PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych. Azoty Puławy - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:24.

Torus Wybrzeże Gdańsk

Paweł Kiepulski dwoił się i troił w końcówce meczu w Puławach, ale jedyne co zdołało zrobić Wybrzeże, to zmniejszyć rozmiary porażki. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Azotami Puławy 24:32 (11:20). To i tak niski wymiar kary, bo zaraz po przerwie podopieczni Thomasa Orneborga tracili do rywali aż 15 bramek.

Azoty Puławy: Bogdanow, Koszowy - Skwierawski, Łangowski 4, Podsiadło 7, Przybylski 1, Adamczuk, Szyba, Rogulski 4, Grzelak, Moryń, Kowalczyk, Dawydzik 6, Gumiński 7, Seroka 1, Jarosiewicz 4

WYBRZEŻE: Kiepulski, Chmieliński - Powarzyński, Sadowski, Pieczonka 1, Gądek, Frańczak, Prymlewicz 2, Papaj 1, Komarzewski 1, Wróbel 6, Salacz, Malinski, Adamczyk 6, Janikowski 7, Didyk

Do meczu w Puławach obie ekipy przystąpiły mając na koncie porażki w inauguracyjnej kolejce PGNiG Superlidze. Gospodarze ulegli jednak na wyjeździe wicemistrzom Polski Orlenowi Wiśle Płock, co nie było niespodzianką. Znacznie bardziej rozczarowani byli gdańszczanie po przegranej u siebie z Chrobrym Głogów.

Sobotnie spotkanie z przytupem rozpoczęli miejscowi, bo od prowadzenia 3:0 po obronionym przez Wadima Bogdanowa rzucie karnym i bramce Dawida Dawydzika z koła. Gdańszczanie na pierwsze trafienie czekali prawie 5 minut, gdy z drugiej linii podczas gry w przewadze, celnie przymierzył Mateusz Wróbel.

Puławianie świetnie pracowali jednak w defensywie i po bramce byłego kapitana Wybrzeża Łukasza Rogulskiego prowadzili 6:3. Goście doszli rywali na 6:7 w 13. minucie. Miejscowi popisali się później serią 4 trafień z rzędu, a ozdobą był rzut Rogulskiego tyłem do bramki.

Prowadzenie różnicą 6 bramek nie usatysfakcjonowało gospodarzy. Tuż przed przerwą zaliczyli kolejny "czteropak" i po bramce Dawydzika odskoczyli już na 19:10. Po zmianie stron sytuacja przyjęła wręcz katastrofalny obrót dla Wybrzeża. Podopieczni Thomasa Orneborga pierwsze 7 minut po przerwie przegrali 0:6.

Kanonadę Azotów przy stanie 11:26 przerwał dopiero Wróbel trafiając z rzutu karnego. Mateusz zapoczątkował serię 5 kolejnych bramek dla gdańszczan, ale nawet po nich, strata do Puławian wynosiła 16:26. Chwilę wcześniej 2 minuty kary otrzymał trener Orneborg.

Zaporę w bramce postawił Paweł Kiepulski i choć w jednej akcji trzy razy bronił rzuty gospodarzy, chwilę później ci odpowiedzieli serią 3 bramek. Znakomita gra bramkarza w końcówce spotkania i kilka kolejnych bramek pozwoliły Wybrzeżu jedynie zmniejszyć rozmiary porażki i uchronić się od kompromitacji, na którą zanosiło się zaraz po przerwie.