Ostatni ćwierćfinał i pierwszy mecz Euro2012 na 0:0

Marta
24 czerwca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Gianluigi Buffon potwierdził, że jest jednym z najlepszych bramkarzy świata. Włoch obronił jednego karnego, a przy kolejnym również nie skapitulował, bo piłka zatrzymała się na poprzeczce. Gianluigi Buffon potwierdził, że jest jednym z najlepszych bramkarzy świata. Włoch obronił jednego karnego, a przy kolejnym również nie skapitulował, bo piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Anglicy i Włosi zafundowali kibicom najdłuższy jak dotychczas mecz podczas Euro 2012, a zarazem jedyny w tym turnieju, w który nie padły gole. Dlatego po 120 minutach gry sędzia zarządził rzuty karne. Tę próbę wygrała Italia 4:2. Można powiedzieć, że sprawiedliwości stało się zadość, gdyż piłkarze z Półwyspu Apenińskiego byli strojną atakującą w tym spotkaniu. W czwartek, 28 czerwca, w Warszawie podopieczni Cesare Prandelliego zmierzą się w Warszawie w pojedynku o finał z Niemcami. Dzień wcześniej, w Doniecku zagrają Portugalia z Hiszpanią

2:4 Diamanti

ANGLIA: Hart - Johnson, Cole, Terry, Lescott - Gerrard, Young, Milner (61 Walcott), Parker (94 Henderson) - Rooney, Welbeck (61 Carroll).

WŁOCHY: Buffon - Balzaretti, Abate (90 Maggio), Barzagli, Bonucci - Marchisio, De Rossi (80 Nocerino), Montolivo, Pirlo - Balotelli, Cassano (78 Diamanti).

Żółte kartki: - Barzagli, Maggio.
Sędzia: Pedro Proenca (Portugalia).

Znani z dużego temperamentu kibice futbolu we Włoszech musieli rwać sobie włosy z głów podczas ćwierćfinałowego meczu Squadra Azzurra z Anglikami. Włosi niemal przez cały czas posiadali spora przewagę optyczną, raz po raz przedostawali się w pole karne rywali i ostrzeliwali bramkę Joe Harta.

Golkiper Manchesteru City udowadniał jednak, że jest jednym z najlepszych graczy na swojej pozycji podczas tych mistrzostw, z drugiej strony bardzo często w ostatniej chwili wyręczali go koledzy z pola.

Tak był o m.in. w 25 minucie kiedy to strzał z bliskiej odległości Mario Balotellego został zablokowany w ostatniej chwili przez wracającego do defensywy Anglika. Ten sam włoski napastnik 7 minut później, w trudnej sytuacji, niemal z półobrotu, zdołał oddać strzał na bramkę Harta, jednak bramkarz Anglików obronił i uruchomił błyskawiczna kontrę. W mgnieniu oka akcja przeniosła się pod bramkę włoską ale tam Theo Wallcott źle uderzył w piłkę.

Udanych akcji Synów Albionu było jednak w tym meczu jak na lekarstwo i spotkanie toczyło się niemal przez cały czas pod dyktando atakujących ale nieskutecznych Włochów. Zaraz na początku drugiej połowy z 3 metrów do bramki nie trafił Daniele De Rossi, może 2 metry dalej do bramki miał po chwili Balotelli ale wynik nadal nie zmieniał się. Po chwilowym uspokojeniu gry Włosi zaatakowali jeszcze raz w końcówce.

W 89 minucie meczu Antonio Nocerino znalazł się w wybornej sytuacji przed bramką Harta ale pomocnikowi AC Milan piłkę w ostatniej chwili "zdjął" Glen Johnson.

Doszło do dogrywki, w niej również przeważali reprezentanci Italii ( m.in. w 101 minucie słupek Dimantiego), raz nawet piłka po ich strzale znalazła się w bramce angielskiej ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

Po raz pierwszy więc w polsko-ukraińskim turnieju zwycięzcę wyłonić musiały rzuty karne. Pierwsze jedenastki zostały wykorzystane, później obok bramki strzelił Riccardo Montolivo a że swojej szansy nie zmarnował Wayne Rooney, to Anglicy wyszli na prowadzenie.

Po chwili kapitalnym strzałem a'la Antonin Panenka z Mistrzostw Europy z 1976 r. popisał się Andrea Pirlo czym dodał otuchy swoim rodakom. Wyspiarze pomylili się w dwóch kolejnych próbach a Włosi takiej szansy już z rąk nie wypuścili awansując do półfinału, w którym w Warszawie zmierzą się z Niemcami.
Marta

Opinie (23) 1 zablokowana

• anglia nie istniała

teraz czas na helmutów, a w finale z metrociapami

• 21 6

• Cały ten mecz (4)

To jedna wielka kupa.Musiałem wypic trzy kawy bo mi sie oczy zamykały,festiwal kiksow i nieskutecznosci.Zadnych szans z Niemcami makarony nie maja.

• 13 23

• zebys sie nie zdizwil

• 7 3

• mój tata też nazywa Włochów ,,makaroniarzami" ale włoska kuchnia to nie tylko makarony, choć dominują

• 2 3

• Ja musze tobie przypomniec ze od 1970 roku kiedy (1)

Italia pokonala Niemcow na stadionie Azteca w Meksyku w czasie owczesnych Mistrzostw Swiata to Niemcy maja raczej na pewno bardzo kiepski bilans w meczach z Wlochami. Widocznie Wlosi potrafia rozwiklac Niemiecki system tak samo jak Francja i Holendzry zawsze przysparzali problemow Brazylii i Argentynie. Bardzo proste, wejdz na google.com i wyszukaj to zobaczysz ze mam racje.
      Ale nie znaczy ze nie zycze dobrego Niemcom. Ja chce po prostu zeby wygral najlepszy obojetnie kto to jest.

• 2 1

• Statystyki sobie schowaj w buty

Dzis reprezentacja Niemiec jest duzo lepsza od Włochow ktorzy jak zwykle staraja sie przeturlac w tym turnieju na fuksach i minimalnych wygranych.

• 0 0

• RUGBY LECHIA GDANSK MISTRZ POLSKI!!! (1)

• 12 11

• w rugby tak, ale w piłce nożnej to masakra

• 2 3

• Angole

Taka piłka jak od lat duzo walki i mało pomysłu,nic dziwnego ze nic ugrac nie moga.

• 11 0

• Pokonac Włochów w fazie pucharowej można tylko... (3)