Arka Gdynia - Odra Opole 4:2. W finale baraży o ekstraklasę z Motorem Lublin

Jacek Główczyński
30 maja 2024, godz. 22:30
Opinie (211)

"Razem po awans". To hasło dominowało po meczu Arka Gdynia - Odra Opole 4:2

Arka Gdynia wygrała z Odrą Opole 4:2 (2:1) i awansowała do finału baraży. W niedzielę, 2 czerwca o godzinie 18 w decydującym meczu o awans do ekstraklasy zmierzy się u siebie z Motorem Lublin, który po bezbramkowym remisie i rzutach karnych pokonał Górnika Łęczna 4:2. Największym zmartwieniem trenera Wojciecha Łobodzińskiego przed ostatnim bojem sezonu 2023/24 w Fortuna 1. Lidze będzie stan zdrowotny zespołu. Jakub Staniszewski, Karol Czubak, Tornike Gaprindaszwili i Marc Navarro opuścili boisko z urazami, a przecież już teraz brakowało czterech podstawowych piłkarzy.

Czubak

Rezerwowi: 33 Depka, 10 Adamczyk, 17 Turski, 19 Szymański, 21 Skóra, 28 Górecki, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski

Sarmiento

Rezerwowi: 1 Burta, 4 Kędziora, 6 Continella, 8 W.Kamiński, 10 Hebel, 19 Sluga, 29 Surzyn, 32 Wróbel, 94 Nowak
  • 69' 31 Staniszewski Zmiany 39 Lipkowski
  • 69' 8 Sidibe Zmiany 11 Adamczyk
  • 77' 10 Czubak Zmiany 17 Turski
  • 81' 9 Gaprindaszwili Zmiany 21 Skóra
  • 65' 11 Czapliński Zmiany 10 Hebel
  • 72' 7 Sarmiento Zmiany 6 Continella
  • 72' 13 Purzycki Zmiany 94 Nowak
  • 72' 25 Antczak Zmiany 29 Surzyn
  • 42' Borecki
  • 44' Czubak
  • 60' Szrek samobójcza
  • 83' Kobacki
  • 34' Piroch
  • 90+4 Piroch
  • 89' Turski
  • 90+2 Navarro
  • 16' Czapliński
  • 53' Antczak
  • 75' Hebel
  • 87' Niziołek

Arka Gdynia po zwycięstwie nad Odrą Opole 4:2 zagra w finale baraży o ekstraklasę z Motorem Lublin na własnym stadionie 2 czerwca o godzinie 18. Arka Gdynia po zwycięstwie nad Odrą Opole 4:2 zagra w finale baraży o ekstraklasę z Motorem Lublin na własnym stadionie 2 czerwca o godzinie 18.

Radość po czwartym golu dla Arki Gdynia

po raz piąty z rzędu trzecia drużyna, która awansuje do ekstraklasy, wyłoniona zostanie w barażach

SEZON 2019/20 - awans Warta Poznań (3. miejsce po sezonie zasadniczym)

Półfinały, 28.07.2020

Warta Poznań (3. miejsce) - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (6) 1:0
Radomiak Radom (4) - Miedź Legnica (5) 3:1

Finał, 31.07.2020
Warta - Radomiak 2:0

SEZON 2020/21 - awans Górnik Łęczna (6. miejsce po sezonie zasadniczym)
Półfinały, 16.06.2021

GKS Tychy (3) - Górnik Łęczna (6) 1:1, karne 2:4
Arka Gdynia (4) - ŁKS Łódź (5) 0:1

Finał, 20.06.2021
ŁKS Łódź - Górnik 0:1

SEZON 2021/22 - awans Korona Kielce (4. miejsce po sezonie zasadniczym)
Półfinały, 26.05.2022

Arka Gdynia (3. miejsce) - Chrobry Głogów (6) 0:2
Korona Kielce (4) - Odra Opole (5) 3:0

Finał, 29.05.2022
Korona - Chrobry 3:2 po dogrywce

SEZON 2022/23 - awans Puszcza Niepołomice (5. miejsce po sezonie zasadniczym)

Półfinały, 6.06.2023

Bruk-Bet Termalica Nieciecza (3) - Stal Rzeszów (6) 2:0
Wisła Kraków (4) - Puszcza Niepołomice (5) 1:4

Finał, 11.06.2023
Bruk-Bet Termalica - Puszcza 2:3 po dogrywce
Arka przystępuje do nich z najwyższego 3. miejsce, ale przecież nie takie były marzenia, gdy na 4 kolejki przed końcem rozgrywek gdynianie mieli 7 punktów przewagi nad 3. drużyną tabeli, a jeszcze w derbach Trójmiasta od ekstraklasy dzieliło ich zaledwie 6 minut

Na ile Arka Gdynia oddaliła się od ekstraklasy? Zagłosuj, jak zakończy sezon?

jednak w meczu z GKS Arka straciła nie tylko awans, ale także dwóch zawodników. Kontuzji doznał Dobrotka, a 8. kartkę otrzymał Milewski

Arka Gdynia - Odra Opole 2:2. Przeczytaj relację oraz zobacz zdjęcia i video z ostatniego meczu tych drużyn

kibice nie kryją frustracji po ostatnich wynikach, czego jeden z nich dał wyraz w liście otwartym do trenera Łobodzińskiego

Arka Gdynia zarządziła ciszę medialną. List otwarty do trenera. "Fajtłapy dekady"

trener Łobodziński decydował się na cztery zmiany w porównaniu z poprzednim meczem. Poza powrotem po pauzie za kartki Stolca do "11" weszli także pozyskani zimą: Sidibe i Gaprindaszwil, a po raz pierwszy w wyjściowym składzie znalazł się 18-letni Staniszewski. Na ławce Arka nie wypełniła wszystkich miejsc. Jest jeden wakat, co też pokazuje, jakie kłopoty kadrowe są na finiszu sezonu

Arka Gdynia - Odra Opole. W barażach o ekstraklasę do trzech razy sztuka?

z przyjemniejszych informacji odnotujmy powołanie Zycha, wychowanka SI Arka Gdynia do reprezentacji Polski, która przygotowywać się będzie do Euro 2024. Już wiadomo, że w hierarchii trenera Probierza 19-letni Oliwier będzie bramkarzem nr 4.

Kadra reprezentacji Polski na Euro. Pięciu piłkarzy związanych z Trójmiastem

Odra do baraży przebiła się w ostatniej kolejce, przeskakując z 8. na 6. miejsce dzięki wygranej u siebie ze Zniczem 2:0. Trener Nocoń wystawia w Gdyni "11" z jedną wymuszoną zmianą w porównaniu poprzednim meczem. Na boku obrony za pauzującego za kartki Mikinica zagra Pikk, reprezentant Estonii
zwycięstwo Odry w poprzednim meczu przypieczętował Hebel (Odra Opole), który jest wychowankiem SI Arka. Na razie Maksymilian siada na ławce rezerwowych. Natomiast w "11" jest Purzycki (Odra Opole), który w poprzednim sezonie był w Arce zmiennikiem na środku drugiej linii
w pierwszym barażu Motor pokonał po rzutach karnych Górnika 4:2. Po 120 minutach gry był bezbramkowy remis. Tym samym piłkarze z Lublina są pierwszymi finalistami. Jeśli wygra Arka, na decydujący mecz przyjadą 2 czerwca do Gdyni. Jeśli wygra Odra, to finał baraży odbędzie się w Lublinie
w związku z tym, że pierwszy mecz barażowy nie zakończył się po 90 minutach gry, na wniosek telewizji Polsat rozpoczęcie spotkania w Gdyni opóźnione zostanie o 10 minut. Pierwszy gwizdek sędziego przy ul. Olimpijskiej rozlegnie się o godzinie 20:40.
na meczu obecni będą kibice Odry. Zjeżdżali się prywatnymi samochodami. Specjalnie dla nich wydzielona została część parkingu GCS przy ul. Olimpijskiej
"Nie pieniądze, nie układy, tylko honor i zasady" nad flagą Gwardia '89 Arka
bardzo dobre warunki do gry, temperatura 18 stopni Celsjusza, niemal bezwietrznie
"Tylko zwycięstwo" - przypominają gdyńscy kibice
znacznie mniej kibiców niż w ostatnio niedzielę, gdy były ich blisko 13 tysięcy, z użytku wyłączony dziś sektor GOSiR. Frekwencję podamy, gdy otrzymamy oficjalnie dane, co na tym obiekcie zazwyczaj ma miejsce w drugiej połowie
rozbrzmiewa Rota Arki
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, niebieskie spodenki, Odra niebieskie koszulki, czerwone spodenki
losowanie kapitanów: Azackiego (ARKA Gdynia) i M.Kamińskiego (Odra Opole). W jego wyniku drużyny zamieniają się stronami boiska. Arka w pierwszej połowie mieć będzie za bramką własny sektor dopingowy
"Jesteśmy z wami" - skandują kibice Arki
1'
od środka rozpoczęła Arka, a konkretnie Staniszewski (ARKA Gdynia)
1'
szybka wrzutka w pole karne i główkował Czubak. Piłka po głowie obrońcy trafiła w rękawice Halucha (Odra Opole)
2'
dobry rajd Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia), który rozpoczął niespodziewanie na lewym, a nie na prawym skrzydle, ale dośrodkowanie już nie wyszło Gruzinowi
4'
Arka wychodzi do presssingu na połowie Odry
4'
"Arka gol" - z trybun
5'
dobry powrót Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia) przerwał kontrę Odry, Gruzin zabrał piłkę Szrekowi (Odra Opole)
6'
tym razem Borecki (ARKA Gdynia) "skasował" kontrę Sarmiento, który był już tuż przed polem karnym Arki
7'
jeśli Arka nie obejmie prowadzenia, zanosi się na mecz, w którym będzie głównie w ataku pozycyjnym, a Odra spróbuje kontratakować
8'
Navarro (ARKA Gdynia) z prawego skrzydła zagrał z prawego skrzydła przez pole karne Odry. Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) strzelił z pierwszej piłki celnie, ale niezbyt mocno i w środek bramki. Haluch (Odra Opole) był na posterunku
9'
strzał Boreckiego (ARKA Gdynia) zablokowany przed polem karnym Odry
10'
Stolc (ARKA Gdynia) pomógł kolegom z ataku i mamy rzut rożny
10'
mocne dośrodkowanie Navarro (ARKA Gdynia) z narożnika boiska. Piłka minęła wszystkich piłkarzy stojących w polu bramkowym, a i bramkarz nie sięgnął piłki, choć próbował
11'
drugi korner tym razem z drugiej strony bramki
11'
znów z narożnika boiska dośrodkował Navarro (ARKA Gdynia). Gdy piłka została wybita przed "16" uderzył ją od razu Sidibe (ARKA Gdynia), ale został zablokowany
12'
posiadanie piłki 63:37 na korzyść Arki
12'
piłkarze Arki sygnalizowali zagranie ręką w ich polu karnym Sarmiento. Sędzia zgodził się z tym i przerwał atak napastnika gości
13'
Sarmienko w środku boiska "przestawił" Staniszewskiego (ARKA Gdynia), tym razem sędzia uznał, że wszystko było zgodnie z przepisami
15'
Odra po przejęciu piłki długim podaniem szuka Sarmiento, który stara się przejmować piłkę w okolicach linii środkowej. Teraz na to nie pozwolił mu Azacki (ARKA Gdynia)
16'
Żółtą kartką został ukarany Czapliński (Odra Opole) po faulu na Staniszewskim
17'
"Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Odra gra" - z sektora gości
18'
skrzydłowi Arki zamienili się stronami boiska, Kobacki (ARKA Gdynia) już z lewej, a Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) z prawej strony
19'
sędzia skłonił by Stolc (ARKA Gdynia) i Piroch (Odra Opole) podali sobie ręce, a dopiero później nakazał Odrze rozegrać rzut wolny
20'
Sarmiento popychał w polu karnym Arki i został odgwizdany faul
20'
na spalonym Czapliński (Odra Opole)
22'
Borecki (ARKA Gdynia) wysoko nad bramką po strzale z dystansu
22'
Marcjanik (ARKA Gdynia) przeciął piłkę, którą Czapliński (Odra Opole) zagrywał w kierunku Sarmiento. Gdyby tego nie zrobił, napastnik były sam na sam z bramkarzem lub odgwizdany zostałby spalony
22'
"Dajcie medyka" - skandowanie z sektora "Górka"
23'
wśród kibiców pojawiają się ratownicy medyczni, najwyraźniej któryś z kibiców potrzebuje pomocy medycznej
24'
na spalonym Galan (Odra Opole)
26'
niecelny strzał Sidibe (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
27'
jeden z kibiców został zniesiony z sektora "Górka", chyba jakieś uraz ortopedyczny
28'
posiadanie piłki 71:29 na korzyść Arki, 3 strzały gospodarzy, w tym 1 celny. Goście na razie bez uderzenia na bramkę
29'
M.Kamińsi wygarną piłkę nogą znad głowy Czubaka na środku boiska, a sędzia nie dopatrzył się zagrania zbyt wysoko uniesioną nogą i nakazał grać dalej
32'
Czubak wypuścił sobie zbyt mocno piłkę, a goniąc za nią wpadł na M.Kamińskiego (Odra Opole). Sędzia odgwizdał faul dla Odry przed jej "16"
33'
Navarro (ARKA Gdynia) sfaulował Galana (Odra Opole), rzut wolny dla gości nieco ponad 30 metrów od bramki
34'
[0:1] Odra Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piroch. Arka została zaskoczona po rzucie wolnym. Galan wrzucił piłkę w pole karne. Z lewej strony akcję zamykał Piroch, ale wydawało się, że nie strzelał a zgrywał piłkę przed bramkę. Jednak to uderzenie wpadło w tzw. długi róg bramki Arki
35'
sędzia czeka jeszcze na analizę VAR, choć piłka już ustawiona na środku boiska
35'
gol został uznany
36'
36'
przypomnijmy, że Piroch otworzył także wynik meczu w marcu tego roku, gdy Arka zremisowała u siebie z Odrą 2:2

Arka Gdynia - Odra Opole 2:2. Punkty znów utopione w... rzece

39'
"Arkowcy gol" - z trybun
40'
Czubak faulowany około 30 metrów od bramki Odry
40'
Navarro (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego strzelił celnie, skierował piłkę w prawą stronę bramki, ale uderzył zbyt lekko, aby Haluch (Odra Opole) miał problem z udaną interwencją
40'
4 strzały Arki, 1 Odry, ale to goście prowadzą
41'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
42'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Borecki. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Pikk wybił piłkę głową na 11. metr od własnej bramki. Tam był Borecki, który przyjął piłkę na klatkę piersiową, a następnie strzelił nie do obrony
42'
oczekiwanie na VAR, ale piłka już na środku boiska
43'
gol został uznany, mamy remis 1:1
44'
[2:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Z prawego skrzydła dośrodkował Gaprindaszwili, a Karol celnie skierował piłkę do siatki głową
45'
"Jeszcze jeden" - skandują kibice
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - ODRA OPOLE 2:1
Oficjalna frekwencja 7996 kibiców
Arka przez 64 procent czasu gry posiadała piłkę, ale jedyny strzał Odry w tej połowie, po rozegraniu rzutu wolnego dał gościom prowadzenie. Tym razem jednak gdynianie nie załamali się niepowodzeniem. Ruszyli do ataków i w ciągu 3 minut odwrócili wynik spotkania. Dobre dośrodkowania ze skrzydeł i celne strzały Boreckiego (ARKA Gdynia) i Czubaka sprawiają, że teraz gospodarze są o 45 minut od awansu do finału baraży, w którym czeka już Motor, który dopiero po rzutach karnych uporał się z Górnikiem.
wracających z szatni piłkarzy Odry "witają" gwizdy, a po chwili, gdy pojawiają się zawodnicy Arki są już brawa
46'
drugą połowę rozpoczęła Odra
46'
w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany
46'
"Tylko zwycięstwo" - skandują kibice Arki
46'
"Jesteśmy z wami" - też z gdyńskich sektorów
48'
Pikk (Odra Opole) blokował piłkę i Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) nie zdołał do niej dość nim opuściła boisko
49'
Arka poradziła sobie z piłką, którą Szrek (Odra Opole) z autu wrzucił bezpośrednio w pole karne
50'
Kobacki (ARKA Gdynia) zbyt długo dryblował i nie zdążył oddać strzału w dogodnej sytuacji
51'
Szrek (Odra Opole) wybił piłkę poza własną bramkę, gdyby nie zdążył z interwencją Kobacki (ARKA Gdynia) byłby sam przed bramkarzem
52'
i kolejny korner, Navarro (ARKA Gdynia) przebiega do drugiego narożnika
52'
Czapliński (Odra Opole) wybił piłkę głową po kolejnym dośrodkowaniu Navarro (ARKA Gdynia)
53'
Żółtą kartką został ukarany Antczak (Odra Opole) po faulu na Kobackim
54'
po rzucie wolnym, rzut rożny dla Arki
54'
na trybunach "meksykańska" fala
54'
bez zagrożenia dla Odry po dośrodkowaniu Navarro (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
55'
po przechwycie Kobackiego (ARKA Gdynia) była szansa na kontrę 3 na 3, ale piłkę stracił Sidibe (ARKA Gdynia)
56'
było dużo w tym przypadku, bo ze strzału Galana (Odra Opole) wyszło podanie to nie obstawionego Sarmiento. Napastnik gości uderzył obok słupka. Dopiero wówczas sędzia odgwizdał spalonego
57'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) po indywidualnej akcji dograł piłkę w pole karne, ale tam nie opanował jej Czubak
58'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) i Czubak, nie opuszczając boiska, poprosili o bidony z napojami
59'
Szrek (Odra Opole) zagrał przed bramkę Odry. Pewnie piłkę złapał Lenarcik (ARKA Gdynia)
60'
[3:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szrek , gol samobójczy. Gaprindaszwili przebił się prawym skrzydłem i zagrał przed bramkę, tam Szrek uprzedził Sidibe, ale wślizgiem wpakował piłkę do własnej siatki
61'
po krótkim oczekiwaniu na VAR, gol został uznany
63'
Staniszewski (ARKA Gdynia) dobrze blokował piłkę przed Antczakiem (Odra Opole). Od bramki grę wznowi Lenarcik (ARKA Gdynia)
64'
Szrek (Odra Opole) zbyt mocno w kierunku Sarmiento, piłka opuściła boisko
65'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czapliński, w jego miejsce wchodzi Hebel.
65'
Sarmienko odważnie poszedł w pojedynek z trzema obrońcami piłki, ale skończyło się jak musiało się skończyć. Uciekła mu piłka i trafiła w rękawice Lenarcika (ARKA Gdynia)
66'
przechwyt Boreckiego (ARKA Gdynia) niespełna 30 metrów od bramki Odry, ale Sidibe (ARKA Gdynia) stracił piłkę
67'
Borecki (ARKA Gdynia) zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Niewiele się pomylił
67'
7 strzałów Arki, w tym 4 celne i wciąż tylko jedno celne uderzenie Odry
68'
natomiast spada przewaga w posiadaniu piłki, teraz 58:42
69'
Staniszewski (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
69'
Arka przygotowuje podwójną zmianę
69'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Staniszewski, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
69'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sidibe, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
71'
Hebel (Odra Opole) niecelnie uderzył z dystansu
72'
Lenarcik (ARKA Gdynia) wybiegł przed pole karne, aby nie pozwolić dojść do piłki Sarmiento. Był jeszcze spalony
72'
Odra przygotowuje potrójną zmianę
72'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sarmiento, w jego miejsce wchodzi Continella.
72'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Purzycki, w jego miejsce wchodzi Nowak.
72'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Antczak, w jego miejsce wchodzi Surzyn.
73'
niecelny strzał Adamczyka (ARKA Gdynia)
75'
Żółtą kartką został ukarany Hebel (Odra Opole).
76'
Czubak ofiarnie próbował utrzymać piłkę w boisku, atakując ją wślizgiem
76'
Czubak potrzebuje pomocy medycznej
77'
fizjoterapeuci sygnalizują, że będzie potrzebna zmiana, szybko kończy rozgrzewkę Turski (ARKA Gdynia)
77'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Turski.
78'
obaj trenerzy mają jeszcze po jednej zmianie, ale w jej trakcie Odra może wymienić tylko jednego, a Arka jednego lub dwóch zawodników
79'
"Sialalala Arka Gdynia" - na trybunach
79'
Kobacki (ARKA Gdynia) niecelnie podawał do Turskiego (ARKA Gdynia) w "16" Odry
80'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej, rozgrzewa się już Skóra (ARKA Gdynia)
81'
nosze pojawiły się na murawie, ale Tornike schodzi z boiska o własnych siłach
81'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gaprindaszwili, w jego miejsce wchodzi Skóra.
82'
Arka wykorzystała limit zmian
83'
[4:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki. Odra próbowała zaskoczyć Arkę po wrzucie piłki z autu w pole karne, ale Galan poślizgnął się przy strzale i Arka wyszła z kontrą. Kobacki minął bramkarza, który wyszedł daleko przed własną "16" i strzelał już na pustą bramkę
85'
"1, 2, 3, 4... mało" - z trybun
86'
"My czekamy na zdobycie piątej bramy" - z trybun
87'
rzut rożny dla Odry, który został bardzo szybko rozegrany
87'
Żółtą kartką został ukarany Niziołek (Odra Opole).
88'
Lenarcik (ARKA Gdynia) wypuścił piłkę z rąk po strzale Galana (Odra Opole), ale Hebel (Odra Opole) był za daleko, aby próbować dobitki
89'
Żółtą kartką został ukarany Turski (ARKA Gdynia) po faulu na Pirochu
90'
kibice z szalami w górze świętują już wygraną Arki
90'
Navarro (ARKA Gdynia) leży na boisku i jest potrzebna pomoc medyczna
90'
kilkuletni chłopiec nieoczekiwanie wszedł na murawę, sprowadza go z boiska ochroniarz
90'
jesteśmy już po 90. minucie, ale ze strony arbitra technicznego nie było sygnalizacji, o ile przedłużony jest mecz
90+2
Żółtą kartką został ukarany Navarro (ARKA Gdynia).
90+3
Navarro (ARKA Gdynia) opuścił boisko, nie ma już zmiany. Arka kończy w "10"
90+3
Hebel (Odra Opole) z rzutu wolnego strzelił w mur i będzie miał jeszcze rzut rożny
90+4
[4:2] Odra Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piroch. Po rzucie rożnym goście strzelają gola. Dośrodkował Hebel, drugą bramkę strzelił obrońca Piroch
90+4
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - ODRA OPOLE 4:2
"Razem po awans" - skandują kibice, gdy piłkarze podchodzą do sektora dopingowego
"Odra Opole" - skandowanie też pod sektorem gości, dla których właśnie sezon się skończył
Arka za trzecim podejściem przebrnęła pierwszy mecz barażowych. Po niepowodzeniach z ŁKS Łódź (2021) i Chrobrym Głogów (2022) dziś pokonała Odrę 4:2. Tym samym gdynianie w niedzielę, 2 czerwca o godzinie 18 zagrają w finale baraży o awans do ekstraklasy z Motorem Lublin.
Wygrana Arki była przekonywająca, ale musi martwić stan zdrowotny zespoły. Najbliższe dni to będzie wyścig z czasem, gdyż z powodu urazów boisko opuścili dziś: Staniszewski (ARKA Gdynia), Czubak, Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) i Navarro (ARKA Gdynia).
Z drugiej strony Arka będzie miała przewagę nad Motorem, gdyż lublinianie mają w nogach dzisiejszy mecz po dogrywce i karnych, a ponadto czeka ich jeszcze podróż do Gdyni.
Arka obiecuje, że jeszcze dziś uruchomiona zostanie sprzedaż biletów na mecz finałowy.