Patent Ivanovskiego na Bełchatów

Marta, jag.
8 maja 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Mirko Ivanovski wyprowadził Arkę na prowadzenie, którego niestety nie udało się utrzymać do końca. Mirko Ivanovski wyprowadził Arkę na prowadzenie, którego niestety nie udało się utrzymać do końca.

Mirko Ivanovski strzelił trzeciego gola w ekstraklasie, a po raz drugi posłał piłkę do siatki PGE GKS. Bramka w Bełchatowie Macedończyka pozwoliła Arce zremisować 1:1, a do przerwy dawała nawet prowadzenie 1:0. Natomiast zimą ten napastnik w meczu z tym rywalem zapewnił żółto-niebieskim trzy punkty. - Gdyby w ekstraklasie grało 15 drużyn z Bełchatowa, byłbym królem strzelców - z humorem mówił 22-latek.

0:1 Ivanovski 43
1:1 Nowak 62

GKS: Sapela - Popek (76 Wróbel), Drzymont, Lacić, Fonfara - Baran, Sawala (57 Cetnarski) - Małkowski, Bocian, Nowak - Kuświk (76 Żewłakow)

ARKA: Moretto - Bruma (69 Wilczyński), Rozić, Szmatiuk, Noll - Ivanovski, Siebert, Czoska (88 Siemaszko), Zawistowski, Glavina (78 Mawaye) - Labukas

Sędziuje: Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Bocian, Cetnarski, Baran (GKS), Bruma, Szmatiuk (Arka)

Gdynianie będą musieli poradzić sobie w Bełchtowie bez "wykartkowanych" Miroslava Bożoka i Filipa Burkhardta. Ponadto kontuzja uniemożliwia grę Michałowi PłotceGiovanniemu Duarte.

W pierwszych minutach meczu gra toczyła się w środku pola obydwie ekipy raczej próbowały wybadać na co stać rywala niż przystępowały do zmasowanych ataków.

W 7 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Małkowski jednak gdynianie oddalili niebezpieczeństwo z własnego pola karnego, po chwili Zawistowski zdecydował się na strzał z dystansu, jednak można powiedzieć o tej próbie tylko tyle, że się odbyła.

Denis GlavinaPaweł Czoska, grający pierwszy raz w ekstraklasie w "11", stanowią o sile napędowej akcji ofensywnych Arki, jednak jak na razie brakuje im klarownych sytuacji bramkowych. W pierwszym kwadransie więcej z gry mają gdynianie. Mecz toczy się przy niewielkim zainteresowaniu publiczności, która dodatkowo w ramach protestu milczy.

W 18 minucie Mirko Ivanovski zdecydował się na akcję prawą stroną, jednak od bramki rozpoczęli gospodarze. Za chwilę groźnie było pod bramką gdynian. Gospodarze reklamowali faul w polu karnym jednak nie mieli ku temu podstaw i sędzia słusznie nakazał grać dalej.

W 20 minucie Glavina zmarnował świetną okazję, niepotrzebnie przełożył sobie piłkę na lewą nogę, chciał uderzyć w długi róg ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

180 sekund później przed szansą stanęli gospodarze. Kuświkowi w ostatniej chwili piłkę zdjął Mateusz Siebert, dla którego jest to pierwszy mecz wiosną w pierwszej drużynie, wybijając na róg. Po kornerze Marcelo Moretto wypiąstkował piłkę zażegnując niebezpieczeństwo.

Kolejna, ładna akcja Arki. Marciano Bruma pociągnął kilkadziesiąt metrów prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, ale tam Marcin Drzymont uprzedził gdynian i wybił na róg. Niestety, korner został przez Arkę fatalnie wykonany.

Po pół godzinie gry zaatakował GKS najpierw znów pozostawiony bez opieki w polu karnym Grzegorz Kuświk oddał strzał w kierunku bramki, w ostatniej chwili gdynianie wybili piłkę na róg. Po rożnym GKS długo rozgrywał piłkę i ostatecznie Drzymont uderzył obok słupka.

Gdynianie zaatakowali po raz kolejny w 38 minucie. Tadas Labukas zdecydował się na samotną akcję i strzał, jednak Łukasz Sapela.

W 41 .minucie świetną okazję zmarnowali z kolei gospodarze Nowak z 7 metrów strzelił wysoko nad poprzeczką. Ale odpowiedź Arki była natychmiastowa, a co najważniejsze skuteczna.

W 43. minucie Emil Noll zagrał w pole karne, a tam najwyżej do piłki wyskoczył Ivanovski, który pokonał strzałem głową Sapelę. Gdynianie objęli prowadzenie!

Sędzia o minutę przedłużył pierwszą połowę jednak w doliczonym czasie nic na boisku się nie wydarzyło i gdynianie po 45 minutach prowadza w Bełchatowie 1:0.

Zaraz po zmianie stron gospodarze próbowali odrobić straty, ale Szymon Sawala posłał piłkę tylko w boczną siatkę. W odpowiedzi dobrą akcje.

Szczęśliwej zmiany dokonał trener gospodarzy. Wprowadzony z ławki Mateusz Cetnarski dośrodkował z wolnego piłkę do Dawida Nowaka, który dał GKS wyrównanie po uderzeniu głową. Wcześniej Macieja Małkowskiego faulował Maciej Szmatiuk, za co zobaczył żółtą kartkę.

Coraz groźniej na gdyńskim przedpolu. W 72. minucie Moretto w dobrym stylu obronił strzał Nowaka. Na kwadrans przed końcem gry trener Maciej Bartoszek próbuje jeszcze bardziej podkręcić tempo gry gospodarzy, dokonując dwóch ofensywnych zmian jednocześnie. Dwie minuty później Frantisek Straka odpowiedział również odważną zagrywką, stawiając na Josepha Mawaye. Nominalny napastnik wszedł za lewoskrzydłowego.

Obie drużyny starają się zmienić wynik. Najchętniej po stałych fragmentach gry, do których włączają się także obrońcy. Jednak kolejne rogi dla Arki, ani wolne dla GKS nie dają zmiany remisu. Gdynianie dobrze zablokowali strzał Mate Lacicia.

Rozpoczęły się trzy doliczone minuty. Nerwy puszczają piłkarzom GKS. W ciągu kilkunastu sekund Cetnarski, a po chwili Grzegorz Baran otrzymali żółte kartki. Wynik nie uległ już zmianie.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:3 (0:2),
Cracovia - Polonia Warszawa 3:1 (2:0), Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 1:3 (0:3), Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:0 (1:0), Legia Warszawa - Korona Kielce 3:1 (1:1), Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 2:2 (1:0), Śląsk Wrocław - Polonia Bytom 0:0.
Marta, jag.

Opinie (171) ponad 20 zablokowanych

• (3)

arka mam nadzieje ze wygrace nie jestem waszym wielbicielem ale stawiam na was !!

• 58 17

• (1)

nie sciemniaj tu ze tak napisalem Ale arka musi wygrac aby te patalachy z gorszej strony krakowa znowu mieli 4 pkt straty do was !!

• 6 4

• co to za zart

symulatorka miala przegrac. 1 liga czeka : )

• 2 2

• ucho od sledzia nie podszywaj sie

• 0 0

• gdzie są internetowi napinacze ze Arki? (8)