Polscy rugbiści wygrali w Mołdawii

Wicemistrzostwo Europe Trophy w zasięgu

Radosław Rakowski (z piłką) przypieczętował zwycięstwo polskich rugbistów w Mołdawii. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Reprezentacja Polski rugbistów wygrała na wyjeździe z Mołdawią 15:3 (10:3). Przyłożenie zaliczył zawodnik Arki Gdynia Radosław Rakowski, a pięć punktów wykopał łącznik ataku Ogniwa Sopot - Wojciech Piotrowicz. Debiut zaliczył kolega klubowy tego ostatniego - Grzegorz Szczepański. W podstawowej "15" zaprezentowało się 7 przedstawicieli trójmiejskich klubów. Zwycięstwo otwiera biało-czerwonym drogę o 2. miejsca w końcowej tabeli Rugby Europe Trophy, gdyż z bezpośrednio wyprzedzającymi ich rywalami w kwietniu zagrają w naszym kraju.

Punkty
Ion Constantin 3 - Daniel Gdula 5, Radosław Rakowski 5, Wojciech Piotrowicz 5

POLSKA: Wilczuk, Kujawa, Mchedlidze - Karpiński II, Perzak - Bartoszek, Powała-Niedźwiecki, Zeszutek - D.Plichta - Piotrowicz - Rakowski, Gdula, Szczepański, Brzezicki - Gruszczyńsk oraz Ignaczak, Kacprzak, Bysewski, Wiśniewski, Płonka, M.Plichta, Rokicki, Chróściel

Nadzwyczajne przygotowania zaowocowały cennym wyjazdowym zwycięstwem. Polscy reprezentanci przed mecze w Mołdawii spędzili tam blisko tydzień. Wykazali także się większą wolą wygranej niż gospodarze, którzy tym spotkaniem kończyli udział w premierowej edycji Rugby Europe Championship. Najwyraźniej rywale nie doszli do siebie po pogromie przed tygodniem w Portugalii 0:59.

Biało-czerwoni jedyne punkty stracili po karnym w 25. minucie. Wówczas już prowadzili 7:0. Wynik otworzyło przyłożenie Daniela Guli, po którym podwyższył Wojciech Piotrowicz. Jeszcze przed przerwą sopocki łącznik młyna wykonał drugi skuteczny kop. Po pół godzinie od rozpoczęcia gry trafił z karnego.

MIĘDZYNARODOWE OTWARCIE ZREFORMOWANEGO SEZONU RUGBY

Po zmianie stron do protokołu wpisano tylko jedną punktową akcję. Miała ona miejsce w 65. minucie. Tuż przy linii bocznej po "piątkę" przedarł się skrzydłowy Arki Gdynia - Radosław Rakowski.

W wyjściowym składzie było siedmiu zawodników, którzy rok kończyli w trójmiejskich klubach, a w rezerwie znalazło się pięciu kolejnych. Kapitanem reprezentacji został Piotr Zeszutek z Ogniwa Sopot. Natomiast jednym z trzech debiutantów był jego kolega klubowy - Grzegorz Szczepański.

Po sobotnim zwycięstwie Polacy przesunęli się w tabeli na 4. miejsce. W ich zasięgu są jeszcze Holandia i Szwajcaria. Te drużyny przyjadą w kwietniu do Polski. Pierwsze miejsce i awans do Rugby Europe Championship zapewniła już sobie Portugalia.