Piotrkowianin - Energa Wybrzeże Gdańsk 31:30. Zaciekła pogoń nie przyniosła efektu

mip.
21 października 2023, godz. 17:30
Opinie (73)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Mateusz Jachlewski w meczu z Piotrkowianinem robił co mógł, ale nie uchronił gdańszczan od 7. porażki z rzędu. Mateusz Jachlewski w meczu z Piotrkowianinem robił co mógł, ale nie uchronił gdańszczan od 7. porażki z rzędu.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała na wyjeździe z Piotrkowianinem 30:31 (17:17) w meczu 13. kolejki Orlen Superligi. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego całkowicie przespali początek drugiej połowy. Później do ostatnich sekund gonili wynik, ale ostatecznie zanotowali siódmą porażkę z rzędu.

Piotrkowianin: Kot, Lewandowski - Doniecki 8, Wadowski 4, Żyszkiewicz 4, Grzesik 4, Kowalski 4, Mosiołek 3, Stolarski 2, Filipowicz 1, Swat 1, Dróżdż, Wawrzyniak, Makowiejew, Matyjasik

WYBRZEŻE: Poźniak, Witkowski - Jachlewski 9, Powarzyński 6, Stępień 4, Domagała 2, Będzikowski 2, Milicević 2, Zmavc 2, Niedzielenko 1, Pieczonka 1, Miklikowski 1, Papina, Peret, Siekierka, Papaj

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk szansy na przełamanie fatalnej passy szukali w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie mierzyli się z jedną z niespodzianek tego sezonu, Piotrkowianinem. Po słabym początku drugiej połowy i zażartej pogoni w końcówce, przegrali jednak 30:31.

Początek spotkania należał do miejscowych, którzy prowadzili już 5:2, ale w 14. minucie po trafieniu Mateusza Jachlewskiego to Wybrzeże miało jedną bramkę zaliczki (7:6), a o czas poprosił Michał Matyjasik.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Unia Tarnów 36:38. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Energa Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Unia Tarnów 36:38. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i ostatecznie do przerwy był remis po 17. Gdańszczanie mieli czego żałować, gdyż ostatniego gola stracili już po upływie 30. minut, gdy ostatni rzut wolny wykorzystał Paweł Kowalski, zaskakując mur Wybrzeża i Kornela Poźniaka.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, odskakując na dwa trafienia. Na dodatek Wybrzeże straciło Jakuba Powarzyńskiego, któremu sędziowie po faulu pokazali bezpośrednią czerwoną kartkę. O czas poprosił gdański duet trenerski.

Czarne minuty Wybrzeża trwały w najlepsze. Przyjezdni przez niemal 12 minut nie zdobyli żadnej bramki, gdyż popełniali sporo błędów, a także znakomicie bronił Artur Kot. Spowodowało to, że przewaga Piotrkowianina urosła do 6 trafień.

Wybrzeże próbowało jeszcze walczyć i grała przede wszystkim bardzo szybko. W 58. minucie po trafieniu Pawła Miklikowskiego zrobiło się już "tylko" 31:28 i o czas poprosił trener Piotrkowianina. W końcówce trafił jeszcze Jakub Będzikowski, a na 8 sekund przed końcem rzut karny wykorzystał Jachlewski, ale na więcej gdańszczan nie było stać.

14 Zepter Legionowo 10 0 0 0 10 255:310 0
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2023-10-30