Pierwsza strata punktów w Gdyni

29 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku najwyraźniej zatracili moc, która jeszcze niedawno pozwalała im plasować się na pozycji wicelidera w grupie zachodniej II ligi. Po dwóch przegranych na wyjeździe gdynianie po raz pierwszy nie zdobyli kompletu punktów w tym sezonie u siebie. Podopieczni Piotra Rzepki zremisowali z Jarotą Jarocin 0:0. na usprawiedliwienie gospodarzy można dodać tylko to, że grali z przetrzebioną obroną, a od 50 minuty w liczebnym osłabieniu po czerwonej kartce Michała Benkowskiego.

.

BAŁTYK: Matysiak - Benkowski, Kiciński, Król (42 Drzymała), Musuła (14 Michałek) - Lilo, Granosik, Trochim, Kawa - Kaszuba (54 Kozerkiewicz), Malicki (57 Szostek).

JAROTA: Brzostowski - Oczkowski, Kieliba, Garbarek, Śliwa - Danielak, Czabański, Juracki (69 Cierniewski), Stawiński (60 Stawiński) - Bartoszak, Jeżewski (46 Idzikowski).

Sędzia: Kikolski (Płock). Żółte kartki: Kawa, Michałek (Bałtyk), Bartoszak, Stawiński, Idzikowski, Oczkowski, Czabański (Jarota). Czerwona kartka: Benkowski (Bałtyk, 50. minuta). Widzów: 1000

KONIEC MECZU. Bałtyk zremisował 0:0. Niezadowoleni kibice skwitowali ten występ okrzykiem "piłkarze co wy robicie, wy nasze barwy hańbicie". Stanowczo zbyt mocny osąd, zresztą nie wszystkich. Na trybunach nie ma zresztą zgody. Część publiczności pożegnała piłkarzy oklaskami

90+4' minął doliczony czas gry, Michałek strzelił jeszcze z wolnego z około 30 metrów, piłka minęła mur, ale pewnie złapał ją bramkarz, sędzia nie pozwolił już na wznowienie gry

90+3' to była piłka na wygraną gospodarzy, Trochim dobrze rozegrał piłkę na środku boiska, przerzucił ją na prawe skrzydło do Drzymały, ten dośrodkował w pole karne tak, że futbolówka minęła obrońców, ale Lilo nie strzelił, bo źle przyjął piłkę!

90+1' Matysiak ratuje Bałtyk przed przegraną, gdyński bramkarz obronił w sytuacji sam na sam uderzenie Danielaka

90' sędzia doliczył trzy minuty

89' rzut wolny dla Bałtyku, około 28 metrów na wprost bramki, piłkach po głowach obrońców stojących w murze wyszła na róg po strzale Michałka

89' żółta kartka dla Czabańskiego

88' zupełnie zostawiony bez opieki Gościniak, miał czas i miejsce, aby przymierzyć z 18 metrów, napastnik szukał "okienka" bramki Bałtyku i nieznacznie przestrzelił

87' Kozerkiewicz ubiegł w ostatniej chwili składającego się do strzału Gościniaka, trwa oblężenie bramki Bałtyku

85' taniec w polu karnym Czabańskiego, który zwodem zgubił Kicińskiego na szczęście bez przykrych następstw dla Bałtyku, gdyż pozostali defensorzy uniemożliwili rywalowi oddanie strzału

84' "milimetry" - westchnął z ulgą jeden z kibiców, strzał Śliwy rzeczywiście w nieznacznej odległości minął słupek bramki Bałtyku

82' znów groźnie w "16" Bałtyku, po dośrodkowaniu Daniela z 6 metrów strzelił głową Gościniak, bardzo dobra interwencja Matysiaka

81' po dośrodkowaniu z rogu do strzału głową doszedł Bartoszak, ale uderzył bardzo niecelnie

77' z wolnego Trochim dośrodkował w pole karne, Lilo niewiele zabrakło, aby przejąć piłkę, błąd w przyjęciu i futbolówka uciekła za bramkę

76' żółta kartka dla Oczkowskiego , który faulował Trochima

75' "Bałtyku gramy u siebie" - skanduje publiczność, ale w liczebnym osłabieniu gdynianie zostali zepchnięci do obrony

73' dobrze do ataku Jaroty włączył się Oczkowski, prawy obońca przed polem karnym Bałtyku przejął odbitą piłkę i groźnie strzelił, futbolówka nieznacznie minęła słupek

71' strzał Czabańskiego z dystansu, piłka nad poprzeczką bramki Bałtyku

70' żółta kartka dla Michałka za faul na Czabańskim

70' strzał z dystansu Bartoszaka sprawił kłopoty bramkarzowi Bałtyku, Matysiak odbił piłkę przed siebie, ale po chwili zdążył ją złapać

69' trzecia zmiana w Jarocie, za Jurackiego wszedł Cierniewski

68' zachęcony powodzeniem Michałek próbował strzelić gola bezpośrednio z.... rogu, mocno podkręcona piłka minęła co prawda wszystkich zawodników, ale i bramkę

67' doskonałe uderzenie Michałka z około 30 metrów, Brzostowski z trudem wybił piłkę na róg

64' strzał Czabańskiego z 25 metrów, piłka bita w środek bramki nie sprawiła problemów dobrze ustawionemu Matysiakowi

63' tuż przed linią boczną pola karnego faulował Kawa, żółta kartka dla piłkarza bałtyku

62' w odpowiedzi Lilo wysoko nad bramką

61' strzał Bartoszak sprzed pola karnego, w ostatniej chwili odważną interwencją kierunek piłki zmienił Kiciński i był róg zamiast groźnego uderzenia Jaroty

60' druga zmiana w Jarocie, Gościniak zmienił Stawińskiego, najwyraźniej goście zamierzają szukać szansy na zwycięstwo, gdyż dokonali kolejnej roszady w ofensywie

57' ostatnia zmiana w Bałtyku, tym razem szkoleniowiec wymienił młodzieżowców, za Malickiego wszedł Szostek

54' zmiana w Bałtyku, trener rzepka musiał uzupełnić defensywę po zejściu Benkowskiego, zdjął napastnika Kaszubę, a wprowadził Kozerkiewicza, który w tym sezonie jeszcze nie grał. Mateusz zajął miejsce na lewej obronie, do środka przeszedł Granosik, a na lewą stronę defensywy Kawa

53' strzał Kaszuby zza pola karnego, to pierwsze celne uderzenie Bałtyku, dobra interwencja Brzostowskiego

52' żółta kartka dla Idzikowskiego za faul na Michałku

50' Czerwona kartka dla piłkarza Bałtyku, tym razem nie było spalonego, a Benkowski musiał ratować się faulem na Czabańskim przed polem karnym, za karę został wyrzucony z boiska

48' Benkowski zderzył się z Michałkiem przy próbie wybicia piłki i oczywiście żaden z nich nie trafił w futbolówkę, sam na sam z gdyńskim bramkarzem chciał pomknąć Idzikowski, ale jego zamiary przerwał gwizdek sędziego. Arbiter dopatrzył się spalonego

46' drugą połowę rozpoczął Bałtyk, gospodarze w takim samym składzie jak schodzili na przerwę, w Jarocie nastąpiła jedna zmiana, Za Jeżewskiego wszedł Idzikowski

W przerwie nagrodzeni zostali piłkarze Bałtyku rocznika 1996 roku. Podopieczni Krzysztofa Własnego wygrali turniej towarzyski w Holandii. Dekoracji dokonał nowy prezes gdyńskiego klubu, Adam Pstrągowski.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

45+2' strzał Michałka, ale obok słupka

45+1' Kaszuba próbował strzelać z 18 metrów, ale jego strzał na ciało przyjął Kieliba

45' sędzia doliczył dwie minuty

43' niecelny strzał z dystansu Kaszuby

42' konieczna jest kolejna roszada w ustawieniu, tym razem na prawą obronę przeszedł Kawa, Granosik przeniósł się na lewą stronę defensywy, a Benkowski będzie drugim stoperem

42' druga zmiana w Bałtyku, znów wymuszona kontuzją, w wyniku starcia z 22. minuty urazu doznał Król, w jego miejsce wszedł Drzymała

40' żółta kartka dla Stawińskiego za faul na Kawie

39' akcja Kawy przyniosła róg Bałtykowi, ale z kornera fatalnie dośrodkował Trochim

36' indywidualna akcja Lilo, gdy Brazylijczyk wbiegł w pole karne jego strzał zablokował jeden z obrońców

35' dobra interwencja Matysiaka po kąśliwym strzale z wolnego Jeżewskiego

34' kolejna wrzutka Jaroty, ale tym razem Matysiak piąstkuje już w dobrym kierunku

32' po dośrodkowaniu z wolnego Jeżewskiego błąd popełnił Matysiak, bramkarz Bałtyku zamiast piąstkować piłkę przed siebie, posłał ją za... siebie, na szczęście skończyło się tylko dla rogu dla gości

30' na razie brzydki mecz, często przerywany gwizdkiem sędziego, fauli jest dużo więcej niż dobrej gry

27' indywidualna akcja Kawy, który przedarł się po wygraniu pojedynku jeden na jeden prawym skrzydłem na pole karne, ale niecelnie dogrywał do kolegów

24' tym razem pomocy masażystów potrzebuje Czabański z Jaroty

22' ostre starcie w polu karnym Bałtyku Jeżewskiego i Króla, ucierpiał stoper gdynian, który potrzebował pomocy lekarskiej, sędzia nie użył gwizdka, choć napastnik przyjezdnych zapewne liczył na karnego

20' żółta kartka dla Bartoszaka za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego

19' ruszył zorganizowany doping gdyńskich kibiców, rozległ się okrzyk ""Bałtyku, my chcemy gola"

17' po dobrym dośrodkowaniu z rogu Michałka strzelał głową Trochim, ale obok słupka

15' z dystansu uderzenie Malickiego, piłka przeszła obok słupka

14' wymuszona zmiana w Bałtyku, w miejsce kontuzjowanego Musułę wszedł Michałek, to wymusza zmianę w wyjściowym ustawieniu, jako obrońca grać będzie teraz Granosik, który rozpoczynał na środku rozegrania

9' po początkowej przewadze Bałtyku coraz odważniej poczynają sobie goście, grają oni o urodzinowy prezent dla trenera Czesława Owczarka, który wczoraj skończył 41 lat

6' pierwszy strzał Jaroty, Jeżewski uderzył z około 20 metrów nad poprzeczką

3' rzut wolny z około 25 metrów, strzał Michałka wysoko nad bramką

2' pierwsza groźna akcja gospodarzy, strzelał w dobrej sytuacji Lilo, ale źle trafił w piłkę i nie poleciała ona nawet w kierunku bramki, inna sprawa, że sędzia odgwizdał po pewnej chwili zwłoki spalonego

1' mecz rozpoczęła Jarota

0' gospodarze dzisiaj osłabieni brakiem Marcina Martyniuka oraz Dawida Łozińskiego, ale za cel postawili sobie odniesienia szóstego zwycięstwa z rzędu na własnym boisku, we wcześniejszych spotkaniach zdobyli komplet punktów przy bardzo dobrym bilansie bramkowym 11:2

0' Jarota to jedyna drużyna II ligi, która wszystkie mecze rozgrywa na... wyjazdach, w roli gospodarza gra nie w Jarocinie, a w Poznaniu na stadionie Warty

Pozostałe mecze 15. kolejki:
Polonia Słubice - Zagłębie Sosnowiec 0:0, Tur Turek - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0), Czarni Żagań - Elana Toruń 1:1 (1:1), Górnik Wałbrzych - Lechia Zielona Góra 2:0 (0:0), Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0), GKS Tychy - Chojniczanka 0:0, Raków Częstochowa - Ruch Zdzieszowice 1:1 (0:1), Nielba Wągrowiec - Polonia Nowy Tomyśl 5:0 (2:0).

• DO BOJU BALTYCZKU!!! (5)

POZDRO Z CHICAGO

• 22 19

• Szkocja z Baltykiem!!!

• 7 3

• kibice wszędzie, tylko nie w gdyni phi (1)

• 10 11

• no wlasnie, bo kibice z Gdyni na stationie! a Baltykowcy na obczyznie wiernie sledza wynik na internecie!

• 3 5

• ha ha ha (1)

fc lechii jedzie w dół taeli

• 6 2

• Chojnice?

• 0 0

• Bałtyku pnij się w górę tabeli ku awansowi.

• 21 20

• TYLKO BAŁTYCZEK GDYNIA !!!!OBŁUŻE FANS!!

• 22 22

• Z chęcią zobaczyłbym 3 trójmiejskie kluby w Ekstraklasie. (4)

Zdrowa przeciwwaga dla hanysów.

• 30 11

• (3)

mecz Bałtyk - Lechia niema takiej presji i ciśnienia w obydwu miastach niż ARKA-LECHIA zawsze to będą lepsze derby

• 19 10

• Kibic z Trójmiasta (2)

Piłkarsko lepsze?Czy zadymiarsko wiesz bo mnie derby o których piszesz nigdy nie interesowały to jest napinka medialna i kibicowska nic wiecej derby to są Milan-Inter chociazby albo w Londynie... bo te ostatnie w Gdańsku to szkoda słów po tym co widziałem w tv więcej krzyku niż to warte lepiej iść na spacer...

• 2 2

• kibic bałtyku? ;) (1)

zazdrościsz i tyle

• 0 2

• Ja tez jestem kibicem Bałtyku

i zazdroszczę wam jednego niecelnego strzału na bramkę przez całe ostatnie derby, szacun !

• 1 1

• (3)

Bartek to TY ten BART z Chicago,Olimpijska czeka wracaj chlopie:)