Pierwsze zwycięstwo

18 września 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Za czwartym podejściem hokeiści Energi Stoczniowca zainkasowali w tym sezonie komplet punktów. Gdańszczanie pokonali na wyjeździe Naprzód Janów 6:1 (0:0, 3:0, 3:1). Co prawda rywal to tegoroczny beniamienk, ale sukces nad nim ma swoją wartośc, bo na inaugurację ta druzyna ograła mistrzów Polski i to w Krakowie.

Bramki: Koszowski (49. minuta) - Jurasek (28,34,50), Wróbel (39), Jankowski (53), Zachariasz (54).

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny - Rompkowski, Riabenko; Jurasek, Zachariasz, Kostecki - Smeja, Benasiewicz; Drzewiecki, Hult, Jankowski - Wróbel, Leśniak; Rzeszutko, Hurtaj, Skutchan - Młynarczyk, Poziomkowski, Słodczyk.

W dużej mierze "Stocznia" wygrała dzięki Zdenkowi Juraskowi. Czeski skrzydłowy, który został przesunięty do ataku otworzył rejestr bramkowy, gdy graliśmy w podwójnej przewdze. Potem strzelał na 2:0 i 4:1. W 50. minucie błyskawicznie odpowiedział na trafienie gospodarzy, ostatecznie zniechęcając ich do podjęcia ewentalnego gonienia wyniku. Warto też podkreślić ofensywną grę... obrońcy Batłomieja Wróbla. Kapitan gdańszczan asystował przy drugim golu, a trzeciego strzelił sam, gdy graliśmy w przewadze. Załamać zaś się mógł Marek Pohl. Obie kary dla tego hokeisty przyjezdni zamienili na bramki.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 6:6, KTH Krynica - Zagłębie Sosnowiec 1:3, KH Sanok - TKH Toruń 4:3, Cracovia - Unia Oświęcim 5:4.

10. Sanok 4 3 8:23

• wogóle to pisał jakiś przedszkolak: Zdeno przesunięty do ataku... chłopie zamiast siedzieć przed kompem przyjdz raz na mecz Stoczni...