Pękła bariera stu punktów

Marta
30 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Gdyńskie koszykarki nie miały żadnych problemów z pokonaniem jednej z najsłabszych drużyn ekstraklasy - ŁKS Łódź. Mistrzynie Polski już po pierwszych 10 minutach wypracowały sobie wyraźną przewagę punktową i ostatecznie pokonały rywalki aż 106:53 (22:14, 29:11, 26:14, 29:14).

ŁKS: Oha 13, Losi 9, Jankowska 7, Nowikawa 7, Kaja 2 - Schmidt 11, Żurauliowa 4, Woronowa 0, Rzeźnik 0, Sobczyk 0.

LOTOS: Wright 21, Babkina 16, Bjelica 10, Jujka 6, Kaczmarska 3 - Swanier 30, Krawczyk 7, Tomiałowicz 7, Sosnowska 6.

ŁKS w tym sezonie wygrał tylko dwa razy, nic więc dziwnego, że gospodynie niedzielnego meczu nie miały żadnych szans w starciu z coraz lepiej grającymi mistrzyniami Polski.

Najlepsze zawody od czasu dołączenia do zespołu z Gdyni rozegrała w niedzielę Ketia Swanier. Amerykanka nie wyszła wprawdzie w pierwszej piątce ale mimo to zgromadziła na swoim koncie aż 30 punktów, mając imponującą skuteczność 11 celnych na 13 rzutów z gry.

Gdynianki prowadziły od pierwszych minut meczu. Po pierwszej kwarcie ich przewaga nad rywalkami wynosiła 8, a po kolejnych 10 minutach już 26 punktów. Praktycznie więc do przerwy już gdynianki zapewniły sobie prowadzenie dające im niemal pewne dwa punkty.

Mistrzynie Polski dały popis dobrej, agresywnej obrony, zmuszając gospodynie do niemal 30 strat w meczu. To dobry prognostyk przed zbliżającym się "klasykiem" polskiej ekstraklasy, czyli meczem z Wisłą Kraków, który zaplanowany jest na 16 lutego.

Skuteczna gra gdynianek rodziła tylko pytanie kiedy i kto osiągnie barierę 100 punktów w meczu. Stało się to na... 100 sekund przed końcem meczu po rzucie najlepszej na parkiecie Swanier.

Tabela wprowadzona: 2011-02-17

Pozostałe wyniki 22 kolejki ekstraklasy koszykarek: Odra Brzeg - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 56:72 (11:13, 15:11, 12:11, 12:15, dogr. 6:22), Widzew Łódź - Artego Bydgoszcz 54:70 (13:25, 9:7, 17:24, 15:14), Super Pol Tęcza Leszno - PTS Lider Pruszków 62:76 (18:21, 12:23, 17:15, 15:17), Wisła Can Pack Kraków - INEA AZS Poznań 84:70 (24:23, 12:15, 23:18, 25:14), UTEX ROW Rybnik - Energa Toruń 72:91 (20:30, 22:17, 13:22, 15:20).
Marta

Opinie (7)

• Gratulacje!!! (1)

Przeciwnik oczywiście slaby ale mimo wszystko cieszy tak wysokie zwycięstwo. Rewelacyjny mecz N.Swanier!!!

• 12 5

• przyjdzie pora i na innych Lotos musi wygrać z Energą i Gorzowem oraz spróbować pokonać u siebie milicyjne tatałajstwo z krakowa

• 8 2

• Mietek to potrafi !

16.02 gościmy Wisłę i to będzie mecz który powie wszystko o LOTOS-iankach.
    Chyba z centrem nie zdążą.Ale może Didi się podkuruje.No i może to będzie mecz Marty Jujki.