PŚ florecistek

4 lutego 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Karolina Chlewińska po raz pierwszy w karierze wygrała zawody z cyklu Pucharu Świata do lat 20. Florecistka Sietom AZS AWF Gdańsk była najlepsza w stawce 112 rywalek w niemieckim Waldkirch. Katarzyna Kryczało, zajmując w tym turnieju piąte miejsce, zwiększyła swoje szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sezonu 2002/03. Do zakończenia rywalizacji pozostały jeszcze dwa turnieje, ale gdańszczanki, zgodnie ze znacznie wcześniej przyjętym kalendarzem startów, nie wystąpią w nich.

W Waldkirch Chlewińska zmierzyła się z Kryczało w ćwierćfinale. Układ nie wchodził w rachubę. Karolina co prawda nie miała szans na zdobycie Pucharu Świata, ale walczyła o awans do reprezentacji Polski na tegoroczne mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej (5-13
kwietnia we włoskim Trapani). W Niemczech trzy kadrowe dresy znalazły właścicielki. Oprócz Kryczało i Chlewińskiej ta sztuka udała się Joannie Bórkowskiej (Polonia Leszno). Smakiem obeszła się trzecia z gdańszczanek, Klaudia Klasicka. W Waldkirch zajęła dopiero 45. miejsce. Przed nią uplasowały się nawet dwie niżej notowane dotychczas koleżanki klubowe - Anna Lidzbarska (31) i Emilia Mazur (37).

W ćwierćfinale Chlewińska wygrała z Kryczało 15:12, a do największego wysiłku w kolejnej walce zmusiła ją Carolin Wutz. Niemka uległa tylko 10:11.

W finale podopieczna Longina Szmita już bez większych kłopotów uporała się z Martą Cammilletti (Włochy) 15:8.

- Do klasyfikacji końcowej Pucharu Świata do lat 20 każdej zawodniczce liczą się punkty zdobyte w pięciu europejskich i jednym turnieju przeprowadzonym poza naszym kontynentem oraz w podwójnej liczbie punkty za wynik z ubiegłorocznych mistrzostw świata. Kryczało zdobyła w nich brązowy medal, a ponadto ma trzy pucharowe zwycięstwa (Bratysława, Bochum, Leszno) oraz 5. i 17. miejsce. Są duże szanse, że ten dorobek wystarczy do utrzymania pierwszego miejsca, które Kasia zajmuje - informuje Ryszard Sobczak z Sietom AZS AWF.