Piotr Myszka drugi w żeglarskim Pucharze Świata w Hyers

29 kwietnia 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Jan nas poinformował Tomasz Chamera, dyrektor sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego w "zakończonych dzisiaj regatach prestiżowych Pucharu Swiata SOF Hyeres we Francji polscy reprezentaci odnieśli wartościowe wyniki. W klasie Mistral, która do czasu pojawienia się na rynku nowej klasy RS:X, stanowi odpowiednik klasy olimpijskiej, na drugim miejscu sklasyfikowany został Piotr Myszka z AZS AWFiS Gdańsk".

Regaty Semaine Olympique Francaise odbyły się po raz 37. Ich rezultaty zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Świata z najwyższym przelicznikiem punktowym. Tym większy sukces stał się udziałem akademickiego deskarza. Myszka w stawce 60 rywali przegrał jedynie z Ivanem Pastorem (Hiszpania). Po podsumowaniu dziewięciu wyścigów okazało się, że do zwycięzcy Piotrowi zabrakło jednego punktu!

Miejsca pozostałych trójmiejskich żeglarzy w Mistralu: 13.
Maksymilian Wójcik (SKŻ Hestia Sopot), 40. Cezariusz Piórczyk (AZS AWFiS), 41. Łukasz Grodzicki, 43. Kamil Lewandowski (obaj SKŻ Hestia).

Na wyróżnienie zasłużyła także Katarzyna Tylińska. Sterniczka AZS AWFiS Gdańsk na łodce typu 470 w parze z Zuzanną Gładysz (Spójnia Warszawa) zajęła szóste miejsce. Trzynasta pozycja dla załogi AZS AWFiS - Petrasz/Brzóska.

Słabszy start przydarzył się tym razem Marcinowi Czajkowskiemu i Krzysztofowi Kierkowskiemu (YKP Gdynia). Zwycięzcy tegorocznych regat na Majorce w klasie 49-er, we Francji zadowolili się dwunastą lokatą.

Powodów do zadowolenia nie miały też trójmiejskie deskarki. W Mistralu zajęły one następujące pozycje: 18. Natalia Kosińska (AZS AWFiS), 20. Anna Gałecka, 24. Małgorzata Białecka (obie SKŻ Hestia). Sopot