Wybrzeże udanie zaczęło play-out

12 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Osiem bramek Łukasza Rogulskiego poprowadziło Wybrzeże do zwycięstwa w Lubinie. Osiem bramek Łukasza Rogulskiego poprowadziło Wybrzeże do zwycięstwa w Lubinie.

Piłkarze ręczni Wybrzeża idealnie weszli w fazę play-out Superligi mężczyzn. Wygrali na boisku lidera grupy, Zagłębia Lubin 28:25 (13:9). Gdańszczanie, z jedną krótką przerwą, przeważali w hali RCS, szybko wypracowując sobie 3-bramkową przewagę, a następnie starając się kontrolować wynik. Dzięki temu zrównali się punktami z rywalem w ligowej tabeli. Przypomnijmy, że 9. miejsce na koniec sezonu to utrzymanie w PGNiG Superlidze bez konieczności gry w barażach.

Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Wiącek - Michałów 2, Stankiewicz 3, Gumiński 12, Przysiek 1, Kużdeba, Marciniak 1, Macharashvili 3, Szymyślik, Halilbegović 3, Wolski, Paluch, Czuwara, Nowakowski

WYBRZEŻE: Plaszczak, Sokołowski, Chmieliński - Mogielnicki 1, Kornecki 2, Sulej 2, Rogulski 8, Prymlewicz 1, Papaj 2, Lijewski 5, Kondratiuk 3, Rakowski 3, Adamski, Abram, Nilsson, Piątek 1

Gdańscy szczypiorniści zaczęli walkę o życie. Tak starcia w drugiej fazie Superligi mężczyzn nazwał Marcin Lijewski. Rozgrywający dodał również, że ten najbliższy będzie miał szczególne znacznie. Zagłębie przewodziło bowiem samodzielnie grupie walczącej o utrzymanie. A tylko lider zapewni sobie bezpośrednie utrzymanie. Drugi zespół zagra w barażu z trzecią drużyną I ligi, a dwa ostatnie spadną.

Tak Wybrzeże, jak i Śląsk Wrocław traciły do Zagłębia dwa punkty. A to oznaczało, że gdańszczanie, którzy nie chcą po roku przerwy wracać na niższy szczebel rozgrywek, potrzebowali zwycięstwa w Lubinie, aby się z nim zrównać.

Na pierwszą bramkę w hali RCS czekaliśmy aż trzy minuty. Wynik spotkania otworzyli podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka. Po kolejnych dwóch minutach prowadzenie z karnego podwyższył Łukasz Rogulski (0:2) i wyglądało na to, że gdańszczanie przejmują powoli kontrolę. Niestety trafili na kolejny moment bezradności w ataku. Odblokowało się za to Zagłębie i nagle zrobiło się 3:2 dla gospodarzy.

Remis przyniósł kolejny rzut karny, który Wybrzeże otrzymało w 10. minucie. Wykorzystał go Adrian Kondratiuk. Jak się okazało, rozpoczął on serię bramkową przyjezdnych. W 17. min. prowadzili oni już 6:3. A gdy na listę strzelców po raz drugi w meczu wpisał się Rogulski przewaga wzrosła do 8:4. Wtedy gdańszczanie skupili się na kontrolowaniu wyniku. I do przerwy wychodziło im to bardzo dobrze. Zeszli do szatni wygrywając 13:9.

W drugiej połowie obejrzeliśmy dużo walki, kar i trzy czerwone kartki. Zdobywanie bramek zapoczątkował w niej Wojciech Gumiński. Wybrzeże w rewanżu wywalczyło rzut karny, ale piłki do bramki nie przepuścił Yuriy Shamrylo.

Rzut Faruka Halilbegovicia sprawił, że szczypiorniści Wybrzeża nie czuli się już tak bezpieczni (11:13). To jednak wystarczyło, aby się ocknęli i po 5 min. drugiej połowy wreszcie trafili do bramki. W 38. min. dopuścili jednak do bramki kontaktowej, której autorem był Leszek Michałów (14:15).

Sytuację uspokoił 6. trafieniem w meczu Rogulski. Do tego w 44. min. sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Lijewski. Zdecydował się na rzut z drugiej linii z wyskoku. Zrobił to na tyle mocno, że bramkarz rywali mógł jedynie wyjąć piłkę z siatki (16:19). Minutę później indywidualną akcją popisał się Hubert Kornecki (16:20) i Wybrzeże ponownie mogło zabrać się jedynie za zabezpieczanie korzystnego wyniku.

Robiło to na tyle skutecznie, że nie powstrzymała go czerwona kartka, którą w 53. min. otrzymał Andrzej Rakowski. Rywale nie pozostawali jednak długo dłużni i już w 55. min. to samo spotkało Mikołaja Szymyślika. A Wybrzeże spokojnie dograło z przewagą bramkową do końca, choć w ostatniej minucie na czerwień zapracował Piątek. Można powiedzieć, że gdańszczanie przejęli od Zagłębia inicjatywę w walce o utrzymanie. Do tego niespodziewanie Nielba Wągrowiec pokonała u siebie Śląsk 27:24 (15:12).

Wyniki 23 kolejki

• Zagłębie Lubin - WYBRZEŻE GDAŃSK 25:28 (9:13)
  • Nielba Wągrowiec - Śląsk Wrocław 27:24 (15:12)

Opinie (24) 1 zablokowana

• Po co te sprzeczki !!! (3)

Nikt nie patrzy poważnie na te oceny tutaj bo one niczego nie odzwierciedlają.Grała na to cała drużyna bo co rzuciłby Rogul jak by nie dostał piłki do łapy od rozegrania lub ile mniej odbiłby Artur gdyby nie nasza obrona te oceny niczego nie dowodzą czysty przykład zobaczcie Bagieta na pewno nie obronił lepiej jak Artur w tym spotkaniu a ma bardzo wysoką ocenę także traktujcie te oceny jako śmieszną i nieracjonalną zabawę,nie mającą nic wspólnego z ocenami wystawionymi przynajmniej przez trenerów a próbą promowania niekoniecznie lepszych zawodników przez znajomych !!! Cieszmy się z wyniku całego zespołu bo to zespól zdobywa punkty a nie indywidualności !!! Pozdrawiam

• 15 1

• Popieram (1)

XXX masz rację.Ale flaki się przewracają jak Sokół-bramkarz oceniany jest jako najlepszy zawodnik - zobacz oceny z 3-ch ostatnich meczy. Czy to nie paradoks.
      Młodzi gniewni bramkarze są lepsi od niego - więcej czasu spędzają na boisku tzn.że trenerzy mają do nich pełne zaufanie a są dołowani przez ":fanów" Bagiety.
      Czy tu nie chodzi o coś więcej. Na pewno jest jakieś drugie dno tych akcji.

• 9 1

• Drugie dno !!!

To pewnie nieudolna pomoc w przedłużeniu kontraktu moim zdanie z 3-cim bramkarzem naszej drużyny ale Zdechły i Waszkiewicz nie będą tu zaglądać do tej paradoksalnej ankiety i nie wezmą pod uwagę kto i ilu ma znajomych na FB :) I masz zupełną rację bo zawodnicy którzy naprawdę zasłużyli na wysokie noty mogą być zdeprymowaniu tą zabawą w głosowanie a nie służy to zdrowej rywalizacji między nimi.I nie bierzmy tego głosowania tak do siebie bo co może powiedzieć 70 czy 80 głosujących o spotkaniu jeśli na nim nie było i transmisji też nie było.Za Wybrzeżem na tym spotkaniu było może 10 osób nie licząc zawodników i ławki.Artur naprawdę zagrał bardzo dobre zawody w Lubinie i powinien być w ścisłej czołówce tego spotkania a nie jest ;( Pozdrawiam

• 5 1

• Dokładnie !!!

Adamski wcale nie grał w tym spotkaniu a też jest oceniony w tej paradoksalnej ankiecie !!!

• 15 1

• I znowu trzej muszkieterowie na czele (4)

Coś z tymi ocenami zawodników to wielka ściema. Rogulski i inni strzelają bramki zostawiają poty na boisku a promowany jest bramkarz, który notabene puszczał bramki. Czy może ktoś mi to wytłumaczyć????.

• 21 1

• to Boleń - kuzyn Pangu, mojego syna. (3)

Masz jeszcze jakieś problemowe pytanie?

• 0 16

• znów kłamiesz, mówiłeś że Boleń to twój syn i razem z jego rodzina po nocach dajecie oceny Sokołowi (2)

czyżbyś znów się schlał i nie wiedzial co piszesz czy ci sie juz we lbie poprzestawialo od machlojek w ocenianiu 3 muszkieterów ?

ps. jesli moje pytanie jest dla ciebie problemowe to jest to znak ze musisz jeszcze duzo sie nauczyc aby podejmowac ze mna konwersacje nocny oceniaczy starych "niegrajków"

• 13 3

• tata pangu wie co gada (1)

Zamilcz wiec dziadek, bo mój syn będzie ci podbieral całą rentę a nie polowe

• 0 14

• Przecież ty bezpłodny jesteś i żadnego syna nie masz...

...a ten cały Pangu to pies co biega po śmietnikach.

• 5 1

• Lijek i Rogul, to liderzy ofensywy, a Dawid podpora defensywy! Bramek rzuca najmniej ale haruje za to w obronie.