Po remisie w Gdańsku rozstrzygnie mecz w Krynicy

Marta
16 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Aleksandra Berecka zdobyła wprawdzie bramkę w meczu z KTH, ale gdańszczanki zaledwie zremisowały w pierwszym meczu o 5. miejsce. Aleksandra Berecka zdobyła wprawdzie bramkę w meczu z KTH, ale gdańszczanki zaledwie zremisowały w pierwszym meczu o 5. miejsce.

Rozczarowały hokeistki Stoczniowca w pierwszym meczu o 5. miejsce w ekstraklasie. Gdańszczanki zaledwie zremisowały u siebie z KTH Krynica Zdrój 3:3 (0:0, 3:1, 0:2), mimo że prowadziły już 3:0. rewanż odbędzie się na lodowisku rywala w najbliższą sobotę o godzinie 10.30. O wyższej pozycji w końcowej klasyfikacji zadecuduje wynik dwumeczu.

1:0 Błaszak as. Wojcieszenko, Klata (23.00)
2:0 Detmer as. Berecka (27.00)
3:0 Berecka (34.48)
3:1 Cygan as. Gawdzik (35.47)
3:2 Darłak as. Cygan (49.16 w osłabieniu)
3:3 Szewczyk as. Cygan (52.30)

STOCZNIOWIEC: Rybacka (od 50.16 Gruszczyńska); Wnuczko - Detmer, Klata - Nowak, Krawczun - Hoffman; Byczkowska - Berecka - Kucharska, Rykaczewska - Błaszak - Wojcieszenko

KTH: Mizera; Ruchałowska - Mytnik, Kuchnia - Kozioł, Szewczyk - Susidko; Cygan - Pióro - Darłak, Szeląg - Rosiek - Gawdzik.

Kary: Stoczniowiec - 4 min, KTH - 4 min.

W sezonie zasadniczym hokeistki Stoczniowca pokonały ekipę KTH dwukrotnie - na wyjeździe 5:4 i na własnym lodowisku 3:1. Miały więc nad rywalkami psychiczną przewagę, nawet mimo tego, że to zespół z południa Polski zakończył sezon zasadniczy na wyższej pozycji.

Kapitan gdańszczanek, Aleksandra Berecka ostrzegała, ze w meczu przeciwko KTH trzeba od początku do końca zachować maksimum uwagi, gdyż jest to zespół potrafiący grać szybko i twardo. Niestety, mimo tej wiedzy gospodynie nie wypełniły założeń przedmeczowych.

Wszystko przebiegało zgodnie z planem mniej więcej do połowy spotkania. Szkoda, że gdańszczanki nie zdobyły żadnej bramki w pierwszej tercji gdyż wówczas być może zupełnie inaczej potoczyłyby się losy tego spotkania.

Jednak już początku 24 minuty meczu gdańszczanki prowadziły 1:0, drogę do siatki rywalek znalazła Aneta Błaszak. Cztery minuty później było już 2:0, tym razem na listę strzelców wpisała się reprezentacyjna defensorka Joanna Detmer.

Wreszcie kiedy Berecka podwyższyła na 3:0 w 35 minucie wydawało się, ze Stoczniowiec ma spotkanie pod kontrolą i dalsze bramki dla gdańszczanek będą tylko kwestią czasu.

Niestety, nie minęła nawet minuta a Aneta Cygan po raz pierwszy pokonała w tym meczu Olivię Rybacką. Hokeistka z Krynicy była w Olivii bardzo aktywna gdyż do bramki dołożyła dwie asysty w przy dwóch kolejnych bramkach dla gości.

Na losach meczu zaważyło 3 i pół minuty dekoncentracji w połowie ostatniej odsłony. Najpierw Karolina Darłak wykończyła kontrę KTH w osłabieniu i zdobyła bramkę kontaktową zaś na 3:3 wyrównała Karolina Szewczyk. Mimo starań gdańszczanek wynik już się nie zmienił. Nie pomógł nawet czas wzięty przez gdańska ekipę na niespełna pół minuty przed końcem meczu.

- Prowadząc 3:0 chyba za bardzo uwierzyłyśmy, że jest już po meczu, niepotrzebnie, uciekła gdzieś koncentracja i rywalki nas dogoniły. Teraz w rewanżu musimy zagrać konsekwentnie od początku do końca. W meczu z Krynica byłyśmy też bardzo nieskuteczne, to nasz mankament w całym sezonie. Stworzyłyśmy sobie mnóstwo sytuacji ale nie zdołaliśmy zamienić ich na więcej bramek. Być może to, że prowadziłyśmy grę, że przeważałyśmy również przyczyniło się do naszej dekoncentracji - powiedziała gdańska defensorka, Katarzyna Klata.

• szkoda

Junior Młodszy w pierwszym meczu barażowym z Sanokiem przegrał 6:1.

• 2 0

• a o czym Marta ma pisać o nieistniejących seniorach ????

trzymaj się Martunia dzielnie niech sobie frustraci piszą, żaden z nich nawet palcem nie tkną, żeby ratować Stoczniowca i teraz zostało im tylko wylewanie żółci

• 1 2

• To kiedy te mistrzostwa emerytów w Kościerzynie,chętnie był się wybrał!Mam trochę dosyć od wahadełka do gwiazd zamiast hokeja!!W każdym normalnym kraju prezes który doprowadził do upadku klub(czy jak tu sztandarową drużynę )następnego dnia wylądował by na bruku(lub sam honorowo podał się do dymisji),tylko nie w tym poj....ym kraju!!!

• 6 0

• Dziennikarzu-"Marto" !!!

Sadząc po wpisach kibiców Stoczni minąłeś się z powołaniem.Piszesz na zamówienie lub nie ogarniasz tego ,że pisząc o damskim hokeju kibice tego klubu dostają furii.Do dziewcząt nic nie mam,ale twoją osobę traktuję -jak wielu kibiców, jako płatnego pomagiera w utrzymywaniu iluzji że klub istnieje i normalnie funkcjonuje.

• 6 0

• O prezesie tego klubu napisz , a nie zamydlaj hokeistkami

• 4 0

• nie ukrywam, że jest mi szkoda patrząc na to wszystko :( pan "prezes" ma swój stołek mimo, żartów, które sobie robi nie tyle co z miasta ile z mieszkańców. Zniszczył Iszą drużynę, a co za tym idzie niszczy także juniorów, niszczy halę olivię, w którą miasto włożyło grube miliony na remont dachu a teraz stoi praktycznie nieużywana...i co JAJCO! Nikt za taki stan rzeczy nie odpowiada, wstyd kostecki, wstyd p. Adamowicz :(

• 29 0

• hokej kobiet - emocji tyle co na turnieju warcabów dla emerytów w Kościerzynie...

po co ta szopka? komu to potrzebne? kto płaci za to amatorskie pitu pitu? TALHowcy sami się muszą organizować, płacić ciężką kasę i trenować/grać mecze po nocach, a tu co? Wyjątki jakieś! Poziom sutereny w porównaniu do chłopaków z TALHu, a dogodne warunki do "gry", sprzęt, wyjazdy itd!
    Dajcie 1/10 takich możliwości prawdziwym AMATOROM, a nie pseudo łyżwiarkom figurowym, których trenerem jest największy nieudacznik w historii polskiego hokeja! "Facet", który nie umie stać na łyżwach ma być czyimś trenerem?! Kogo i czego on może czegoś nauczyć skoro sam umie tylko "kij" ojca trzymać?!