Pod siatką, na plaży

Kryst.
15 lipca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
W II Turnieju Stena Line Cup w siatkówce plażowej w kategorii do 15 lat dominowały zespoły z Gdyni. Reprezentanci najmłodszej części Trójmiasta zajęli wszystkie pozycje medalowe.
Najciekawszym pojedynkiem o wejście do ścisłego finału był mecz pomiędzy parą Ewelina Hevelt - Sandra Luftner (najlepsza para ubiegłego tygodnia), a duetem Jakubowska - Stanowska. Tandem Hevelt - Luftner po raz kolejny okazały się lepszy, jednak w ścisłym finale zabrakło mu już szczęścia. O 4 punkty (11:15) lepsza okazała się od niego para Jacek Patoła - Łukasz Łechtański.

W grupie 16-19 lat znakomitą formę zademonstrowały zawodniczki Trefla Gdynia, które wygrały w grupie wszystkie mecze i bez przeszkód doszły do finału. Tam jednak nie sprostały męskim drużynom (najlepsi byli braci Piotr i Sławomir Wrzoskowie z Gdańska) i ostatecznie zajęły i tak przyzwoite, trzecie miejsce. Drugie miejsce zatem dla pary Daniel Skowroński - Zbigniew Serement z Gdyni (w finale ulegli Wrzoskom 13:21), a trzecie dla Agnieszki Dwornickiej oraz Kasi Cwynar (także Gdynia).

W kategorii open największym zaskoczeniem była postawa pary Robert Michniewski - Bartłomiej Szczypczyki, która w pierwszej imprezie grała bardzo przeciętnie, nie wychodząc nawet z grupy. W drugim podejściu para odkuła się za tamto niepoowdzenie. Michniewski zaprezentował wspaniałą grę w polu, a Szczypczyki szczelny blok. Dzięki takiej postawie dotarli do finału, gdzie zmierzyli się z równie dobrze dysponowaną parą Tomasz Morawski - Wojciech Fabiańczyk. Po zaciętej rywalizacji musieli jednak uznać wyższość przeciwników (22:24). Dla zwycięskiej pary Morawski - Fabiańczyk był to także znacznie lepszy występ, aniżeli podczas pierwszego turnieju. Wówczas zajęli czwartą pozycję.