PŚ florecistów

24 czerwca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
1/16 finału okazała się szczytem możliwości polskich florecistów podczas zawodów Pucharu Świata w Hawanie. Dzisiaj biało-czerwoni walczyć będą w turnieju drużynowym. Rozstawieni są z numerem sześć.

W stolicy Kuby walczyło aż 153 zawodników z 33 państw! Polska ekipa liczyła czterech florecistów. Do Sławomira Mocka (Polonia Leszno), który przed tygodniem był trzynasty w Pucharze Świata w Wenezueli, dołączyli: Andrzej Witkowski, Tomasz Ciepły (Warta Poznań) i Wojciech Szuchnicki (Sietom AZS AWF Gdańsk). Ten pierwszy w Hawanie przepadł już w kwalifikacjach.

Szuchnicki w 1/32 finału pokonał Marco Ramacciego (Włochy) 15:11, ale w następnej rundzie uległ Michaiłowi Krynicynowi 10:15. Rosjanin doszedł aż do podium (w półfinale przegrał z Peterem Joppichem z Niemiec 14:15), a gdańszczanin ukończył turniej na 30. miejscu. Dwie lokaty wyżej uplasował się Ciepły, a Mocek zajął 43. pozycję. W finale Joppich pokonał Hanxiong Wu (Chiny)
15:12.

Szansa do rewanżu nadarzy się w turnieju drużynowym. Na starcie staną 24 zespoły. Polacy otrzymali szósty numer i wolny los w 1/16 finału. O ćwierćfinał zmierzą się
prawdopodobnie z Portugalią.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie (4)

• ...

Szkoda tak slabego wyniku indywidualnie, ale licze na to, ze chlopcy jakos sie zrewanzuja druzynowo. Trzymam za was kciuki panowie!

• 0 0

• druzynowo

siodme miejsce - czy to jest rehabilitacja?

• 0 0

• Na pewno nie

Ale jak pisalam poprzedni wpis, nie znalam wyniku druzynowego. Wielka szkoda, ze tak slabo :(