Wiadomości

Krzysztof Sobieraj: Arka jak Joshua

Arka Gdynia

Krzysztof Sobieraj bezpośrednio po meczu z Lechem Poznań w szatni Stadionu Narodowego prezentuje zdobyte w finale Pucharu Polski trofea.
Krzysztof Sobieraj bezpośrednio po meczu z Lechem Poznań w szatni Stadionu Narodowego prezentuje zdobyte w finale Pucharu Polski trofea. fot. archiwum prywatne Krzysztofa Sobieraja

Bokserska walka Anthony Joshua - Władimir Kliczko była inspiracją dla Krzysztofa Sobieraja do gry w finale Pucharu Polski. Tak jak na Wembley Brytyjczyk znokautował starego mistrza kategorii ciężkiej, choć wcześniej sam był liczony, tak trzy dni później Arka Gdynia na Stadionie Narodowym w dogrywce zaskoczyła murowanego faworyta, za jakiego uchodził Lech Poznań(2:1), mimo że przez większość meczu to rywal był stroną dominującą. - Coś pięknego. Dla takich chwil warto żyć. Ale teraz trzeba wrócić do szarej rzeczywistości ligowej i obronić ekstraklasę - podkreśla obrońca żółto-niebieskich. W sobotę o godzinie 15:30 oficjalna prezentacja trofeum z udziałem kibiców nastąpi na historycznej "Górce" przy Ejsmonda.ZOBACZ JAK KIBICE POWITALI PIŁKARZY ARKI W GDYNI, PRZECZYTAJ CO MÓWILI BOHATEROWIE PO WYJŚCIU Z AUTOKARU

Czy po zdobyciu Pucharu Polski Arka może stać się klubem liczącym się na stałe w krajowej piłce?

bezwzględnie tak, tej szansy nie można zmarnować 19%
raczej tak, ale potrzebuje dużych pieniędzy, a tych na razie nie widać 43%
raczej nie, to jak 38 lat temu chyba jednorazowy wyskok 24%
nie, bo nie ma takiego pomysłu i dążenia, by go zrealizować, a jedynie by przetrwać 14%
zakończona Łącznie głosów: 645
Jacek Główczyński: Czy zauważył pan, kiedy Lech zaczął tracić pewność faworyta? Czy miało to miejsce już po kilkuminutowych szturmie w pierwszej połowie czy później?

Krzysztof Sobieraj: Właśnie Lech nas wtedy dopadł, przeżywaliśmy ciężki moment. Ale wyszliśmy z tego. Nie padliśmy na kolana, nie straciliśmy bramki. Tak jak Joshua się podniósł w walce z Kliczko, tak później i my znokautowaliśmy rywala.

Czyli Joshua był dla pana inspiracją przed finałem?

Dokładnie. Dla mnie bowiem Kliczko to jest marka. Mam ogromny szacunek dla tego sportowca. I to samo można odnieść do Lecha w polskiej piłce.

Joshua to nowa jakość w boksie, może być mistrzem przez długie lata. Czy Arkę stać, by stała się nową siłą w polskiej piłce?

Może nią być, jeżeli znajdzie się sponsor strategiczny....

Ryszard Krauze był na trybunach Stadionu Narodowego. Może wrócić do sponsorowania gdyńskiego klubu?

Osobiście się z nim przywitałem na trybunie honorowej. Wręczyłem pamiątkowy szalik. Zamieniliśmy kilka słów, ale bez żadnych konkretów odnośnie przyszłości.

ZOBACZ JAK KIBICE ARKI DOPINGOWALI PODCZAS FINAŁU PUCHARU POLSKI. DUŻO FILMÓW Z NARODOWEGO

WOJEWODA POMORSKI GOŚCIŁ PRZEDSTAWICIELI ARKI GDYNIA
Krzysztof Sobieraj, Miroslav BożokRafał Siemaszko oraz trener Leszek Ojrzyński i prezes Wojciech Pertkiewicz byli w czwartek goszczeni przez wojewodę pomorskiego.

Dariusz Drelich wręczył żółto-niebieskim dyplom gratulacyjny oraz pamiątkową grafikę. Sam zaś otrzymał okolicznościowy szalik z meczu Arka - Lech oraz koszulkę upamiętniającą zdobycie Pucharu Polski.


Zapewne od wtorkowego wieczora przybyło panu przyjaciół?

Podchodzi z gratulacjami dużo ludzi. Są autentycznie szczęśliwi. Pewnie wierzyli w nas przed finałem, bo wypadało wierzyć, ale 80 procent zapewne nie spodziewało się, że wygramy. Sprawiliśmy ogromną niespodziankę. Tym większa jest radość.

ARKA - LECH 2:1: VIDEO, RELACJA. WYSTAW OCENY PIŁKARZOMWy wierzyliście?

Myślę, że było widać na boisku, iż wierzymy. Naprawdę każdy dał z siebie wszystko. Przecież tak naprawdę dla większości z nas była to jedyna taka szansa w życiu. W głowach tak to sobie układaliśmy, że jesteśmy w stanie pokonać Lecha. Tym bardziej, że to jest piłka. Wszystko może się wydarzyć. Mieliśmy troszkę szczęścia, ale udało się.

Fakt gry na Stadionie Narodowym jeszcze bardziej was "nakręcił"?

Na pewno duża publiczność, ranga tego spotkania, cała otoczka, fantastyczna oprawa dały dodatkowy efekt. Nie pozostało nic innego jak tylko wygrać. Zresztą w takich meczach nawet łatwiej się gra. "Nakręcenie" przychodzi samo. Wydarzyło się coś pięknego. Dla takich chwil warto żyć.

KRZYSZTOF SOBIERAJ: NIE ZADOWALAM SIĘ BYCIEM FINALISTĄ. SPRAWDŹ, CO JESZCZE MÓWIŁ OBROŃCA ARKI PRZED MECZEM Z LECHEM

Krzysztof Sobieraj

Krzysztof Sobieraj

Dane:

ur.:
1981-08-25
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »MATEUSZ SZWOCH PRZED MECZEM W WYWIADZIE DLA NAS: DO WARSZAWY JEDZIEMY WYGRAĆ

Ustanowione zostały nowe rekordy w liczbie zblokowanych strzałów czy wykonanych wślizgów?

Nie wiem dokładnie, jakie to liczby, ale rzeczywiście mnóstwo tego było. Każdy z nas "jeździł na tyłku", robił wślizgi, blokował, gdy tylko była sytuacja stykowa. Po tym też było widać, że bardzo nam zależy, iż nikt nie odpuszcza.

Podobnym zaangażowaniem wykażecie się w ostatnich sześciu meczach ligowych, bo chyba niezbyt dobrze, by wyglądało, gdyby zdobywca Pucharu Polski musiał pożegnać się z ekstraklasą?

Mam nadzieję, że tak. Nic nie mogło nas tak naładować na przyszłość jak zdobycie pucharu. To będzie dodatkowy bodziec, który pozwoli nam w tych sześciu meczach dać z siebie wszystko i obronić ekstraklasę.Uda się zapomnieć o tym co wydarzyło się we wtorek, nie zmęczą was oficjalne spotkania, które zaliczacie po powrocie do Gdyni i z pełną koncentracją wyjdziecie w poniedziałek na mecz z Cracovią?

Taki finał Pucharu Pucharu Polski chyba musi przez dłuższy czas siedzieć w głowie, nie da się tego od razu wyrzucić. Ale teraz trzeba się pozbierać, wrócić do szarej rzeczywistości ligowej i obronić ekstraklasę.

ZDOBYWCY DLA ARKI PUCHARU POLSKI W 1979 ROKU WIERZYLI W SWOICH NASTĘPCÓW. PRZECZYTAJ CO MÓWILI O WYDARZENIACH SPRZED 38 LAT ORAZ SPOTKANIU NA NARODOWYM JANUSZ KUPCEWICZ I CZESŁAW BOGUSZEWICZIle punktów potrzebne jest do bezpiecznego miejsca w ekstraklasie?

Przed rundą finałową zakładem, że co najmniej 10. Jednak ciężko nad tym dywagować. Na wyjazdach podstawą jest nie przegrywać.

Na jak długo kibicom starczy tego po pucharowego entuzjazmu, jeśli w lidze nadal byście nie wygrywali?

Kibice dziś nam mówią, byśmy odpoczywali, a jeszcze niedawno krzyczeli, że mamy zapier... Jednak kibice mają prawo do huśtawek nastroju. Przychodzą na stadion, płacą za bilety, a tym samym w jakimś stopniu łożą także na utrzymanie klubu. Należy pamiętać, że to jest piłka, wszystko się może zdarzyć, wszystko się szybko zmienia. Dziś jest szczęście niebywałe.W przyszłym sezonie Arka zagra w eliminacjach Ligi Europy. Już dziś warto myśleć o tym wyzwaniu, czy koncentrować się należy wyłącznie na dokończeniu z powodzeniem rozgrywek ekstraklasy?

Trzeba do tego podejść tak jak do finału Pucharu Polski. Wcześniej nie myśleliśmy o nim wcale. Tak naprawdę zaczęliśmy przygotowania do gry z Lechem na 3 dni przed spotkaniem. I tak samo należy czynić teraz. Nikt nie może teraz myśleć o europejskich pucharach, skoro najpierw musimy ligę obronić.

SYMULACJA WYNIKÓW W GRUPIE GRAJĄCEJ O MIEJSCA 9-16. SPRAWDŹ, KTO SPADNIE? ZAGŁOSUJ, ILE PUNKTÓW ZDOBĘDZIE ARKA

Typowanie wyników

mecz ligowy
08.05.2017 godz.18:00
wartość: 3 punkty
Cracovia
2:0
ARKA Gdynia

Jak typowano

1

51%

231 typowań

x

27%

124 typowania

2

22%

98 typowań

Opinie (126) ponad 20 zablokowanych

 • )

  Jeszcze raz wielkie brawa i gratulacje.

  • 81 11

 • no najbardziej to nowy trener się nad tym napracował (1)

  premia niezbędna

  • 14 32

  • mały zazdrośniku - co ty osiągnąłeś?

   • 13 3

 • I (2)

  Chciałbym zeby w rozgrywkach grupowych ligi europy Arka wylosowała lazio rzym bo wyjazd dobry pod kątem h i wiadomo z kim mają zgodę, plus herthę berlin bo blisko z Gdyni i Poznania, plus man utd bo blisko emigrantom a zespół dobry ale do ogrania. Trzeba kupic Fabiańskiego - wątpie czy będzie chciał grać w championship po spadku swansea

  • 38 11

  • hehhe

   Arka nie wejdzie do rozgrywek grupowych

   • 3 8

  • A ja nie bo .....

   Lazio to nazi. Hertha to szkopy. A man utd nie lubie hehe.

   • 2 3

 • Teraz Lechia do boju (1)

  I włączyć o pierwsza trójkę.

  • 23 61

  • lechija będzie poza pucharami

   • 29 10

 • brawo Krzyś (2)

  Jesteś mocnym ogniwem w Arce choć trochę wolnym ......

  • 45 11

  • Krzysztof "ZUS" Gdynia

   • 5 3

  • krzyś

   najsłabszy obrońca Arki, dramat dużo bramek pada przez tego faceta z nr 3

   • 4 10

 • Dla mnie to bardziej jak (ale jestem duzo starszym) mecz USA-CCCP w Lake Placid 1980...

  wszystko tylko nie Rysio K...

  • 4 10

 • PUCHAR JEST NASZ!

  Ale teraz należy zejść na ziemię, trzeba walczyć do samego końca o pozostanie w ekstraklasie, a zapewne łatwo nie będzie.Do boju Arkowcy!

  • 63 6

 • No,Arka zrobiła Lechii największy kłopot,jaki tylko mogła zrobić. (1)

  Niezła ironia losu: mimo że te waśnie między klubami to najbardziej kibolstwo pielęgnuje (normalni ludzie nie żyją tą wojną),to Puchar Polski i rozstrzygnięcia w nim sprawiły,że kluby - będące w dwóch różnych grupach - nagle zaczęły mieć powiązane ze sobą cele. Ale są i dobre strony: teraz Lechia musi się sprężyć i zagrać na miarę swoich możliwości,czyli wskoczyć na podium Ekstraklasy; inaczej puchary będą tylko w Gdyni :D

  • 65 9

  • Bardzo dobrze ze puchary będą w Gdyni i I liga.

   • 0 6

 • Arka Gdynia Duma Pomorza !!!

  • 78 17

 • Szczurek sypnie kasą, będzie dobrze. Dodatkowe 6 mln! (3)

  I jakieś premie. To by ustawiało. A Krauze to bankrut.

  • 22 14

  • chyba każdy by chciał być takim bankrutem

   • 21 2

  • (1)

   Kazdy chcialby byc tak bogaty jak krauze biedny...chyba nie uwierzyles ze rycho wszystko wydal,grosza nie schowal i teraz biedny grille sprzedaje...widac dobra bajera us poleciala skoro ludzie wierza w te bzdety

   • 14 1

   • Rysio

    Słyszałem że Rysio sprzedaje gazety w kiosku bo zusu nie płacił

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 05.12.2021 godz. 12:40 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

87%

194 typowania

x

11%

24 typowania

2

2%

5 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Krzysztof Wiecki 22 39 63.6%
2. J P 22 38 59.1%
3. Baltyk Gdynia 22 37 59.1%
4. Grzegorz Preiss 22 36 59.1%
5. Waldemar Niklas 20 35 60%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Miedź Legnica 20 13 5 2 36:15 44
2 Widzew Łódź 19 11 5 3 35:21 38
3 Podbeskidzie Bielsko-Biała 20 9 5 6 35:24 32
4 Korona Kielce 19 9 5 5 25:19 32
5 Sandecja Nowy Sącz 19 9 4 6 23:19 31
6 GKS Tychy 20 8 6 6 21:21 30
7 ŁKS Łódź 19 8 5 6 22:19 29
8 Chrobry Głogów 19 8 4 7 22:18 28
9 Skra Częstochowa 19 7 6 6 13:18 27
10 ARKA GDYNIA 19 8 2 9 25:19 26
11 Odra Opole 19 7 5 7 26:27 26
12 Resovia 19 6 6 7 21:22 24
13 GKS Katowice 20 5 8 7 25:33 23
14 Zagłębie Sosnowiec 20 5 6 9 27:30 21
15 Puszcza Niepołomice 19 5 4 10 21:28 19
16 Stomil Olsztyn 18 5 1 12 21:29 16
17 GKS Jastrzębie 18 2 7 9 15:31 13
18 Górnik Polkowice 20 1 10 9 17:37 13

Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.

Wyniki 20 kolejki:

 • ARKA GDYNIA - Stomil Olsztyn (niedziela, godz. 12:40)
 • Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowice 5:0 (3:0)
 • Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0 (0:0)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:2 (1:2)
 • Skra Częstochowa - Apklan Resovia (mecz w Rzeszowie)
 • niedziela
 • GKS Jastrzębie - Korona Kielce
 • Chrobry Głogów - Widzew Łódź
 • poniedziałek
 • Sandecja Nowy Sącz - Odra Opole
 • ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice (odwołany z powodu zakażeń koronawirusem w zespole gości)

Terminarz

05.12 (nd) godz.12:40 ARKA Gdynia typuj Stomil Olsztyn LIVE!
02.03.2022 (śr) ARKA Gdynia Raków Częstochowa
01.12 (śr) godz.17:15 ARKA Gdynia 2:1 Zagłębie Lubin LIVE!
27.11 (sob) godz.12:40 Chrobry Głogów 1:0 ARKA Gdynia LIVE!
20.11 (sob) godz.12:40 Zagłębie Sosnowiec 1:0 ARKA Gdynia LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane