Pliński i Lisiecki serwują

25 sierpnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Daniel Pliński i Damian Lisiecki obronili tytuł mistrzów Polski w siatkówce plażowej. W finale turnieju w Niechorzu wychowanek Koraba Puck, obecnie występujący w Polskiej Energii Sosnowiec oraz zawodnik z Chodzieży pokonali Zbigniewa Żukowskiego i Dariusza Luksa (Górnik Radlin). Brązowy medal przypadł Rafałowi Matusiakowi (Zduńska Wola) i Dariuszowi Parkitnemu (Częstochowa), którzy w pojedynku o trzecie miejsce byli lepsi od Michała Krymarysa i Damiana Witczaka (Zduńska Wola).

Edward Pawlun i Piotr Wesołowski, którzy w dwóch poprzednich sezonach zdobywali brązowe medale, uplasowali się na miejscach 5-6. Gdańszczanie dwukrotnie przegrali z Żukowskim i Luksem, najpierw w pierwszej rundzie, a później w grze o wejście do półfinału. Sami natomiast zamknęli drogę do góry Wojciechowi Plińskiemu i Marcinowi Iglewskiemu. Duet pucko-wrześniański, stworzony w ostatniej chwili, uplasował się na pozycjach 7-8.

Rundę wcześniej, czyli na miejscach 9-12, start w mistrzostwach zakończyli Sebastian Winiarski i Krzysztof Dusowski (Starogard Gdański).