Parami do finału. Z Olivii na olimpiadę

17 grudnia 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Około 80 zawodniczek i zawodników rywalizowało przez dwa dni w gdańskiej hali "Olivia" o awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz punkty do mistrzostw Polski młodzików w łyżwiarstwie figurowym. Gospodarze na podium wkraczali czterokrotnie, a zwycięstwo w klasie złotej w tańcach odnieśli Patrycja Petrus i Łukasz Dzióbek.
Po siedmiu nominacjach do startu w lutym w Krynicy, które zdobyli gdańscy soliści i solistki przed tygodniem w Warszawie, w rywalizacji par "stoczniowcy" dołożyli dwie kolejne. W parach tanecznych równych sobie nie mieli podopieczni Mirosława Plutowskiego, a na trzecim miejscu uplasowali się Natalia Urbańska i Michał Więcek, którzy ćwiczą pod okiem Teresy Weyny.

Do mistrzostw Polski młodzików zakwalifikuje się w konkurencjach solowych po dwunastu najlepszych w eliminacjach w każdej kategorii wiekowej. Punkty można było zdobyć w Gdańsku, a następna szansa nadarzy się w Łodzi. Stoczniowcy nadzieje mogą wiązać z dziewięcioma reprezentantami.

W klasie wstępnej na drugim miejscu uplasował się podopieczny Mirosława Gabrysia, Mateusz Kowalczyk. W klasie brązowej na trzecią lokatę zajęła Justyna Plutowska, którą prowadzi Marek Sząszor. W rywalizacji chłopców w tej grupie nalepiej poczynali sobie bracia Mateusz i Marcin Krupowiec, którzy zajęli 6. i 8. miejsce.
Inni gdańszczanie - klasa wstępna: 10. Paulina Leszczyńska, 12. Natalia Labudda, 15. Aleksandra Rękawek; brązowa: 8. Juliana Butowska, 15. Kamila Jóźwiak.