Osłabione mistrzynie przegrały w Muszynie

16 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Sonja Popović z Muszynianki (nr 10) została MVP spotkania, a w drużynie Atomu Trefla najwięcej punktów zdobyła Anita Kwiatkowska (nr 10). Sonja Popović z Muszynianki (nr 10) została MVP spotkania, a w drużynie Atomu Trefla najwięcej punktów zdobyła Anita Kwiatkowska (nr 10).

Na siedmiu zwycięstwach z rzędu zakończyła się passa siatkarek Atomu Trefla w Orlen Lidze. Sopocianki przegrały na wyjeździe z Bankiem BPS Muszynianką Fakro 1:3 (25:23, 15:25, 22:35, 11:25). Porażka nie jest zaskoczeniem, jeśli spojrzymy na bardzo osłabiony skład mistrzyń Polski. Rezerwistkom Anicie Kwiatkowskiej czy Noris Cabrzerze głównie w inauguracyjnej partii udało się zaskoczyć rywalki. Potem podopieczne Adama Grabowskiego miały coraz większe kłopoty w ofensywie oraz na przyjęciu zagrywki, a także przegrywały walkę na środku bloku.

MUSZYNIANKA MUSZYNIANKA
Serena 7, Rousseaux 1, Bednarek-Kasza 17, Popović 16, Werblińska 17, Gajgał 3, Maj (libero) oraz Jagieło 9, Dziękiewicz 3, Sieradzan
Sędziowie: Budzik, Nowak
Bełcik 3, Cabrera 7, Łukasik 3, Kwiatkowska 18, Coimbra 14, Szeluchina 3, Zenik (libero) oraz Podolec 2, Kuziak, Wilk

34% 121 typowań ATOM TREFL Sopot

sopoccy kibice, którzy przybyli do Muszyny zostali zaproszeni do... rozegrania meczu przez fanów Muszynianki. W tym starciu pod siatką lepsi okazali się miejscowi, którzy wygrali 3:1 (25:8, 25:22, 21:25, 25:19).
duże osłabienie Atomu Trefla, jak informowaliśmy z powodów zapisów w kontrakcie przeciwko Muszyniance nie może grać Rourke, ponadto brakuje kontuzjowanej Pykosz, a także chorej Kaczorowskiej (ATOM TREFL Sopot), na przeziębienie narzeka również Podolec (ATOM TREFL Sopot). Trener Grabowski ma do dyspozycji tylko 10 zawodniczek
Muszynianka w najmocniejszym składzie
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. W "6" Atomu Trefla m.in. Cabrera (ATOM TREFL Sopot), Kwiatkowska (ATOM TREFL Sopot) i Łukasik (ATOM TREFL Sopot)
punkt
0:1
skuteczny atak Kwiatkowskiej (ATOM TREFL Sopot)
1:3
udane ataki Kwiatkowskiej (ATOM TREFL Sopot) i Cabrery (ATOM TREFL Sopot)
punkt
1:4
Werblińska (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) atakuje w aut, mimo jej protestów sędziowie przyznają punkt sopociankom
punkt
2:4
blok
2:5
Blok na Werblińskiej (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
punkt
3:5
punkt
3:6
punkt
3:7
dwa punkty z rzędu Szeluchiny (ATOM TREFL Sopot)
4:8
pierwsza przerwa techniczna po ataku Cabrery (ATOM TREFL Sopot), cztery punkty w zapasie Atomu Trefla
punkt
5:8
po wznowieniu gry niezbyt dobre przyjęcie, ale potem dobry atak Rousseaux (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
punkt z zagrywki
5:9
Bełcik (ATOM TREFL Sopot) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
6:9
blok
7:9
Blok na Kwiatkowskiej (ATOM TREFL Sopot)
punkt
7:10
długą wymianę skończyła Kwiatkowska (ATOM TREFL Sopot), która sprytnie obiła blok
7:11
Cabrera (ATOM TREFL Sopot) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
7:12
Rousseaux (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) zaatakowała w aut, ale Belgijka ma przede wszystkim kłopoty na przyjęciu
7:12
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rousseaux, w jego miejsce wchodzi Jagieło.
punkt
7:13
czas
7:13
Przerwa na żądanie (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) po ataku Kwiatkowskiej (ATOM TREFL Sopot). Na razie sopockie skrzydłowe, które grają z konieczności, czyli Anita i Kubanka Cabrera (ATOM TREFL Sopot) zdobywają najwięcej punktów
punkt
8:13
po wznowieniu gry Popović (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) atakował dwukrotnie, za drugim podejściem skutecznie
punkt
8:14
punkt
9:14
punkt
10:14
dwa z rzędu skuteczne ataki Werblińskiej (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
blok
10:15
Blok Kwiatkowskiej (ATOM TREFL Sopot) i Szeluchiny (ATOM TREFL Sopot) na Werblińskiej (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
punkt
11:15
12:15
Popović (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Chwilę wcześniej Chorwatka również udanie w ataku
punkt
13:15
Kwiatkowska (ATOM TREFL Sopot) pomyliła się w ataku
punkt
13:16
13:16
druga przerwa techniczna po ładnym ataku po skosie Coimbry (ATOM TREFL Sopot), Atom Trefl prowadzi trzema punktami
punkt
14:16
punkt
14:17
punkt
14:18
skuteczne zbicia z obiegnięcia Szeluchiny (ATOM TREFL Sopot), a w odpowiedzi po identycznej akcji Gajgał (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) w aut
17:19
zbliżają się rywalki, Serena (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) wygrała walkę na siatkę z Łukasik (ATOM TREFL Sopot), a w kolejnej akcji dobry atak Popović (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
punkt
18:19
czas
18:19
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL Sopot) po kolejnym udanym zbiciu Popović (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
punkt
18:20
po wznowieniu gry punktuje Coimbra (ATOM TREFL Sopot)
18:20
ATOM TREFL Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Coimbra, w jego miejsce wchodzi Podolec.
punkt
19:20
19:20
ATOM TREFL Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cabrera, w jego miejsce wchodzi Kuziak.
punkt
19:21
punkt
20:21
punkt
21:21
atak Popović (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna), a po chwili przełożenie ręki nad siatką przez Bełcik (ATOM TREFL Sopot) oznacza, ze mamy remis
czas
21:21
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL Sopot).
punkt
21:22
zagrywkę zepsuła Bednarek-Kasza (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
punkt
22:22
punkt
22:23
kiwka Podolec nad blokiem
22:23
ATOM TREFL Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Podolec, w jego miejsce wchodzi Coimbra.
czas
22:23
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA).
22:23
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuziak, w jego miejsce wchodzi Cabrera.
22:23
sędziowie nakazują, aby wrócić ze zmianą, Cabrera (ATOM TREFL) wróciła na ławkę i Kuziak jest teraz pod siatką!
punkt
23:23
23:23
dopiero teraz wchodzi Cabrera (ATOM TREFL)
23:25
Koniec pierwszego seta. Można mówić o niespodziance. Atom Trefl, mimo osłabienie składu, prowadzi w Muszynie 1-0
  • 25
Rozpoczynamy drugiego seta. Atom Trefl z "6" z początku meczu, Muszyna z dwiema zmianami, grają Jagieło i ekssopocianka - Dziękiewicz
punkt
0:1
Jagieło przekroczyła linię środkową
punkt
1:1
Serena (MUSZYNIANKA) po raz drugi w tym meczu wygrała walkę na siatce z Łukasik (ATOM TREFL)
3:2
zepsute zagrywki z obu strony, w siatkę piłkę wpakowały Serena (MUSZYNIANKA) i Cabrera (ATOM TREFL)
8:5
pierwsza przerwa techniczna po autowym zbiciu Cabrery (ATOM TREFL), sopocianki przegrywają, gdyż mają problemy w ataku, punktują na razie w tej partii głównie po błędach rywalek
punkt
8:6
po wznowieniu gry sprytna kiwka Coimbry (ATOM TREFL)
punkt
8:7
punkt
9:7
nieudane ataki z obu stron, Popović (MUSZYNIANKA) w siatkę, Kwiatkowska (ATOM TREFL) w aut
punkt
9:8
punkt
10:8
blok
11:8
Blok Bednarek-Kaszy (MUSZYNIANKA) na Kwiatkowskiej (ATOM TREFL)
punkt
12:8
czas
12:8
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Posypała się gra sopocianek przede wszystkim w ofensywie
blok
13:8
Blok Bednarek-Kaszy (MUSZYNIANKA) tym razem na Cabrerze (ATOM TREFL)
punkt
13:9
wreszcie atakiem po prostej przebiła się Kwiatkowska (ATOM TREFL)
punkt
14:9
zepsuta zagrywka Cabrery (ATOM TREFL)
14:9
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cabrera, w jego miejsce wchodzi Kuziak.
19:12
Dziękiewicz (ATOM TREFL) po ataku z obiegnięcia, a Serena (MUSZYNIANKA) z drugiej piłki powiększają przewagę miejscowych
21:13
Blok Sereny (MUSZYNIANKA) na Cabrerze (ATOM TREFL)
24:15
Bełcik (ATOM TREFL), która weszła z ławki, zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
1:0
Serena (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
2:3
Łukasik (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
4:3
w aut zaatakowała Kwiatkowska (ATOM TREFL)
7:5
skuteczna Popović (MUSZYNIANKA), a Kwiatkowskiej (ATOM TREFL) nie wyszedł atak z drugiej linii
blok
7:6
Blok Coimbry (ATOM TREFL) na Dziękiewicz
punkt
8:6
8:6
druga przerwa techniczna po zbiciu z drugiej linii Popović (MUSZYNIANKA)
punkt
9:6
10:6
Dziękiewicz (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
11:9
skuteczny atak Kwiatkowskiej (ATOM TREFL)
punkt
11:10
w antenkę zaatakowała Popović (MUSZYNIANKA)
15:13
w bardzo trudnej pozycji punktuje Werblińska (MUSZYNIANKA)
punkt
15:14
punkt
16:14
16:14
druga przerwa techniczna po ataku Werblińskiej (MUSZYNIANKA)
punkt
16:15
po wznowieniu gry Cabrera (ATOM TREFL) obiła blok
punkt
17:15
17:16
Bełcik (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
17:17
Blok na Popović (MUSZYNIANKA)
punkt
18:17
Serena (MUSZYNIANKA) wygrała walkę na siatce z Łukasik (ATOM TREFL)
punkt
19:17
w aut atak Cabrery (ATOM TREFL), tak orzekli sędziowie, choć wydawało się, że piłka zawadziła o blok
24:20
Cabrera (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
24:21
Coimbra (ATOM TREFL) przebiła się w ataku
czas
24:21
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA), gdyż gospodynie nie wykorzystały czterech piłek setowych
  • 25
Rozpoczynamy czwartego seta. Muszynianka w składzie z poprzedniego seta, w Atomie Treflu w "6" z Podolec (ATOM TREFL)
punkt
1:0
Serena (MUSZYNIANKA) znów lepsza na siatce od Łukasik (ATOM TREFL)
punkt
1:1
punkt
2:1
punkt
3:1
dwa ataki z rzędu Bednarek-Kaszy (MUSZYNIANKA)
blok
4:1
Blok na Kwiatkowskiej (ATOM TREFL)
czas
4:1
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Jedyny punkt w tym secie dla sopocianek zdobyła Podolec (ATOM TREFL)
blok
5:1
5:1
ATOM TREFL przeprowadza zmianę na rozegraniu. Boisko opuszcza Bełcik, w jego miejsce wchodzi Wilk.
punkt
6:1
bardzo długa wymiana, w obronie niemal cudów pokonywała zwłaszcza Coimbra (ATOM TREFL), ale ostatnie słowo należało do Werblińskiej (MUSZYNIANKA)
8:4
pierwsza przerwa techniczna po ataku Werblińskiej (MUSZYNIANKA)
punkt
8:5
po wznowieniu gry zagrywkę zepsuła Popović (MUSZYNIANKA)
12:7
MUSZYNIANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Popović, któa doznała urazu kciuka, w jej miejsce wchodzi Sieradzan.
14:9
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Podolec, w jego miejsce wchodzi Kuziak.
blok
15:9
punkt
16:9
16:9
druga przerwa techniczna po ataku Kwiatkowskiej (ATOM TREFL), rośnie przewaga Muszynianki, gdyż sopocianki mają problemy w przyjęciu zagrywki oraz w ataku, niskie procenty skuteczności w obu tych elementach
punkt
17:9
Werblińska (MUSZYNIANKA) skończyła przechodzącą piłkę
18:9
Jagieło (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
18:9
19:9
19:9
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wilk, w jego miejsce wchodzi Bełcik.
24:10
Bednarek-Kasza (MUSZYNIANKA) i Werblińska (MUSZYNIANKA) po udanych atakach doprowadzają do piłki meczowej

Wyniki 11 kolejki

• Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - ATOM TREFL SOPOT 3:1 (23:25, 25:15, 25:22, 25:11)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Białystok 3:0 (25:21, 25:16, 25:16)
  • PTPS Piła - Siódemka Legionovia Legionowo 3:0 (25:15, 25:10, 25:17)
  • Aluprof Bielsko-Biała - Budowlani Łódź 2:3 (20:25, 26:24, 29:31, 25:20, 11:15)
  • Impel Wrocław - Pałac Bydgoszcz 3:2 (19:25, 25:11, 25:23, 19:25, 16:14)

Opinie (25)

• Anita Kwiatkowska

Beznadziejna. Jej słabość odebrała zespołowi jakiekolwiek szanse na nawiązanie walki. Dawno nie widziałem tak słabej i bezmyślnej atakującej.

• 8 14

• Atom! (3)

I teraz wychodzi jak bzdurna jest polityka klubu,ktory w momencie transferu ROURKE nie kwestionowal zakazu wystepu tej zawodniczki w meczu z tym zespolem.W Muszynie graja tez byle zawodniczki typu MAJ,ktore graly w ubieglym sezonie w ATOMIE i tu jest ok.Po prostu to jest dowod na to jak prezni sa dzialacae ATOMU z prezesem na czele!!!!!

• 15 4

• (2)

Widzę kibicu, że masz marne pojęcie o tym wszystkim! Te praktyki są spotykane w sporcie zawodowym! Rourke nie miała wyjścia jak chciała zmienić klub a Atom nie mógł nic zrobić bo klauzula dotyczy umowy zawodniczki sprzed roku. Zakaz gry dotyczy zesonu regularnego wieć o medale będzie grała a tracić taką zawodniczkę ze względu na takie zapisy to grzech! Maj i Dziękiewicz byly wolnymi zawodniczkami więc Atomowi nic do ich umów! i tak po krótce.

• 15 1

• No właśnie.

A w dodatku cała sytuacja może mieć pewien plus. W play-off, jeśli oba zespoły się spotkają, Muszynie przyjdzie pierwszy raz mierzyć się z Rachel po dugiej stronie siatki :)

• 11 0

• bzdury pleciesz

• 0 5

• Co do Kwiatkowskiej- zgoda- ona jest za słaba żeby zastąpić Rachel. Co do zakazu występu Rachel -również.dziwię się Muszynie ,że chwyta się takich środków.Myślę ,że czas rewanżu przyjdzie -Popovic jest cienka ,i nie dorasta Rourke do pięt. Optymizmem napełnia fakt ,że grając w śmiesznym składzie wygrywamy z Muszyną seta.Bedzie dobrze...

• 13 4

• bez przesady Kwiatkowska zdobyła 18 punktów (4)