tak wiec Lechia pozostanie na traugutta. Arka jedyne madre posuniecie klubu to budowa - stadionu. Stadion sam na siebie zarobi. Panowie aby wygrywac trzeba inwestowac. z czym dzisiaj kojarzy sie Lechia czy Arka - z ustawkami z internetowymi napinaczami, pijaczkami.

• 11 21

• (6)

Powtarzasz sie chłopie. Nie pisz więcej tych wypocin Taki z Ciebie znawca futbolu jak ze mnie ksiądz,a wiedzę czerpiesz chyba z wp.pl.

• 8 1

• To może ty wysil się trrochę i skometuj sensownie, wiedzę czerpię z życia. (5)

• 2 6

• Laska wszyscy Ci pokazuja w obu tematach ze piszesz sobie bajki, ale Ty dalej.. Zapewne jestes z Gdynii. (2)

• Kolego jestes w bledzie (1)

1. Stadiony buduja miasta (odpowiednio Gdynia i Gdansk)
          2. Lechia bedzie grala w Letniewie wszystkie mecze.
          A tak przy okazji pan kuchar nie przyszedl do Gdanska, bo kocha Lechie, tylko dla interesu. Wszystkie miasta organizatorzy EURO 2012 były juz 'zajete' (solorz zajal wroclaw, wawa i poznan maja juz dobrze zorganizowane kluby). To zupelnie chlodna analiza polskiego pilkarskiego podworka. Strategia jest prosta szukamy klubu z kibicami i z wizja na duzy nowy stadion, inwestujemy ale tylko tyle ile jest niezbedne ale pamietajmy ze najwazniejsze sa zyski.

• 1 0

• Ja się z jackiem zgadzam Piłka to interes a Arka stadionu nie buduje bo ich na to nie stać tylko im Miasto Gdynia buduje i na tym stadionie BEDĄ grać razem z Bałtykiem a stadion w Letnicy To też Miasto ale Gdańsk i może jeszcze skądś kasę zbierają bo wiadomo Euro i raczej Lechia tam będzie grała a kto będzie zarządzał to jeszcze tak na 100% nie wiadomo. Lechia ma jakieś pomysły coś faktycznie się dzieje ale jak będzie za rok za 5 to nikt nie wie, teraz powiedzmy że jest fajnie a za kilka lat to kto wie