PGE GiEK Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 1:3. Mikołaj Sawicki z rekordem asów

mip.
14 listopada 2023, godz. 22:55
Opinie (7)

Trefl Gdańsk

Mikołaj Sawicki w Bełchatowie pobił swój rekord i zanotował aż 7 asów serwisowych. Łącznie w meczu ze Skrą zdobył 23 punkty i zasłużenie został wybrany MVP. Mikołaj Sawicki w Bełchatowie pobił swój rekord i zanotował aż 7 asów serwisowych. Łącznie w meczu ze Skrą zdobył 23 punkty i zasłużenie został wybrany MVP.

Trefl Gdańsk pokonał PGE GiEK Skrę Bełchatów 3:1 (27:25, 28:26, 20:25, 25:16) w meczu 6. kolejki PlusLigi i zanotowali szybkie Prawdziwe show dał Mikołaj Sawicki, który zanotował aż 7 asów serwisowych, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Za swój wyczyn wybrany został MVP spotkania.

Skra: Łomacz 2 pkt, Aciobanitei 14, Lemański 9, Deroullon 22, Lipiński 17, Poręba 5, Diez (libero) oraz Kupka 2, Mika 1, Nowak 1, Marek

TREFL: Droszyński 5, Martinez 9, Urbanowicz 7, Sasak 23, Sawicki 23, Niemiec 14, Koykka (libero) oraz Czerwiński, Nasevich, Orczyk

Po piątkowej porażce w Lublinie, we wtorek siatkarze Trefla Gdańsk grali w Bełchatowie z PGE GiEK Skrą. Trener Igor Juricić ponownie zdecydował się na desygnowanie identycznej "szóstki", jak w poprzednich starciach.

Bogdanka LUK Lublin - Trefl Gdańsk 3:2. Pierwsza porażka siatkarzy w tym sezonie Bogdanka LUK Lublin - Trefl Gdańsk 3:2. Pierwsza porażka siatkarzy w tym sezonie

Choć początek pierwszego seta należał minimalnie do gospodarzy to później gra się wyrównała, a dzięki kilku udanym blokom żółto-czarni zdołali odskoczyć na 2 "oczka". Ponownie odskoczyli w końcówce seta, mieli nawet piłkę setową, ale gospodarzom po sytuacyjnej akcji udało się wyrównać. Trefl jednak szybko opanował sytuację i wygrał 27:25 po ataku Mikołaja Sawickiego, który do Gdańska trafił właśnie z Bełchatowa.

W drugiej partii gra była jeszcze bardziej wyrównana. Żadna z ekip nie potrafiła złapać serii punktowej i odskoczyć na więcej niż dwa "oczka". To wszystko sprawiło, że znów doszło do sytuacji, że losy seta musiały rozstrzygać podczas gry na przewagi. Wydawało się, że bliżej zwycięstwa jest Skra, ale znakomite akcje Sawickiego i Kamila Droszyńskiego wyciągnęły Trefla z tarapatów, a atak Kewina Sasaka dał gdańszczanom prowadzenie 2:0.

W trzecim secie bełchatowianie zanotowali dwie trzypunktowe serie, odrabiając początkową zaliczkę żółto-czarnych i odskoczyli na 9:6. W pewnym momencie przewaga Skry wynosiła już 4 punkty (10:6), ale Trefl wyrównał do stanu po 15. Podopieczni Juricicia wyszli nawet na prowadzenie, ale końcówka bezapelacyjnie należała do Skry. Grę w tej partii skończył Bartłomiej Lipiński - notabene były gracz Trefla. Robotę dla bełchatowian zrobiła znacznie lepsza skuteczność w ataku.

Trefl Gdańsk notuje kapitalny początek sezonu. Pomógł... terminarz Trefl Gdańsk notuje kapitalny początek sezonu. Pomógł... terminarz

Wydawało się, że miejscowi pójdą za ciosem, ale Trefl przebudził się po słabszym momencie, a przy znakomitym serwisie Sawickiego zanotował aż 5 punktów z rzędu i było 8:12. Gdańszczanie tę przewagę jeszcze powiększyli i ostatecznie wygrali do 16.

Znakomity mecz rozegrał Mikołaj Sawicki, który zdobył 23 punkty, z czego aż 7 z zagrywki, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Były to także wszystkie asy serwisowe Trefla w tym spotkaniu. Za swoje osiągnięcie zasłużenie wybrany został MVP tego meczu. Warto przypomnieć, że przed rokiem do Gdańska przeniósł się właśnie z... Bełchatowa.

Wyniki 6 kolejki

• PGE GiEK Skra Bełchatów - TREFL GDAŃSK 1:3 (25:27, 26:28, 25:20, 16:25)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 3:1 (28:26, 25:15, 21:25, 25:23)
  • PSG Stal Nysa - Asseco Resovia 2:3 (24:26, 25:22, 25:21, 17:25, 11:15)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Exact Systems Hemarpol Częstochow 3:1 (21:25, 27:25, 25:21, 26:24)
  • Projekt Warszawa - Bogdanka LUK Lublin 3:2 (27:25, 20:25, 23:25, 25:16, 15:12)REFL
  • Jastrzębski Węgiel - Enea Czarni Radom 3:0 (25:20, 25:20, 25:18)
  • Ślepsk Malow Suwałki - KGHM Cuprum Lubin 0:3 (20:25, 23:25, 17:25)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Barkom Każany Lwów 3:0 (25:11, 25:19, 26:24)